Augustė Jucytė: „Muzika – tai gyvenimo džiaugsmas”

profilio august4

Asmeninio archyvo nuotr.

Šįkart jaunųjų kūrėjų rubrikos viešnia – atlikėja Augustė Jucytė. Jauna, veržli ir optimizmu spinduliuojanti mergina tiesiog įsimylėjusi muziką – be jos savęs nebeįsivaizduoja. Muzikos pasaulyje pašnekovė nevengia išbandymų. Vienas jų – televizijos projektas „Lietuvos balsas”. Apie muziką, gyvenimą, ateities planus bei ambicijas – pokalbis su Auguste.

Kaip manai, kokia esi asmenybė? Koks Tavo gyvenimo credo?

Manau, kad esu gana drąsi asmenybė. Optimistė iki negalėjimo. Nebijau rizikuoti, skleidžiu teigiamą emociją tiems žmonėms, kurie man atsako tuo pačiu. Gyvenimo credo: „Geriau gailėtis dėl to, ką padarei, negu dėl to, ko nepadarei.” Vienareikšmiškai.

Kaip Tavo gyvenime atsirado muzika, kūryba? Nuo ko viskas prasidėjo?

Banalu sakyti, kad muzika lydėjo mane nuo pat mažų dienų. Iš tiesų taip ir buvo. Manau, kad mus visus ji lydi visur ir visada. Nepaisant to, ar ji daugiau, ar mažiau mums patinka. Viskas rimčiau prasidėjo nuo tada, kai aš tik būdama 12 metų supratau, kad apskritai moku dainuoti. Tą man padėjo suprasti dainavimo būrelio vadovas.

Papasakok, kur teko dalyvauti, o gal ir laimėti?

Teko pasirodyti nemažai skirtingų vietų: nuo mokyklinio koncerto iki televizijos. Laimėti teko nedidelius „simboliškus” konkursėlius, vienas iš jų – Klaipėdos valstybinės kolegijos talentų šou „Išlįsk į šviesą” 2013 metais. O šiais metais turėjau garbės prisijungti prie šio talentų šou žiuri komisijos.

Kaip apibrėžtum dabartinę savo veiklą?

Dabartinė mano veikla, deja, nėra taip glaudžiai susijusi su muzika, kaip aš norėčiau. Visgi darbas užima daug laiko. Tačiau stengiuosi suspėti padaryti kuo daugiau ir, žinoma, kiekvieną dieną bent šiek tiek palavinti savo dainavimo įgūdžius.

Dalyvauji TV projekte „Lietuvos balsas”. Pasidalink įspūdžiais, emocijomis.

Dalyvavimas projekte „Lietuvos balsas” yra nereali patirtis. Dirbti su profesionalais, scenos grandais yra dalis mano svajonių išsipildymo. O emocijų būna labai įvairių – nuo euforijos iki streso. Manau, kad taip jaustis normalu.

Kokia Tavo kasdienybė? Kiek laiko užima repeticijos?

Mano kasdienybėje vyrauja darbas. Po jo keliauju susitikti su įvairiais žmonėmis, kurie taip pat susiję su muzika. Kartu dalinamės idėjomis, ruošiamės koncertams. Repeticijų laikas pats smagiausias ir greičiausiai praeinantis. Atrodo, ką tik pradėjai, o jau trys valandos prabėgo. Mano tikslas, kad šis laikas dar labiau pailgėtų ir galėčiau tuo mėgautis kiekvieną dieną.

Galbūt prisimeni savo pirmąjį koncertą? Koks jis buvo?

Pirmasis mano koncertas buvo mano gimtuosiuose Gargžduose, jaunimo laisvalaikio centre „Moksleivių namai”. Nedrąsi 12-metė mergaitė klostuotu sijonėliu bandė dainuoti tada paauglių numylėtinės Avril Lavigne dainą. Po dainos sulaukiau begalės aplodismentų ir liaupsių. Tai mane tik dar labiau įkvėpė ir padrąsino dainuoti toliau bei leisti tuo mėgautis aplinkiniams.

Kas apskritai Tavo gyvenime yra muzika ir kūryba?

