Inga Šviesaitė: „Kūryba – tai mano sielos namai”

„Kultūros fabrikas” – tikra jaunųjų kūrėjų kalvė. Čia reziduoja jaunos, veržlios, perspektyvios ir savitos asmenybės. Tad kviečiame susipažinti su viena iš talentingųjų – Inga Šviesaite. Mergina yra drabužių dizainerė, išsiskirianti savo kūrybos braižu, idėjomis ir paprastumu. Balandžio 24 dieną vyks jos lino kolekcijos „Penktasis elementas” pristatymas. Apie kūrybinius procesus bei ieškojimus – pokalbis su Inga.

Inga_Sviesaite_Ievos_Valantinaites_f

Ievos Valantinaitės nuotr.

Apibūdink save, kaip asmenybę, trimis sakiniais.

Svajotoja. Antisisteminis žmogus. Lošėja.

Ką veikei paauglystėje?

Buvau paauglė (šypsosi). Lankiau muzikos mokyklą, grojau kanklėmis! Beje, įdomu tai, kad muzikos mokyklos baigiamiesiems egzaminams lininį kostiumą dariau pati! Dabar vėl dirbu su linu, ruošiuosi kolekcijos iš lino pristatymui. Kaip viskas cikliška.

Kokias ir kodėl studijas pasirinkai? Ar tai siejasi su Tavo dabartine veikla?

Dar mokykloje „sirgau” teatru. Ta vieta man atrodė magiška ir ypatinga, todėl ir pasirinkau teatrinės pakraipos studijas. Nors savo ateities su šia sritimi šiuo metu nesieju, teatras vis dar vaidina svarbų vaidmenį mano gyvenime.

Kuo Tave sužavėjo dizainas?

Išaušo diena, kai viskas aplinkui buvo taip trapu ir neapčiuopiama. Norėjosi materialesnio santykio su tuo, ką darau, materialesnio rezultato. Kaip jau sakiau, esu svajotoja, tad susikūriau vaizdinį, kaip Klaipėdos senamiestyje, savo jaukiose dirbtuvėse kuriu drabužius ir skleidžiu kokybiškesnio, įdomesnio gyvenimo viziją. Viskas labai paprasta ir žemiška.

I_Sviesaites_Penktasis_elementas

Iš lino kolekcijos “Penktasis elementas”. Ievos Valantinaitės nuotr.

Kas apskritai Tau yra dizainas, kūryba?

Kūryba – mano oras. Tai – meditacija. Tai – mano sielos namai.

Kuo vadovaujiesi kurdama? Koks Tavo stilius? Kaip vyksta kūrybinis procesas?

Esu paprasta. Nemėgstu dirbtinumo, bereikalingų žodžių ar detalių. Tai atsispindi ir mano darbuose. Perkrauti dalykai man kelia nepasitikėjimą – lyg būtų norima kažką užmaskuoti, paslėpti defektą, nukreipti dėmesį nuo esmės. Man mažiau yra daugiau. Kartais viena detalė gali pasakyti daugiau nei visa puokštė rekvizitų.

Dažnai idėją padiktuoja tekstūra, iš jos kyla matymas, įvairios vizijos. Tada prasideda bandymai mano „kūrybinėje laboratorijoje” – taip pradinė mintis transformuojasi į galutinį rezultatą.

Papasakok, koks Tavo, kaip dizainerės kelias. Kur teko dalyvauti, o gal ir laimėti?

Mano, kaip drabužių kūrėjos, kelias dar labai šviežias. Viskas prasidėjo prieš pusmetį, kai eksperimentavau kurdama džemperius ir laisvalaikio sukneles. Tada kilo mintis sukurti prekės ženklą „MANO”. Vyko ilgi svarstymai, kaip jis turėtų atrodyti ir kokią idėją skleisti. Su Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualiojo dizaino katedros dėstytojo Mindaugo Petrulio ir jo studentės Vestinos Petrauskaitės pagalba gimė logotipas, kuris, tikiuosi, asocijuosis ne tik su mano kūryba, bet ir gražia gyvenimo filosofija.

Šių metų pradžioje tapau „Kultūros fabriko” rezidentė. Ten įkūriau jaukias dirbtuves, kuriose ir vyksta mano kūrybiniai procesai bei ieškojimai. Taip pat bendradarbiauju su „La Reina Boutique”, kuris prekiauja mano kurtais drabužiais. Šiuo metu bandau prisijaukinti liną. To rezultatas – balandžio 24 dieną vyksiantis lino kolekcijos „Penktasis elementas” pristatymas.

Su kokiais sunkumais susidūrei? Kokios klaidos ar nesklandumai pasitaikė? Ko tai išmokė?

Su sunkumais susiduriu kasdien. Tačiau džiaugiuosi, nes iššūkiai ugdo! Kiekviena diena yra pamoka. Mokausi kantrybės, įsiklausymo į savo vidinį „aš”, mokausi išlikti savimi, nepaisyti stereotipų ar išankstinių nusistatymų. Mokausi į viską žvelgti paprastai, nesprausti savęs į rėmus ir „nerėminti” kitų.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su dizainu, kokia ji būtų? Kodėl?

Norėčiau dirbti su medžiu, tikriausiai gaminčiau baldus. Arba auginčiau morkų, braškių ir agrastų plantaciją! Nes tai „veža”! (šypsosi).

Koks kūrinys Tau pačiai įsimintiniausias ir kodėl?

Dar nesukurtas.

Kas suteikia įkvėpimo kūrybai?

Žmonės. Situacijos. Formos. Tekstūra.

Kokie Tavo tikslai, ambicijos artimiausius kelerius kūrybos metus?

Kurti ir tobulėti! Bei skleisti „MANO” filosofiją (šypsosi).

I_Sviesaites_darbai

Iš lino kolekcijos “Penktasis elementas”. Ievos Valantinaitės nuotr.

Koks Tavo gyvenimo credo?

„KISS” – keep it super simple.

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Ateities „AŠ”. Paklausčiau, ką galėčiau keisti, kad pasiekčiau maksimalaus rezultato (šypsosi). O jei rimtai, tai negalėčiau įvardinti vieno, juolab kad ir dabartis man dovanoja puikių pašnekovų ir įkvėpėjų.

Kas Tavo gyvenime yra autoritetas? Kodėl?

Mano autoritetai – paprasti žmonės. Tie, kurie tiki savimi, siekia savo tikslų ir daro tai su plačia šypsena. Tie, kurie prieš mesdami akmenį į kitą, pirma pagalvoja apie savo nuodėmes. Tie, kurie nebijo būti savimi.

Kaip leidi laisvalaikį?

Pastaruoju metu mano laisvalaikis itin ribotas, tad jį norisi leisti tinkamai ir turiningai. Šių metų pradžioje pradėjau lankyti lindihopo šokių studiją „Hop Hop”. Jau spėjau sudalyvauti varžybose ir net parsivežti medalį (šypsosi). Taip pat esu jaunimo teatro „Be durų” aktorė. Mėgstu lankytis parodose, spektakliuose, dalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, esant laisvai minutei – laiką leisti su knyga arba virtuvėje, improvizuodama su jau žinomais receptais ar ieškodama naujų. Tiesa, pastaruoju reikalu užsiimti tenka retokai. O gaila.

Parašykite komentarą