Islandija: KKKC meno rezidentų kelionės dienoraštis. V dalis

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, įgyvendindamas tarptautinės meno rezidentūros programą, į Islandiją išsiuntė kūrėjų komandą: Irmą Leščinskaitę, Marių Ščerbinską, Miką Zabulionį, Vincentą Mikulėnaitę ir Eglę Ščerbinskaitę.

Islandija_09_18_11

Islandija. KKKC meno rezidentų nuotraukos

Mėnesio trukmės rezidentūroje menininkai kuria projektą „Islandija. Kvadratinė šaknis iš 13 horizonto”. Jų išsikeltas tikslas – konceptualiomis meninėmis priemonėmis holistiškai perteikti darnaus žmogaus ir visuomenės gyvenimo bei jo pilnatvės idėją.

Kelionei į Islandiją ruošėsi ir dar viena klaipėdietė – menininkė Žaneta Jasaitytė-Bessonova. Jos projektas – vėtrungė „Atskridęs paukštis” – atliepia rezidentų pasirinktą holistinę idėją: tyrinėjant salos peizažą ir ieškant harmonijos su gamta bei savimi, naujai įprasminti kultūrinį paveldą. Pasak menininkės, jai norėjosi į kitą šalį iš savo pasaulio atnešti kažką savito. Deja, Žanetai nepavyko nukeliauti į Islandiją. Sutapus dviem įvykiams – rezidentūrai ir ypač svarbioms šeimyninėms aplinkybėms, menininkei teko atsisakyti kelionės. Tačiau jos „Atskridęs paukštis” vis dėlto pasiekė ledo ir ugnikalnių žemę, o rezidentų komanda padėjo jam sugauti Islandijos vėją.

Visos rezidentūros metu menininkai svetainei Kulturpolis.lt reguliariai siunčia kelionės dienoraštį, kuriame vaizdais ir trumpais komentarais fiksuoja savo patirtis.

Projekto pradžią rasite čia: I dalis, II dalis, III dalis, IV dalis.

Islandija_09_16

Rugsėjo 16 diena. Neleidžia išeiti

Pietinė pakrantė.
Tamsos paplūdimiai.
Išeiti kartais neleidžia.

Žaneta – Klaipėdoje. Jos paukštis – Islandijoje

Zaneta_Jasaityte_Paukstis_4

Zaneta_Jasaityte_Paukstis2

Rugsėjo 17 ir 18 dienos. Kur akmenys – gyvi

Pietinės aukštikalnės.
Jei reiktų pasilikti tik vieną slėnį.
Ten, kur akmenys gyvi.

Islandija_09_18_1

Islandija_09_18_3

Islandija_09_18_4

Islandija_09_18_5

Islandija_09_18_7

Islandija_09_18_8

Islandija_09_18_12

Islandija_09_18_pano1

Islandija_09_18_pano2

Irmos ieškojimai ir atradimai

Laukite tęsinio!

Parašykite komentarą