Klaipėdos muzikinio teatro vasara: gastrolės po Lietuvą

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras šią vasarą tradiciškai daug keliaus: sužinokite gal mes atvykstame būtent į jūsų miestą ar vasaros pramogų sostinę, kurioje atostogausite. Papildykite savo atostogų kalendorių spektakliais ir koncertais! Didžiausias profesionalaus meno kolektyvas ne tik Klaipėdoje, bet ir visame Vakarų Lietuvos regione vasarą stengiasi aplankyti ir pažinti kuo daugiau savo gerbėjų. Džiaugiamės partneryste su išskirtiniais regionų festivaliais bei galimybe prisistatyti.

Pažinti poetą

Muzikinė poetinė programa „Aš pažinau karalių tavyje“. KVMT archyvo nuotr.
Muzikinė poetinė programa „Aš pažinau karalių tavyje“. KVMT archyvo nuotr.

Plungės Žemaičių dailės muziejuje birželio 11 dieną 16 valandą kartu su visa Lietuva minėsime poeto Vytauto Mačernio 100-ąsias gimimo metines. Čia bus pristatytas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kamerinės muzikos festivalių „Vasaros prieskoniai“ bei „Vasaros prieskoniai Palangoje“ poetiškiausias akcentas – muzikinė-poetinė programa „Aš pažinau karalių tavyje“. Birželio 12 d. 19 val. ji bus rodoma Palangos kurhauzo koncertų salėje.

Teatro simfoninio orkestro styginių kvartetas: Regina Sarkisova (I smuikas), Vladislavas Adelkhanovas (II smuikas), Monika Longo (altas) ir Gabrielė Bajorūnienė (violončelė) atliks M. K. Čiurlionio, E. Griego, Cl. Debussy ir kt. kompozitorių kūrinius. Režisierius ir skaitovas Domininkas Malajavas deklamuos Vytauto Mačernio eiles. Pro langus besiveržianti vasara, sielas taurinanti muzika ir jaunystės polėkio kupinos eilės. Kas gali būti gražiau?

Muzika pagardinta vasara

Ritos Petrauskaitės vokalo rečitalis. Olesios Kasabovos nuotr.
Ritos Petrauskaitės vokalo rečitalis. Olesios Kasabovos nuotr.

Muzikinius prieskonius birželį ne kartą ragausime vasaros sostine šiltuoju metų laiku tampančioje Palangoje. Kamerinės muzikos festivalis „Vasaros prieskoniai Palangoje“ birželio 4–25 dienomis vyks Kurhauzo koncertų salėje.

Mėgausimės gardžiausiais aromatais ir ryškiausiomis spalvomis. Birželio 13 dieną 18 valandą Kurhauzo salėje jūsų lauks solistės Ritos Petrauskaitės (sopranas) rečitalis „Raudonų aguonų gaidos“. Kamerinės muzikos koncerte skambės Antano Belazaro dainos bei populiarių G. Verdi, Ch. Gounod, G. Donizetti, J. Massenet operų arijos. Ritai Petrauskaitei koncerte talkins baritonas Mindaugas Rojus bei koncertmeisteriai  Loreta Piaseckienė ir Christopher Cooley.

„Rečitalis – tarsi mano portretinė nuotrauka!“ – sako neseniai Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre dainuojanti solistė Viktorija Bakan. Po ilgų studijų ir pagrindinių vaidmenų užsienio operos teatrų scenose, sopranas V. Bakan pasirinko gimtinę bei birželio 17 d. 19 val. Palangos kurhauzo koncertų salėje pristato rečitalį „Trylika vanilės žiedų“. Koncerte išgirsite kompozitorių H. Mancini, A. Guettel, S. Barber, L. Bernstein, G. Gershwin žymiausius kūrinius. Solistei talkins Tadas Jakas (tenoras), koncertmeisteris ir solistas Christopher Joel Cooley (fortepijonas) bei smuikininkė Rima Tamošiūnaitė. „Trylika vanilės žiedų“ – tarsi trylika gražiausių romantinių kino filmų ir miuziklų melodijų.

Linksmiausi ir mėgstamiausi

„Aš – senas jūrininkas“. KVMT archyvo nuotr.
„Aš – senas jūrininkas“. KVMT archyvo nuotr.

„Vasaros prieskonių Palangoje“ programoje – ir du populiariausi teatro kameriniai pastatymai. Birželio 20 d. 18 val. Kurhauze žiūrovų lauks Eduardo Balsio teatralizuotų dainų koncertas „Aš – senas jūrininkas“, o 25 d. 19 val. – dvi kamerinės operos „Vivat kava!“. Dvi neįmantrios, bet nuotaikingos muzikinės istorijos – J. S. Bacho „Kavos kantata“ ir  G. B. Pergolesi „Tarnaitė ponia“ – pasiekė mus iš aštuonioliktojo amžiaus. Jas sukūrė du skirtingų kraštų, bet puikiai savo darbą įvaldę to paties laikmečio kompozitoriai – vokietis Johannas Sebastianas Bachas (1685–1750) ir italas Giovanni Battista Pergolesi (1710–1736).

