Raimondas Klezys: „Man atsakomybė nėra sunkus dalykas“

Jūsų akims – žaibiškas interviu (trumpi klausimai ir atsakymai) su žinomu teatro ir serialų aktoriumi Raimondu Kleziu. Su juo „susitikome“ nuotoliu, kai teikėsi užmigti mažoji atžala. Pokalbis buvo jaukus, atsakymai, rodos, tekėjo laisvai, proto replėms nespėjus jų sugauti. Po klausimų sesijos Raimondas pasidalino, kad buvo įdomu atsakinėti greitai ir improvizuotai, nes gali pastebėti, jog daug klausimų nesi pakapstęs ir kartu tikriausias atsakymas yra tas, kuris ateina ne iš galvos, o iš vidaus.

Šią savaitę aktorius atvyksta į Klaipėdą, kur įsitrauks į naujo Šeiko šokio teatro ir menininkų grupės „Žuvies akis“ spektaklio kūrybinį procesą. Lietuvių kilmės choreografė ir režisierė Ieva Kuniskis, dramaturgė Monika Baranauskaitė, 4 šokėjai ir 5 aktoriai tyrinės namų temą. Kas tai: taškas žemėlapyje, artimi žmonės, o gal vidinis jausmas? Vasario viduryje premjerą išvys Klaipėdos, Vilniaus ir Telšių žiūrovai.

Raimondas Klezys. Dainiaus Putino nuotr.
Dainiaus Putino nuotr.

Vaikystės prisiminimas?

Senelio ir močiutės namas Biržuose. Ten buvo žvyro krūva, kurioj visą dieną žaisdavom iki pat vakaro. Laiko matai buvo du: kai reikdavo eiti pavalgyt ir kai reikia eit namo. Labai pasigendu to laiko neskaičiavimo.

Pirmas dalykas, kurį pastebi kitame žmoguje?

Nagai. Nežinau, iš kur jis atėjo, bet visąlaik į juos pasižiūriu. Ir nepasakyčiau, kad kažką nusprendžiu apie žmogų, bet žvilgsnis krypsta ten.

Augalas dvynys? Kodėl šis?

Medis, o konkrečiau – beržas. Jie tokie ramūs, bet yra labai svarbūs žmonijai, nes gamina orą. Medžiai man asocijuojasi su išmintimi.

Įsimintiniausias vaidmuo?

Pirmas dabar į galvą šovęs atliktas vaidmuo – iš „Teatrono“ spektaklio „SoDra, Mon Amour“ (rež. Gildas Aleksa) toks veikėjas Everyman. Jis atstovauja kiekvienam žmogui. Tai buvo priešpaskutinis vaidmuo, kurį teko kurti.

Tvarka ar chaosas?

Visiška tvarka. Dievinu tvarką ir discipliną. Gerai jaučiuos, kai galiu anksti gulti ir keltis, anksti ryte rasti tvarkingą virtuvę.

Poilsio krantas?

Namai. Skubu kaskart po darbo namo. Nuima visas įtampas – namai man viską sugeria.

Laisvė ar atsakomybė?

Laisvė atsakomybėje. Nes visada turiu daug atsakomybių. Bet jose man labai svarbu jaustis laisvam, žinoti, kada turėsiu savo laiką. Man atsakomybė nėra sunkus dalykas.

Koks banaliausias klausimas, kurį galima užduoti aktoriui?

Ar tau patinka teatras? Nesu tokio sulaukęs, bet dabar galvoju, kad gal visai nebanalus. Nors turbūt būtų keisčiausias. O banaliausias – ar patinka vaidinti.

Naujausia realizacija?

Atėjo suvokimas kad privalau skaityti daug knygų. Visą gyvenimą to nedariau, bet bendraudamas su žmonėmis, duodamas interviu pastebėjau, kad išeina daug gilesnis pokalbis, kai skaitau. Bent po 5 puslapius kasdien ar 10 per savaitę, bet turiu nuolat tai daryti.

Labiausiai erzinanti žmonių savybė?

Ciniškumas, nihilizmas, kai viskas yra nefainai, pesimizmas, nusivylimas viskuo, kuris užkrečia. Nesinori būti šalia žmonių, kuriems viskas yra blogai.

Įsimintiniausias matytas spektaklis?

NO99 teatro iš Estijos spektaklis „NO33 Hysteria“. Įstrigo giliai savo neįprasta forma ir turiniu.

Užrašas ant tavo antkapio sakys…

…Jis buvo geras žmogus.

Šiuo metu labiausiai laukiu…

…vasaros.

Kuriu, nes…

…noriu dalintis.

Kūnas yra…

…sielos veidrodis.

Šiuo metu mokausi…

…slidinėti.

Vaikystėje svajojau būti…

…gaisrininku arba prezidentu.

Šiuo metu skaitau…

…Andrejaus Tarkovskio „Įamžintą laiką“.

Šiuo metu klausau…

…repo.

Šiuo metu žiūriu

…Andrejaus Tarkovskio „Veidrodį“.

Namai man yra…

…6 valanda ryto, tyla, kai visi miega, o aš sėdžiu ant sofos ir laukiu, kol visi atsikels.

Kalbino Greta SEILIŪTĖ

Sekite būsimos premjeros naujienas Šeiko šokio teatro Facebook puslapyje.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė.

Informacinis partneris: Kulturpolis.lt.

Parašykite komentarą