Muzika ir kūryba man yra būdas išreikšti visas susikaupusias emocijas ir išgyvenimus. Būdas komunikuoti su žmonėmis, priemonė juos sužavėti ir realizuoti save. Be muzikos aš apskritai savęs nebeįsivaizduoju. Kaip atsikelti ryte ir neužniūniuoti vakar vakare išgirstos dainos? Kaip nuoširdžiai pasveikinti savo artimuosius šventės proga, nesudainavus jo mėgstamiausios dainos? Kaip užmigdyti nemiegantį sesės vaiką, nepadainavus jam lopšinės, kurią man mama dainuodavo? Muzika yra tai, dėl ko verta džiaugtis gyvenimu.

Kas Tau yra kūrybos / muzikos esmė?

Muzika, kūryba nereikalauja stereotipinio požiūrio ir taisyklių laikymosi. Kiek žemėje yra gyventojų, tiek yra skirtingų suvokimų apie muziką ir kūrybą. Esmė, kad muzika išlaisvina tave kaip asmenybę.

Kokius kūrinus atlieki? Koks Tavo kūrybos braižas?

Mano repertuare atliekami kūriniai yra labai įvairūs. Nesu susikoncentravusi į vieną muzikos stilių. Perdainuodama dainas mėgstu jas dainuoti savaip, kad skambėtų visiškai kitaip nei originalioji dainos versija.

jaunieji kūrėjai

Augustė – TV projekto „Lietuvos balsas” dalyvė. Neringos Galinytės nuotr.

Kas Tau suteikia įkvėpimo?

Įkvėpimo man suteikia artimiausi žmonės, kurie skatina siekti aukštumų muzikos srityje, ir, žinoma, aplinkinių žmonių komplimentai.

Kaip įsivaizduoji kelerius artimiausius metus muzikos pasaulyje? Kokie tikslai bei ambicijos?

Tikiuosi, kad po projekto „Lietuvos balsas” nenutrauksiu muzikinės veiklos televizijoje, o jei ji ir nutrūks, tuomet aktyviai užsiimsiu koncertine veikla. Galbūt pagaliau pradėsiu ir pati kurti dainas. Būtų nuostabu turėti savo klausytojų ratą, kurie mėgtų tai, ką aš kuriu.

Jei Tau reikėtų rinktis kitą veiklos sritį, visiškai nesusijusią su muzika, scena, kas tai būtų? Kodėl?

Savo gyvenimą be muzikos siečiau su medicina. Pati esu odontologo padėjėja. Man šis darbas patinka, reikalauja atsakomybės, kruopštumo, žinių ir yra labai įdomus. Kiekvieną dieną susiduri su vis kita situacija, kuriai reikia rasti tinkamą sprendimo būdą.

Jei galėtum vieną dieną praleisti su bet kurio laikmečio žmogumi, kas ir kodėl jis būtų?

Kad ir kaip galbūt būtų keista, bet tai nebūtų žmogus, užkariavęs pasaulį savo dainomis, kaip, tarkime, Michael Jackson. Tas žmogus, tiksliau, tie žmonės būtų totalūs šių dienų elektroninės muzikos ir dainų kūrėjai grupė „Beissoul and Einius”. Buvau jų koncertuose, klausau jų dainų, man jie tiesiog nerealiai nuoširdūs ir talentingi. Tai yra pavyzdys, kaip žmonės mėgaujasi tuo, ką daro, ir verčia tuo mėgautis kitus.

Kas Tavo gyvenime yra autoritetas? Kodėl?

Mano autoritetas yra tėtis. Būdama maža nepastebėdavau, kaip jis puikiai susitvarko visose situacijose. O dabar, kai esu suaugusi ir savarankiška moteris, savo tėtį laikau tikru autoritetu. Noriu lygiuotis į jį.

Koks Tavo mėgstamiausias kūrinys?

Mano mėgstamiausias kūrinys keičiasi labai dažnai, todėl negalėčiau tiksliai įvardinti, koks jis. Dainos man gerai „susiklauso”, kai sutampa su mano dienos nuotaika.

Parašykite komentarą