Gabija Maknavičiūtė: „Muzikoje svarbiausia – individualumas”

Šįkart jaunųjų kūrėjų rubrikos viešnia – pianistė Gabija Maknavičiūtė. Jaunoji kūrėja tarptautiniuose konkursuose užsienyje pelnydama laurus garsina ne tik Lietuvos vardą, bet ir Lietuvos fortepijono mokyklą. Apie muziką ir pasiekimus – pokalbis su Gabija.

gabija

Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Visuomet didžiuojuosi žmonėmis, kurie bet kokiomis gyvenimo akimirkomis išlieka pozityvūs, stengiasi užkrėsti kitus gera nuotaika, šypsosi ir džiaugiasi kiekviena išaušusia diena. Būtent tokių žmonių pavyzdžiu stengiuosi vadovautis ir aš. Išduosiu, kad vis dar sunkiai sekasi, tačiau manau, jog vieną dieną pavyks pozityviai tapti ir man.

Kuo Tave patraukė muzika? Kodėl pasirinkai būtent pianiną?

Muzika mane lydėjo nuo pat gimimo, nes abu tėveliai muzikantai, o ir sesė skambino fortepijonu. Kiekvieną dieną džiaugdavausi ir šokdavau pagal atliekamą muziką. Būtent tai pastebėję, tėveliai nusprendė leisti mane į Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją. Tiksliai neįvardinsiu, kodėl būtent į fortepijono specialybę buvau atlydėta, tačiau esu beveik įsitikinusi, kad girdėdama tiek mamytės, tiek sesutės skambinimą fortepijonu būtent to paties troškau ir aš.

Ką muzika ir apskritai kūrybinė veikla reiškia Tavo gyvenime?

Be muzikos neįsivaizduoju savo gyvenimo. Kasdien mėgstu atlikti ar klausyti labai įvairios muzikos. Ji dažnai pakelia nuotaiką, įkvepia darbams ar tiesiog aktyviam laisvalaikiui, padeda atsipalaiduoti.

Papasakok, koks Tavo, kaip pianistės kelias? Nuo ko viskas prasidėjo?

Muzikos kelią pradėjau vos gimusi. Lydima šeimos atliekamos klasikinės muzikos lavinau savo skonį šioje srityje. Šešerių Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje pradėjau mokytis ikimokyklinėje programoje ritmo ir natų pažinimo. O jau septynerių tapau mokyklos pirmokėle, tada ir prasidėjo draugystė su juodais ir baltais klavišais. Nuo šešerių metų įsitraukiau į intensyvią konkursinę veiklą tiek užsienyje, tiek Lietuvoje.

Kokia Tavo patirtis muzikos pasaulyje? Kur teko dalyvauti? Prie kokių projektų prisidėti?

Dalyvavau daugybėje atvirų meistriškumo pamokų (Master Class), kurias vedė žymiausi nūdienos pianistai: doc. Albina Šikšniūtė, prof. Vladimiras Slobodianas, Mira Marčenko, Kasparas Uinskas, Leonidas Dorfmanas, Gabrielius Alekna, Mūza Rubackytė ir kt. Esu daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų nugalėtoja.

Kas Tau yra muzikos esmė?

Muzikos esmė man yra kiekvieno individualumo atskleidimas ir išgyvenimų, įsivaizdavimų, vizijų nupasakojimas muzikine kalba.

Kas suteikia įkvėpimo, idėjų?

Įkvėpimo ir idėjų man suteikia visi artimieji, muzikos mokytojai, draugai.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius veiklos metus? Kokie tikslai bei ambicijos?

Esu iš tų, kurie bijo prisišnekėti atskleisdami ateities planus, todėl tik giliai širdyje meldžiu įgyvendinti visus savo užsibrėžtus tikslus ir, jei tik viskas pasiseks, būtinai papasakosiu kitame pokalbyje.

Koks Tavo hobis, kaip leidi laisvalaikį?

Labiausiai laisvalaikį mėgstu leisti kartu su artimaisiais, draugėmis ir savo mylimuoju. Patinka išeiti pasivaikščioti, nueiti į įvairius renginius, koncertus, aplankyti žymias sostinės ir kitų miestų ar miestelių vietas.

Jei ne pianistės kelias, kokiame kitame amplua save įsivaizduotum?

Man patinka organizaciniai darbai, susiję su renginiais, koncertais ar festivaliais. Todėl puikiai save įsivaizduočiau šioje srityje, kuri taip pat yra labai kūrybiška ir įdomi.

Galbūt turi autoritetų muzikos srityje? Jei taip, kas jie ir kodėl?

Mano nuomone, visose meno srityse (muzikoje, dailėje, literatūroje, šokyje ir t. t.) kiekvienas turi būti autoritetas sau. Nes kiekviena meno šaka atveria žmogaus individualybę, savitus jausmus, problemas ir išgyvenimus. Būtent todėl kiekvienas atlikėjas turi susikurti savą meninę išraišką.

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Manau, kad pasirinkčiau kompozitorių M. Ravelį, kurio muzika dabar esu labiausiai susižavėjusi. Norėčiau pagilinti jo muzikos atlikimo žinias ir sužinoti naujų dar niekam negirdėtų jo muzikos paslapčių.

Parašykite komentarą