„Džiunglių knyga: Mauglio broliai” Klaipėdos dramos teatre

Klaipėdos dramos teatras prieš pat Kalėdas kviečia šeimas į naują spektaklį vaikams – „Džiunglių knyga: Mauglio broliai” pagal britų rašytojo R. Kiplingo kūrinį. Spektakliai vyks Klaipėdos dramos teatro (Teatro g. 2) Didžiojoje salėje gruodžio 23 d. 12 ir 15 val.

Dziungliu_knyga_Kubaicio_foto

„Džiunglių knyga: Mauglio broliai”. Algirdo Kubaičio nuotr.

Spektaklio režisierė ir inscenizacijos autorė Kamilė Kondrotaitė; scenografė, kostiumų dailininkė ir vaizdo projekcijų autorė Liuda Liaudanskaitė; choreografė Dovilė Binkauskaitė; kompozitorius Mantas Joneikis (grupės „Garbanotas bosistas” muzikantas); šviesų dailininkas Darius Malinauskas. Vaidina: Paulius Pinigis, Laima Aksitinaitė, Edvardas Brazys, Karolina Kontenytė, Jonas Viršilas, Toma Gailiutė, Liudas Vyšniauskas, Mantvydas Poškus, Donatas Švirėnas, Vidas Jakimauskas.

Spektaklis vaikams „Džiunglių knyga: Mauglio broliai” – pirmas bendras klounų studijos „Dulidu” ir Klaipėdos dramos teatro projektas. Kamilė Kondrotaitė ir Liudas Vyšniauskas, spektaklyje vaidinantis lokį Balu, 2009 metais drauge įkūrę klounų teatro studiją „Dulidu”, sėkmingai stato spektaklius vaikams ir visai šeimai, šį kartą kviečia susipažinti su džiunglių vaiku Maugliu. Pasak Kamilės, šis kūrinys ją seniai domino, o drąsos statyti spektaklį didžiojoje scenoje įkvėpė kelionės į Indiją įspūdžiai, akistata su spalvinga jos gamta ir menu.

Bombėjuje gimęs ir augęs britų rašytojas, poetas, prozaikas Rudyardas Kiplingas (Joseph Rudyard Kipling, 1865–1936) 1907 m. tapo Nobelio literatūros premijos laureatu. Jis sukūrė savitą pasaulio modelį, kur susiduria mirtis ir gyvenimas, jėga ir silpnumas, tvarka ir chaosas, civilizacija ir gamta. Režisierę patraukė rašytojo mintis žmonių bendruomenės gyvenimo pagrindų ieškoti gamtoje ir sukurtas spalvingas, vaikams patrauklus pasaulis. „Džiunglių knygoje”, alegoriniame kūrinyje apie vilkų gaujos užaugintą berniuką Mauglį, autorius atskleidė amžinų gamtos dėsnių išmintį. Pamažu Mauglis mokosi džiunglių paslapčių, bet augdamas suvokia, kad priklauso žmonių pasauliui.

Dziungliu_knyga1_Kubaicio_foto

„Džiunglių knyga: Mauglio broliai”. Algirdo Kubaičio nuotr.

Pasak režisierės Kamilės Kondrotaitės, pačioje vaikų, kaip ir suaugusiųjų, prigimtyje slypi daug žiaurumo, tad labai reikia vaikams skiepyti mintį, kad visos gyvos žemės būtybės yra „vieno kraujo”, esame susiję gyvybiškais bendrystės ryšiais. Liudas Vyšniauskas, kartu su Kamile sukūręs ne vieną spektaklį vaikams, pasakojo, kad kai aktoriai scenoje su vaikais bendrauja kaip lygūs su lygiais, pasakoja jiems istoriją, vaikai tai vertina ir gyvai reaguoja. Mauglį vaidinantis aktorius Paulius Pinigis sakė, kad vaikams labai patinka kartu su juo ir vilkiukų būriu sušukti kovos šūksnį, gąsdinti tigrą Šerchaną, įsijausti į medžioklę – vaikai tampa visateisiais spektaklio dalyviais.

Kūrinys, kupinas drąsaus, draugiško ir garbingo elgesio pavyzdžių, jauniesiems žiūrovams žadins bendrumo, brolybės jausmą, mokys ištvermės ir atkaklumo įveikiant savo gyvenimo sunkumus. Pasak dailininkės Liudos Liaudanskaitės, spalvingą spektaklio scenovaizdį ir kostiumus (net medžiagų, iš kurių jie pagaminti, – lino, vilnos, rago, plunksnų – pasirinkimą) įkvėpė civilizacijos nepaliestų genčių, aborigenų menas.

Spektaklis rekomenduojama vaikams nuo 6 metų ir visai šeimai. Trukmė – 1 val. 20 min.

Klaipėdos dramos teatro informacija

Parašykite komentarą