Tarptautinėje taikomojo meno mugėje „Craft Vilnius 2015″ – parodos ir renginiai

Šių metų gruodžio 3–6 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks tarptautinė taikomojo meno mugė „Craft Vilnius 2015″. Šiemet mugėje dalyvaus menininkai, kuriantys keramikos, juvelyrikos, tekstilės, dizaino, stiklo, odos, knygų meno ir popieriaus meno srityse.

RamunePranckeviciute2

Ramūnės Pranckevičiūtės keramika. Organizatorių archyvo nuotr.

Renginys sulauks žinomų menininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Lenkijos, Ukrainos, Izraelio, Maltos ir kitų. „Craft Vilnius” organizatoriai kasmet atranda naują mugės temą, šių metų tema labai intriguojanti – „Daiktai su istorija”. Mugės metu bus teikiami apdovanojimai dalyvaujantiems menininkams, vedamos kūrybinės dirbtuvės, kuriose menininkai atsakys į lankytojų klausimus, bus pristatomos parodos.

Į keletą klausimų apie mugę sutiko atsakyti viena iš projekto iniciatorių dailininkė Aušra Petroškienė.

Gal galėtumėte papasakoti, kaip kilo idėja organizuoti tarptautinę taikomojo meno mugę „Craft Vilnius 2015″? Kelinta tokio pobūdžio mugė ir kokie renginiai vyko anksčiau? Kokių rezultatų renginio organizatoriai tikisi iš šiemetinio renginio?

Tarptautinė taikomojo meno mugė „Craft Vilnius” organizuojama antrą kartą. Idėja surengti tokio pobūdžio renginį kilo svečiuojantis Filadelfijoje 2013 m. Dvidešimt trys taikomojo meno dailininkai, kuriuos atrinko organizatoriai iš JAV, buvo pakviesti dalyvauti tarptautinėje taikomojo meno mugėje „Philadelfia Craft Show”. „Pennsylvania Convention Center” buvo pristatyta mūsų menininkų kolekcija, Lietuva buvo prestižinio renginio viešnia. Amerikietišką renginio modelį „Craft Vilnius” metu mes papildėme kūrybinėmis dirbtuvėmis, kurias 2014 m. vedė Lietuvos ir Estijos menininkai. Labai svarbus akcentas buvo pristatomų kūrinių profesionalumas. Buvo daug diskutuota apie profesionalaus meno ir tautodailės skirtumus. Ši diskusija vyksta ir toliau.

2015 m. renginyje numatome pristatyti asmenines menininkų kolekcijas, labai daug įvairių kūrybinių dirbtuvių ir parodinių kūrinių kolekciją. Tikimės, kad lankytojai atras jiems įdomių menininkų kūrinių, pajaus kūrybinį džiaugsmą kūrybinių dirbtuvių metu ir gal pirmą kartą gyvenime išsineš savo pačių sukurtą kūrinį.

Kokie taikomojo meno kūrėjai dalyvaus šiemetinėje mugėje? Kokių menininkų parodos ir kūrinių kolekcijos bus pristatytos, kokius įsimintiniausius menininkus galėtumėte paminėti?

Miestas ruke Grazina Kriauneviciene1

Gražina Kriaunevičienė. Miestas rūke. Organizatorių archyvo nuotr.

Šių metų renginyje sulaukėme daug daugiau dalyvių iš svečių šalių – Izraelio, Ukrainos, Gruzijos, Lenkijos, Ispanijos, Latvijos, Estijos. Sulauksime įdomios menininkės iš Izraelio Tanya Chernov – ji pristatys savo autorinių juvelyrinių dirbinių kolekciją. Lankytojus turėtų sudominti Ukrainos menininkų bendras kūrybos pristatymas. Lietuvoje gyvenanti talentinga menininkė Eva Tomaš pristatys savo naują porceliano kūrinių kolekciją. Turėtų būti labai įdomus Estijos dailės akademijos prisistatymas „Craft Vilnius” mugės metu – jie sukūrė vizualizaciją specialiai šiam renginiui.

Šiemet daug dėmesio skiriama kūrybinėms dirbtuvėms. Kokie menininkai pristatys kūrybines dirbtuves, kokiomis temomis vyks edukacija ir ar tai bus susiję su mugės tema „Daiktai su istorija”?

Juvelyrikos kūrybinėse dirbtuvėse, kurias ves R. Mėnulio Katinas, bus demonstruojamos įvairių medžiagų graviravimo subtilybės. Keramikos kūrybinėse dirbtuvėse bus galima susipažinti su menininko Roko Dovydėno sukaupta patirtimi lipdant įvairias formas. Porceliano peršviečiamumą, grakštumą, trapumą, eleganciją demonstruos Solveiga Gutautė. Kaip pasigaminti ekologišką vienkartinį puodelį iš nedegto molio masės, demonstruos Viktorija Radionova. Elzė Sakalinskaitė, Milita Balčaitytė kūrybinėse dirbtuvėse pristatys šilkografijos technikos pritaikymą kuriant drobinių maišelių dekorą. Odinių aksesuarų kūrimo iš natūralios odos procesą demonstruos Virginija Giniotytė. Dailininkė Lina Austė mokys, kaip pasigaminti stiklo papuošalus naudojant „Fusing” technologiją. Jauna, talentinga menininkė Kotryna Vaitiekūnaitė pristatys emalio meno technologijų galimybes. Kūrybinė komanda „Baltabalta” ves dirbtuves „Augalo galia” – tai trumpas ir koncentruotas teorinis ir praktinis supažindinimas su augalinio dažymo ir marginimo technikomis, jų taikymu kuriant šiuolaikinį tekstilės dizainą. Jūratė Kemeklytė-Bagdonienė supažindins su ekslibriso kūrimo technikomis, reikalavimais, specifika. Su skaitmenizuotų technologijų taikymu taikomojo meno kūrybos procese supažindins „Green Garage” komanda.

Kiekvienas vienetinis kūrinys turi savo sukūrimo istoriją. Visi kūrybinių dirbtuvių dalyviai pajaus kūrybos džiaugsmą, šio kūrybos proceso metu gims ir nauja daikto istorija, kuria dalyviai galės pasidalinti vieni su kitais.

Parašykite komentarą