Atvelykio šventė visai šeimai!

2019 m. balandžio 28 d., sekmadienį, 13.00 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į Atvelykio šventę Klaipėdos senamiestyje, Dienovidžio skvere. Tradicinėje Mažųjų Velykėlių šventėje lauksime tėvelių su vaikais, senelių su anūkais, krikštatėvių, norinčių nuotaikingai ir turiningai praleisti sekmadienio popietę.

Atvelykis1

Organizatorių archyvo nuotr.

Velykų laikotarpis baigiasi Atvelykio švente, prabėgus savaitei po šv. Velykų. Atvelykis – šventė vaikams, kuomet šeimininkės iš naujo virdavo kiaušinius, juos margino ir skirdavo vaikų velykiniams žaidimams, dovanojimui. Kaip ir per Velykas, šią dieną netrūkdavo pramogų su margučiais, jų ridenimo varžybų. Atvelykis – šventė mažiesiems šeimos nariams.

Nepamiršk margučio! Į Atvelykio šventę ateinančius kviečiame nepamiršti namuose margintų kiaušinių, nes kviesime dalyvauti margučių ridenimo varžytuvėse, kurios įtraukia pačius energingiausius ir azartiškiausius šventės dalyvius.

Tradicinės pramogos garantuotos! Tradicinių liaudies žaidimų erdvė Atvelykio šventės metu niekada nebūna tuščia. Čia susirinkę ir maži, ir dideli entuziastingai dalyvauja rungtyse, estafetėse, o patys aktyviausi apdovanojami velykinio zuikio skanėstais. Sūpynės – dar viena tradicinė šventės pramoga, kuo stipriau ir aukščiau supsimės, tuo sveikesni ir laimingesni visus metus būsime. Drąsiai prieikite prie amatininkų, kurie ne tik demonstruos tradicinius amatus, bet ir kvies draugiškai prisijungti, supažindins su demonstruojamo amato subtilybėmis.

Pavasariška nuotaika dalinsis: Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus folkloro ansamblis „Kvėitys”, Klaipėdos „Smeltės” progimnazijos folkloro ansamblis „Smeltužė”, Klaipėdos Sendvario progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Pupos”, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro etnomuzikavimo studija, Klaipėdos „Versmės” progimnazijos folkloro ansamblis „Versmelė” bei perkusijos būrelis, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro kolektyvai: „Kuršiukai”, „Alkiukai”. Šventės organizatoriai dėkoja iniciatyviai prisijungiančiam Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubui „Žuvėdra”.

Pasimatykime Atvelykio šventėje!

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Parašykite komentarą