VII Klaipėdos šviesų festivalis – Laikrodžių muziejuje ir Prano Domšaičio galerijoje

Klaipėdos šviesų festivalio metu, 2022 m. vasario 24–26 d. vakarais, su ryškiai apšviestais eksponatais ir fantastiškais projektais lankytojų lauks šviečiantys Laikrodžių muziejus ir Prano Domšaičio galerija.

Organizatorių archyvo nuotr.
Organizatorių archyvo nuotr.

Ekspozicijos Laikrodžių muziejuje (Liepų g. 12) lankymas

Vasario 24–26 d. 18.00–21.00 val.

LNDM Laikrodžių muziejuje nemokamai bus galima aplankyti naujomis šviesomis suspindusią antro aukšto ekspoziciją „Laikrodžių formų kaita“. Lankytojai kviečiami susipažinti su renesanso, baroko, rokoko, vėlyvojo klasicizmo – ampyro, eklektikos ir moderno stiliaus laikrodžių ekspozicija, kurioje įrengta nauja apšvietimo sistema, vakaro sutemoje nušviečianti epochoms artimu spalviniu fonu.


„Klaipėdos vitražai. Atrasta prarasta“

     Laikrodžių muziejaus kiemelyje (Liepų g. 12)

Vasario 24–26 d. 18.00–23.00 val.

Jaukiame Laikrodžių muziejaus kiemelyje bus pristatomas projektas, kuris  atskleis mieste esančių vitražų spalvas bei jų paslaptis. Šiuose vitražuose užfiksuota Klaipėdos istorinė raida, savita miesto dvasia. Surinkta daugiau nei 100 vitražų kolekcija šiam festivaliui bus perteikta šviesų instaliacija. Laikrodžių muziejaus kiemelyje ši vitražų kolekcija taikliai atspindės šių metų festivalio temą – „Laiko spalvos“.


Klaipėdos kariliono koncertai

Laikrodžių muziejaus kiemelyje (Liepų g. 12)

Vasario 24–26 d. 18.00 ir 19.00 val.

Šviesų festivalio svečiams ir 770 metų jubiliejų pradedančiam skaičiuoti uostamiesčiui Klaipėdos koncertų salė padovanos net 6 kariliono koncertus.

Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33)

Vasario 24–26 d. 18.00–21.00 val.

Šviesų festivalio vakarais Prano Domšaičio galerija kviečia aplankyti Tomo Daukšos naujausią projektą „Laimės švieselės“. Šia instaliacija autorius apmąsto tvarumą ir perteklių, harmoniją ir triukšmą kultūroje ir kasdieniame gyvenime bei meno ir dizaino santykį. Iš pirmo žvilgsnio projektas atrodo neįpareigojantis, linksmas ir žaismingas, tačiau juo keliami svarbūs ir aktualūs klausimai, ar vaisingos ir realios yra mūsų gamtos ir tvaraus gyvenimo pastangos.

Parašykite komentarą