Joninės Klaipėdoje: burtai ir linksmybės

Birželio 23 d. 21 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į tradicinę Joninių šventę Jono kalnelyje. Unikali šventės vieta šią nepaprastą naktį sujungia pagrindinius elementus: ugnį, vandenį, žolynus. Minėsime Saulėgrįžos šventę, sveikinsime Jonus ir Janinas, dainuosime, šoksime ir smagiai jungsimės į ratelius.

jonines

Organizatorių nuotr.

Joninių šventės metu vyks Lietuvos nacionalinės televizijos „Duokim garo!” varžytuvių finalo tiesioginė transliacija iš Jono kalnelio. Pirmą kartą Turgaus gatvėje (nuo Tiltų g. iki Jono kalno) nuo 11 val. ryto visą dieną šurmuliuos Joninių jomarkas, kuriame sutiksite žolininkų, vainikų pynėjų, tradicinių amatų meistrų bei sertifikuotų kulinarinio paveldo produktų gamintojų.

Vakare Jono kalnelyje klaipėdiečius ir miesto svečius pasitiks šventiškai nusiteikę ir nepaprastai užvedantys folkloro ansambliai ir kapelos: „Santaka” (vad. P. Pojavis), „Vaisgamta” (vad. M. ir A. Gulbinskai), „Mingė” (vad. R. Bučmys), „Martvežiai” (vad. J. Kavaliauskas), „Prūsai ilgi ūsai” (vad. V. Macijauskas), „Senoliai” (vad. E. Šalkauskienė, J. Petrauskas), „Alka” (vad. D. Kiseliūnaitė, M. Ratas), „Kuršių ainiai” (vad. J. Vozgirdienė, A. Vozgirdas).

Joninės – šviesiausia saulės, žemės, vandens ir augalų žydėjimo šventė. Nuo seno buvo tikima Joninių nakties ypatingumu, magiškumu. Žmonės išvakarėse rinko žolynus, kurie gydo ligas ir apsaugo nuo negandų bei padeda nuspėti ateitį. Ant Jono kalno taip pat kviesime pinti ir plukdyti įvairiaspalvių žolynų vainikus, o jaunas merginas – burtis. Šventės dalyviai galės įsijungti ir į ant kalnelio vyksiančias estafetes, žaidimus, kur patys stipriausi, ištvermingiausi ir drąsiausi bus apdovanoti Joninių šventės prizais. Artėjant vidurnakčiui uždegtas Joninių laužas sujungs šventės dalyvius į smagius ratelius, o vasarvidžio naktį dar labiau nušvies VšĮ „Ugnis ir kaukė” kolektyvo sukurta unikali skulptūra ant vandens „Ugninis paparčio žiedas”.

Kviečiame klaipėdiečius ant Jono kalno švęsti Jonines tiesiogiai su visa Lietuva.

Parašykite komentarą