„Disruption 07: kokliai”. Kaip portugalai KOKLIO SIENĄ gamino

Ant KKKC Parodų rūmų sienos (Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelyje) 2019 m. rugsėjo 14–19 dienomis portugalų menininkas Diogo Machado aka Add Fuel su asistentu Adrião Resende kūrė neofreską „Disruption 07: kokliai”.

Sondros_filmo_virselis2

Kadras iš Sondros Simanos filmo

Diogo Machado kūrybai būdinga nauja tradicinės koklių dizaino kalbos interpretacija. Konkrečiau – menininkas koncentruojasi į portugališkus azulejo keraminius glazūruotus koklius. Klaipėdoje Add Fuel interpretavo klaipėdietiškų koklių tema. Savo darbe jis perteikė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus fonduose saugomų koklių, archeologų atrastų Klaipėdos senamiestyje, vaizdus.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus darbuotoja, klaipėdietiško kultūros lauko stebėtoja ir nuoširdi dalyvė Sondra Simana, eidama į darbą, per pietų pertrauką ir vakare šiek tiek pafilmuodavo procesą telefonu.

„Man buvo įdomūs patys koklininkai, neužmezgant kontakto, tik trumpai įsižiūrint į jų judėjimą, būseną”, – sakė ji. Sujungusi šiuos užfiksuotus fragmentus, Sondra Simana sukūrė filmuką apie tai, kaip portugalai „gamino” koklio sieną.

.

Parašykite komentarą