„Užpustyti”: Neringos istorija atgimsta spektaklyje-ekskursijoje

2019 m. birželio 21 d. 18 val. ir 23 d. 16 val. Šeiko šokio teatras kviečia į premjerą Nidoje – šokio spektaklį-istorinę ekskursiją „Užpustyti” ant įspūdingos Parnidžio kopos. Tai jau trečias teatro spektaklis-ekskursija apie Klaipėdos kraštą. Apsuptas svaiginančios Kuršių nerijos gamtos, šokėjų ir ausinėse skambančios muzikos bei teksto, žiūrovas atras Nidos magiškojo realizmo pasaulį.

Uzpustyti_Kemel_photography_1

Kemel photografy nuotr.

Spektaklio kūrybinė grupė: daugkartinė „Auksinio scenos kryžiaus” ir B. Dauguviečio auskaro laureatė, choreografė Agnija Šeiko, garso režisierius, kompozitorius Kristijonas Lučinskas ir tekstų kūrėja Sondra Simana – šokio spektaklio-istorinės ekskursijos „išradėjai”, kartu su Šeiko šokio teatru sukūrę net tris tokio tipo spektaklius – ekskursijas po Klaipėdą ir Kauną. Populiariausia jų – „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda tranzit Memel”.

„Užpustyti” projekto komandą papildė kostiumų dizainerė Sandra Straukaitė, Beno Šarkos ir jo projekto „AOUM” (Edmundas Gylys, Vladimir Konstantinov, Karina Novikova, Donatas Bielkauskas, Larion Dyakov) muzikinės kompozicijos. Atėjusiems į premjeras jie žada kelionę laiko spirale atgal į pradžių pradžią, kai dar buvo dvi nerijos, o kažkur tolumoje jau artėjo šio krašto žmonių karavanai, nešantys užpustytų ir vėl atgyjančių Kuršių nerijos kaimų istorijas.

Žiūrovai bus pakviesti keliauti per didžiąją kopą į saulę, kurią XX a. pirmoje pusėje nutapė Nidoje gyvenęs ekspresionistas Ernstas Mollenhaueris. Ekskursantai girdės filosofų Jeano Paulo Sartro ir Simone de Beauvoir pokalbį, pajus rašytojo Thomo Manno žvilgsnį, pailsės Nidos dailininkų globėjo Hermano Blodės mansardoje, pabėgs nuo judančio smėlio kalno ir galės susirangyti ant ruonio kilimėlio, pro šalį pralekiant Pašto karietai.

Šiuolaikinio šokio ir muzikos bei poetiško teksto įkvėpta žiūrovo vaizduotė leis išgyventi ypatingą istorijos tėkmę, – būti užpustytam ir būti atrastam.

„…Kelionė į saulę tęsis tiek, kiek jūs panorėsite. Jūs galite ir toliau nešioti briedžio ragus, o jūs – smiltyninės rugiaveidės šypseną, jums labai tinka vasarotojo bambukinė lazdelė, o jums – žvejo kepurė, degantis kalnapušių miškas – atminties žemė, – vis dar karšta, ir šešėliai dykumoje yra patys mieliausi bičiuliai, – dar pabūkite…” (cit. iš šokio spektaklio „Užpustyti”).

Uzpustyti_Kemel_photography_4

Kemel photografy nuotr.

Dar viena džiugi žinia – speciali, mažesnė, bilieto kaina į premjeras birželio 21 ir 23 dienomis, kurią dovanoja festivalis „Tek saulužė ant maračių”!

Daugiau informacijos – ČIA. Bilietus platina „Tiketa”.

Šeiko šokio teatro informacija

Parašykite komentarą