Senamiesčio kiemelyje apsigyveno pasaka: pristatomas mechanizuotas lėlių teatras!

Nuo penktadienio, kovo 19 d., vakaro visi klaipėdiečiai kviečiami apsilankyti Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmų kiemelyje (Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). Čia lankytojai pamatys mažą namelį, kuris yra labai ypatingas – tai mechanizuotas lėlių teatras!

Pro šio namelio langą kasdien bus sekama H. K. Anderseno pasaka „Alavinis kareivėlis“. Žanos Jegorovos nuotr.
Pro šio namelio langą kasdien bus sekama H. K. Anderseno pasaka „Alavinis kareivėlis“. Žanos Jegorovos nuotr.

Šis projektas yra išties unikalus. Jo kūrėjai teigia, kad patys panašaus objekto Lietuvoje tikrai dar nėra matę, o šiuo laikotarpiu, kai teatrų ir kitų kultūros įstaigų veikla yra ribojama ir kai dauguma žmonių yra priversti gyventi prie ekranų, tai yra unikali galimybė žiūrovams bent trumpam sugrįžti prie gyvo kultūros patyrimo.

Pro namelio langą žiūrovai kviečiami stebėti trumpą, 10 minučių trunkantį spektaklį pagal H. K. Anderseno pasaką „Alavinis kareivėlis“. Jo metu viskas vyksta kaip tikrame teatre – keičiasi dekoracijos ir apšvietimas, skamba muzika, girdimas pasakininko balsas. Kūrėjai kviečia žiūrovus dar kartą apmąstyti visiems žinomoje pasakoje atskleidžiamas vertybes ir prasmes bei pamatyti, kaip tradicinė ir visiems žinoma pasaka gali atsiskleisti naujai.

Šį iššūkių kupiną projektą įgyvendino Klaipėdos apskrities dailininkų sąjunga, bendradarbiaudama su profesionalių kūrėjų komanda: teatro režisieriumi Donatu Savickiu, menininku Rodionu Petrovu ir muzikos kūrėju Donatu Bielkausku. Už techninius sprendimus atsakingas Tomas Paulavičius.

Numatytas mechanizuoto teatro darbo laikas – kasdien nuo 12 iki 20 val. adresu:  Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda. Lankymas nemokamas.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos informacija

Parašykite komentarą