Klaipėdos jaunimo teatro trečiajame sezone – trys nauji spektakliai

Vis daugiau publikos ir žiniasklaidos dėmesio sulaukiantis Klaipėdos jaunimo teatras (KJT) pradeda trečiąjį  sezoną. Teatro vadovas Valentinas Masalskis žada, kad šis klaipėdiečių darbo etapas bus dar intensyvesnis ir produktyvesnis nei iki šiol.

KJT spektaklis „Paukštyno bendrabutis“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

KJT spektaklis „Paukštyno bendrabutis“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Planuojame, kad iki naujųjų metų mūsų repertuarą papildys dar trys spektakliai. Šiuo metų aktorių trupė repetuoja 1976 metais Giedriaus Kuprevičiaus sukurtą antioperą „Pamoka“ pagal Eugene Ionesco to paties pavadinimo pjesę, taip pat statome spektaklį pagal Paulinos Pukytės knygą „Bedalis ir labdarys“. Be to tęsiame bendradarbiavimą su dramaturgu Mindaugu Nastaravičiumi – iškart po pasirodymų Vilniuje jis mums pristatys savo naujausią pjesę „Man netinka tavo kostiumas“, – planais dalijosi režisierius.

Pirmoji naujojo sezono stotelė – gastrolės Vilniuje. Rugsėjo 24, 25 dienomis „Menų spaustuvėje“ bus parodyti KJT spektakliai Paukštyno bendrabutis” bei Kita mokykla”.

Abu šie darbai yra sėkmingas klaipėdiečių ir šiuolaikinio lietuvių dramaturgo M. Nastaravičiaus kūrybinio bendradarbiavimo rezultatas. Prieš trejus metus užsimezgusi uostamiesčio kolektyvo ir dramaturgo pažintis lėmė pirmosios pjesės „Paukštyno bendrabutis“ atsiradimą. Vienos dalies dramoje pasakojama apie paukštyne dirbančias vištų fasuotojas, kurių kasdienybė – blauzdelės, skrandukai, faršas… Pjesės veiksmas vyksta bendrabutyje, kuriame šios moterys gyvena susidurdamos su komiška bei tragiška nemylimos moters tikrove.

Pagal šią pjesę sukurtas spektaklis tapo tvirtu pirmuoju KJT žingsniu Lietuvos scenoje.  Prieš metus spektaklis buvo apdovanotas šviesaus atminimo režisierės Dalios Tamulevičiūtės premija, o šiemet aktyviai sugrįžta į uostamiesčio teatro repertuarą.

KJT spektaklis „Kita mokykla“

KJT spektaklis „Kita mokykla“

Antrasis sostinės publikai pristatomas klaipėdiečių spektaklis – „Kita mokykla“. M. Nastaravičius teigia, kad šioje jo pjesėje nagrinėjama mokymo ir mokymosi tema, atveriamos durys į mokyklas, nespėjusias ar nesugebėjusias prisitaikyti prie esamojo laiko. Pavasarį šis spektaklis jau buvo rodomas „Menų spaustuvėje“ ir sulaukė didelio vilniečių susidomėjimo.

Apžvelgdamas artimiausius darbus V. Masalskis džiaugiasi, kad jau lapkričio mėnesį duris atvers Klaipėdos „Kultūros fabrikas“ ir tikisi, kad ši erdvė privilios daugiau menininkų iš kitų miestų kurti uostamiestyje. Su KJT trupe šį sezoną planuoja dirbti net keturi jauni režisieriai iš Vilniaus: Olga Lapina, Karolina Žernytė, Paulius Ignatavičius bei Vidas Bareikis.

„Nauja kultūrinė erdvė yra labai reikalinga Klaipėdos menininkams ir jos publikai. Uostamiestyje yra ypač palanki terpė kurti, o dabar, atsidarius „Kultūros fabrikui“, atsivers ir naujos techninės galimybės, todėl miestas turėtų tapti dar patrauklesne vieta kūrybai. Tikimės, kad naujausi Klaipėdos jaunimo teatro spektakliai bus pristatyti būtent šiame kūrybiniame inkubatoriuje,“ – sako V. Masalskis.

Parašykite komentarą