Taikomojo meno mugės „Craft Vilnius 2015″ viešnia – juvelyrė Tanya Chernov

Šiemetinės tarptautinės taikomojo meno mugės „Craft Vilnius 2015″ tema – „Daiktai su istorija”. Mugės metu ne tik daiktai, bet ir menininkai pasakos lankytojams daiktų sukūrimo istorijas. Be lietuvių menininkų, šių metų mugėje svečių teisėmis taip pat savo kūrybą pristatys menininkai iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Ispanijos, Gruzijos. Viena iš jų – viešnia iš Izraelio Tanya Chernov.

Tanya Chernov

Tanya Chernov juvelyrika. Renginio organizatorių nuotr.

T. Chernov kurį laiką gyveno ir kūrė Maskvoje. Ji studijavo dizainą ir juvelyriką S. Stroganovo taikomojo meno akademijoje. Šiuo metu menininkė gyvena ir kuria Tel Avive, Izraelyje. Kurdama papuošalus iš natūralių medžiagų, sidabro ir aukso, įkvėpimo ji semiasi iš gamtos formų ir simbolikos. Tanyos Chernov sukurtoje kolekcijoje labai svarbus istorinis pasakojimas ir modernaus meno kontekstas, persipinantis su taikomojo meno istorija ir technikų naudojimu kūryboje.

Ruošiantis tarptautinei taikomojo meno mugei „Craft Vilnius 2015″ žinoma juvelyrė Tanya Chernov sutiko atsakyti į klausimus.

Jūs studijavote juvelyriką Maskvoje. Gal galėtumėte papasakoti, kaip studijos paveikė jūsų kūrybą ir veiklą?

Studijos „Stroganovske” labai daug davė, buvo padėti stiprūs technologiniai, amato pagrindai. Buvo labai įdomu mokytis: mes mokėmės filigrano, emalio, darėme technologiškai sudėtingų kūrinių kopijas. Taip pat turėjome labai daug piešimo, dailės istorijos paskaitų.

Kūrybiškumui ar profesiniam aktyvumui mokslas neturėjo jokios įtakos. Tam daugiausiai įtakos turėjo stiliaus pojūtis ir noras dirbti. Po mokslo buvo gana ilgas laikotarpis, kai aš juvelyrikos srityje nedirbau. Tuo metu buvau susidomėjusi šiuolaikiniu menu, tuometine konceptualia Maskvos mokykla. Su laiku forma tapo artimesnė. Izraelietiška dizaino tradicija man turėjo didelės įtakos. Rezultatas – visas technikas, kurias dabar naudoju, aš pati įsisavinau.

Tanya Chernov (2)

Tanya Chernov juvelyrika. Renginio organizatorių nuotr.

Jūs kuriate juvelyriką iš natūralių medžiagų, sidabro ir aukso. Gal galėtumėte daugiau papasakoti, kokią įtaką medžiaga ir forma daro jūsų kūrybiniam procesui?

Visi trys išvardinti dalykai – medžiaga, forma, simbolis – sudaro kūrinio vientisumą. Gal tai kiek senamadiška, bet man vientisumas labai svarbus. Visko pagrindas, aišku, yra forma – ji ir simbolis. Auksas ir sidabras – medžiagos, su kuriomis aš dirbu, darau praktiškai visokių formų juvelyrinius kūrinius, bet ne tiesiog papuošalus, bižuteriją. Aš visada siekiu rasti kompromisą tarp organiškos formos, su kuria dirbu, ir juvelyrinio dizaino. Bet bendrai mano kūriniai labiau orientuoti ne tiek į dizainą, kiek į šilumą ir universalumą. Auksas ir sidabras – maksimaliai universalios medžiagos.

Su menininkės kūryba galėsite susipažinti šių metų gruodžio 3–6 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo” tarptautinės taikomojo meno mugės „Craft Vilnius 2015″ metu.

Parašykite komentarą