Kaip naikinamas menas

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) nuo rugsėjo 15 dienos visą mėnesį veikė gatvės menininko Tado Vincaičio-Plūgo pirmoji personalinė paroda „Nuo gatvės iki galerijos”.

Nerijaus_Jankausko_foto

Tado Vincaičio parodos „Nuo gatvės iki galerijos“ fragmentas. Nerijaus Jankausko nuotr.

Ekspoziciją sudarė keli didelio formato darbai, atlikti tiesiai ant Parodų rūmų salės sienų. Paroda menininkui tapo nemenku iššūkiu – kūriniams nupiešti jis turėjo labai mažai laiko, visa laimė, kad į pagalbą atskubėjo bendražygis Edvardas Šeputis.

Tadas Vincaitis nuo pat pradžių žinojo, kad pasibaigus parodos eksponavimo laikui, jo kūriniai bus sunaikinti, todėl nutarė ant vieno iš Klaipėdos pastatų fasadų palikti miestui savo neofreską. „Taip bus atspindėtas mano noras dalį ekspozicijos grąžinti atgal į gatvę, kur šis žanras, neretai laviruodamas aplink „saugią ir patogią” tematiką, geriausiai atsiskleidžia”, – sakė menininkas.

neofreska_Donato_Bielkausko_foto

Tado Vincaičio neofreska ant pastato Gulbių g. 2. Donato Bielkausko nuotr.

Šis projektas, bendradarbiaujant su Klaipėdos pastatų priežiūros ir administravimo įmone UAB „Vitės valdos”, buvo realizuotas ant pastato Gulbių g. 2 ir susilaukė gausybės klaipėdiečių susižavėjimo ir padėkų. Neofreska su dviem mergaitėmis tapo T. Vincaičio-Plūgo parodos „Nuo gatvės iki galerijos” ilgalaike tąsa.

O piešiniai, sukurti specialiai parodai ant KKKC Parodų rūmų salės sienų, pasibaigus eksponavimo laikui, buvo sunaikinti – uždažyti. Pasak menininko, tai atitinka gatvės, kaip laikino meno, koncepciją. Meno naikinimo procesą užfiksavo Nerijus Jankauskas.

.

Parašykite komentarą