VDA Nidos meno kolonija laukia rezidentų ir praktikantų

Rezidencijų programa Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje (NMK) skirta pradedantiems ir patyrusiems menininkams, dizaineriams, architektams, kuratoriams ir menotyrininkams, meno kritikams, rašytojams bei filosofams iš Lietuvos ir užsienio.

_MG_8236

Pabaltijo šalyse NMK yra vienintelis toks akademinis ir meno padalinys, suteikiantis galimybę gyventi, dirbti ir kurti Baltijos jūros pakrantėje, Kuršių nerijos nacionaliniame parke. 2011-aisiais veiklą pradėjusioje Nidos meno kolonijoje per 5-erius metus rezidavo apie 250 menininkų ir kultūros lauko atstovų. Menininkus į rezidencijų programą per mėnesį atrenka kuratoriai ir Nidos meno kolonijos taryba. Kiekvienas informuojamas asmeniniu laišku.

Antrojo NMK korpuso rekonstrukcija baigta šį rudenį, todėl kūrėjai ir akademikai kviečiami ramios kamerinės aplinkos reikalaujantiems tyrimams išnaudoti ne tik Lietuvos geografijoje periferinės vietos specifiką, bet ir naujas kolonijos erdves, o norintys kurti konkrečius meno kūrinius ar objektus galės naudotis profesionalia technika – darbui su įvairiomis medžiagomis bei naujausiomis medijomis įrengtos specialios laboratorijos.

Naujos techninės galimybės nuo šiol rezidentams leidžia naudotis 4K raiškos vaizdo kamera, plačiaformačiu 36 colių/A0 formato spausdintuvu, garso įranga ir kita technika. 188 kv. m salė pritaikyta rengti kūrinių parodas, koncertus, kino peržiūras, gyvus pasirodymus. Įrengtose specialiose dirbtuvėse menininkai gali dirbti su medžiui ir metalui skirtomis staklėmis, lazeriniais įrenginiais, dirbantiems su foto- ar videomedijomis skirta skaitmeninio ir analoginio vaizdo laboratorija. Rezidentams bei akademiniams ir edukaciniams užsiėmimams įrengtos naujos multifunkcinės darbo erdvės-studijos, posėdžių kambarys, erdvi biblioteka-skaitykla. Be iki šiol organizuotų parodų, publikacijų, edukacijos renginių ir tarptautinių projektų, Nidos meno kolonija, kone dvigubai praplėtusi savo erdves ir atnaujinusi įrangą, siekia tapti hibridinių meno, architektūros ir dizaino praktikų iniciatore.

Rezidencijų atmosfera ir intensyvumas Nidos meno kolonijoje priklauso nuo sezono ir reziduojančios menininkų grupės. Rinkdamiesi tinkamiausią rezidavimo laiką, atkreipkite dėmesį, kad vasarą Nida – aktyvus kurortinis miestelis; nuo spalio iki balandžio čia galite mėgautis vienatve. Kolonijoje nuolatos būna nuo 5 iki 55 žmonių, tad be ramių individualaus darbo sąlygų rezidentams suteikta galimybė čia pat Nidoje susitikti su vizituojančiais dėstytojais iš įvairių šalių, bendradarbiauti su kitais menininkais bei naudotis daugiau negu 10 įvairių specializuotų dirbtuvių ir studijų Vilniaus dailės akademijoje Vilniuje.

Kviečia teikti paraiškas individualioms rezidencijoms Nidos meno kolonijoje:

Rezidencijos laikotarpis: 2016 m. rugpjūtis – 2017 m. gegužė
Paraiškos priimamos iki: 2016 m. vasario 15 d.
Rekomenduojama rezidencijos trukmė: 2 mėnesiai
Galima rezidencijos trukmė: nuo 1 iki 4 mėnesių
Sąlygos ir apgyvendinimas: Menininkų kūryba ir veikla rezidencijos metu – neribojama, tačiau kartais gali prireikti suorganizuoti kūrybines dirbtuves, paskaitą ar parodą. Kiekvienam rezidentui suteikiama viena iš penkių studijų – 65 kv. m dviejų aukštų erdvė su visais būtinais patogumais, taip pat galima naudotis bendra didesne studija-dirbtuvėmis.
Stipendijos ir kaina: Šiuo metu Nidos meno kolonija stipendijų neteikia. Studijos ir gyvenamojo ploto nuoma yra 400 EUR/mėn. (spalio-gegužės mėnesį rezidentams lietuviams taikoma 300 EUR/mėn. kaina), į nuomą įskaičiuoti visi komunaliniai mokesčiai, naudojimasis kolonijos turima technine įranga, Wi-Fi, bendrosiomis erdvėmis ir dviračiais.
Atrinktiems kandidatams pageidaujant, išsiunčiamas laiškas ar rekomendacija, galinti pasitarnauti individualioms stipendijos paieškoms. Teikiant paraiškas prašome vadovautis paraiškų teikimo tvarka.

Į Nidos doktorantų mokyklos rezidenciją kviečiami Šiaurės ir Baltijos šalių doktorantūros studentai

Nidos doktorantų mokykla yra naujas NMK laipsnio nesuteikiantis akademinis padalinys, susidedantis iš intensyvių kursų ir rezidencijos. Doktorantų mokyklos projektą bendrai su VDA Nidos meno kolonija rengia Aalto universitetas (Helsinkis, Suomija). Kviečiame rezidentūros programoje dalyvauti menininkus bei humanitarinių mokslų tyrėjus iš Šiaurės ir Baltijos šalių, doktorantūrą studijuojančius bet kuriame kitame pasaulio universitete ar akademijoje. Šios mokyklos tikslas naujas žinias generuoti už įprastų mokymosi modelio ribų bei tapti patrauklia Europos akademines meno institucijas jungiančia alternatyva antrosios pakopos studijas baigusiems studentams.

NDM vasaros kursų sesija „CO-ACTION” (liet. bendras reikalas) – menininkų stažuotės už kultūros lauko ribų”, vyks 2016-ųjų rugpjūčio pabaigoje.
Rezidencijos laikotarpis: 2016 m. rugpjūtis–rugsėjis.
Stipendijos: šiuo metu galime suteikti dvi stipendijas dviejų mėnesių laikotarpio rezidencijoms. Stipendijos dydis – 1000 EUR. Studijos nuomos ir kelionės išlaidas padengiame iki 300 EUR suma.

Kviečia atlikti praktiką

Kuratoriaus ar vizualinės komunikacijos asistento pareigoms NMK ieško praktikanto (-ės), galinčio prisidėti įgyvendinant NMK menininkų rezidencijų programą.
Praktikos trukmė: bent keturi mėnesiai.
Daugiau informacijos rasite kolonijos puslapio skiltyje „Internships”.

Visas paraiškas prašome siųsti elektroniniu paštu info@nidacolony.lt, laiško temos laukelyje įrašant raktinį žodį (rezidencijos tipas, praktika). Teikiant paraiškas prašome vadovautis paraiškų teikimo tvarka.

Daugiau informacijos apie NMK vykdomas veiklas: NMK Facebook, Instagram paskyrose taip pat www.nidacolony.lt tinklalapyje. Kad dar geriau pajustumėte kolonijos gyvenimo ritmą ir susipažintumėte su čia rezidavusių menininkų darbais, kviečiame pavartyti kas pusmetį leidžiamą Nidos meno kolonijos žurnalą.

Parašykite komentarą