Festivalyje „Aura 27″ – buto šokio teatro „Okarukas” juslių atmintinė

„Aš turiu pasaulį tik dėl savo kūno, nes šis kūnas yra pasaulio galimybė”, – primena prancūzų filosofas Maurice’as Merleau-Ponty. Butō šokio teatras „Okarukas” atsispiria nuo jo žodžių ir spalio 6 d. šiuolaikinio šokio festivalyje AURA 27 kviečia žiūrovus žvilgsniu lytėti jų spektaklį „Senseless”/„Bejausmis”.

Okarukas_Bejausmis1

Fabrice Pairault nuotr.

2017 m. sausį Paryžiuje reziduojanti menininkė Sakurako Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje surengė kūrybines dirbtuves. Studijuodami judesį ir pojūtį, jų dalyviai susibūrė į vienintelį Baltijos šalyse šokio teatrą „Okarukas” ir sukūrė debiutinį spektaklį „Bejausmis”, kovą pristatytą prestižiniame Paryžiaus teatre „Auditorium Saint-Germain”.

„Butō skiria didelį dėmesį autentiškam šokėjo judesiui, todėl tinka tirti jusles. Atsiverdami dabarčiai, priartėjame prie pasaulio ir Kito. Tokio patyrimo svarbą akcentuoja ir M. Merleau-Ponty. „Okarukas” gimė sujungus iš pažiūros skirtingas, bet daug sąšaukų turinčias kultūrines patirtis. „Bejausmis” įvardija mūsų veiklos pradžią ir menines nuostatas. Džiaugiuosi, kad po premjeros Prancūzijoje pagaliau galėsime pristatyti jį Lietuvoje”, – teigia teatro įkūrėja ir choreografė Sakurako.

Spektaklyje pinasi butō šokio technika ir mokslinės fantastikos elementai. Pasakojimas apie grupę žmonių be atminties ir pasitikėjimo savo pojūčiais kelia klausimus apie žmogaus prigimtį ir juslinį suvokimą. Choreografinė ateities vizija primena tiesioginės patirties svarbą ir siūlo permąstyti, kokią pasaulio galimybę kuria jūsų kūnas.

„Bejausmio” atmintinė:

Pojūčiai yra asmeniški.
Pojūčiai yra gyvi.
Pojūčiai yra įžvalgūs.
Pojūčiai yra protingi.
Pojūčiai yra prasmingi.
Pojūčiai yra skirtingi.
Pojūčiai gali klaidinti.

Tarptautinis šokio festivalis AURA 27
„Bejausmis” – „Okarukas” (Lietuva / Prancūzija)
Spalio 6 d. 23.00 val.
Vytauto Didžiojo universitetas (S. Daukanto g. 28, Kaunas), Didžioji salė

www.dancefestival.lt

Parašykite komentarą