Programoje „Aš – senas jūrininkas“ skamba ne tik garsieji „Elektrėnų žiburiai“, bet ir Eduardo Balsio dainos apie jūrą, jūreivius ir Klaipėdą, kurių šiame krašte užaugusio kompozitoriaus muzikiniame palikime itin gausu. Scenoje išvysite jaunąją Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistų kartą, kuriai gyvai pritars teatro orkestro muzikantų ansamblis.

Vienuolės linksminsis Kėdainiuose

Muzikinė komedija „Šounuolynas“. KVMT archyvo nuotr.
Muzikinė komedija „Šounuolynas“. KVMT archyvo nuotr.

Birželio 22 dieną 18 valandą Kėdainių miesto centriniame parke numatomas nevaldomas juoko ir linksmybių pliūpsnis. Muzikinė komedija „Šounuolynas“, neįtikėtinos sėkmės sulaukusi Brodvėjuje ir Londone, pristatoma 75-erius metus tradicijas ir dabartį jungiančiame Kėdainių kultūros centro Kultūros festivalyje „Pap/Art/Is“.

„Šounuolynas“ – tai komiška vienuolių gyvenimo istorija, priverčianti plačiai nusišypsoti. Hobokeno mažųjų seserų ordino moterų vienuolyne įvyksta nelaimė – nuo Dievo tarnaitės sesers Julijos išvirtos svogūnienės apsinuodija ir miršta beveik visos seserys. Negandos išvengusios vienuolės nusprendžia surengti paramos šou ir surinkti lėšų mirusiųjų vienuolių laidotuvėms. „Šounuolyno“ talentų šou, vienuolių pasirodymai, muzika ir komiškos interliudijos tiesiog pulsuoja linksmybėmis ir didžiuliu noru priversti Jus kvatotis! P.S. „Šounuolyno“ veiksmas interaktyvus. Jus irgi gali pakviesti į sceną!

Į Tauragę vyksta ypatingas spektaklis

Šokio spektaklis „Altorių šešėly“. KVMT archyvo nuotr.
Šokio spektaklis „Altorių šešėly“. KVMT archyvo nuotr.

„Sukrečiantis, ypatingas, ilgam palietęs širdį…” – taip sako gerbėjai. Žiūrovai paskui jį keliauja net į gastroles. Liepos 13 dieną 18 valandą Tauragės kultūros centre publika susijaudinusi spręs amžiną šokio spektaklio „Altorių šešėly“, sukurto pagal to paties pavadinimo V. Mykolaičio-Putino romaną, klausimą: ką pasirinkti – pašaukimą ar meilę.

Klaipėdoje į šio gilaus, sudėtingo ir sunkiai suvaldomo kūrinio gelmes 2014 m. leidosi choreografas Aurelijus Liškauskas, režisierius Ramūnas Kaubrys ir dailininkė Iveta Ciparytė. Šokio spektakliui libretą sukūrė rašytoja, aktorė ir režisierė Birutė Mar. Kūrėjai norėjo išskirti tas romano linijas, kurias prasmingiausiai galėtų perteikti šokis, pajėgus apnuoginti žmogaus vidinio pasaulio prieštaras – apie tai prabilti universalia kūno, širdies kalba. Spektaklyje šoka visa veržli ir atsinaujinusi KVMT baleto trupė. Ateikite ir susipažinkite!

Klasika Kelmėje: elgtis atsargiai!

Maksimas Fedotovas. Olego Načinkino nuotr.
Maksimas Fedotovas. Olego Načinkino nuotr.

Rugpjūčio 7 d. 19 valandą Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje laukiama ypatingo simfoninės muzikos koncerto, kuriame su Roberto Šerveniko diriguojamu Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu orkestru gros „rusiškuoju Paganiniu“ tituluojamas smuiko virtuozas Maksimas Fedotovas.

Smuikininkas kartu su KVMT simfoniniu orkestru atliks konservatyviojo romantiko Max´o Brucho koncertą smuikui ir orkestrui Nr. 1, g-moll, op. 26. Neabejojame, kad koncerto publikos širdis sujaudins ir Camille‘io Saint-Saënso „Introdukcija ir rondo capriccioso“ bei ištraukos iš Sergejaus Prokofjevo baleto „Romeo ir Džuljeta“, kurio premjerą Muzikinis teatras Žvejų rūmuose pristatys rugsėjį.

„Klasikinė muzika – iškilių menininkų „rankų darbo“ kūrinys, su kuriuo reikia elgtis ypač atsargiai, grojant pabrėžti gražiausius momentus ir nugludinti aštrius kampus“, – sako M. Fedotovas.

Ateikite ir neabejokite – jūsų gera nuotaika mums svarbiausia!

KVMT informacija

Parašykite komentarą