Prano Domšaičio galerijoje – susitikimų ciklas „Eksponatai pasakoja”

Susitikimų ciklas „Eksponatai pasakoja” yra Lietuvos dailės muziejaus edukacinio projekto „Atviro muziejaus interaktyvi pažinimo programa „Kultūriniai klodai” dalis, įgyvendinama Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje. Susitikimų tikslas – pristatyti galerijos ekspozicijas įvairaus amžiaus lankytojams, tyrinėti ir aptarti atskirus eksponatus, jų menines savybes, prisiminti, kaip jie pateko į muziejaus rinkinius ir privačias kolekcijas, o kūrybinių dirbtuvių metu paskatinti dalyvius meninei saviraiškai. Renginiai nemokami.

???????????????????????????????

Vaidės Gaudiešiūtės nuotr.

PROGRAMA

2017 m. spalio 5 d., ketvirtadienį, 17.30 val.
Apie sidabrinę vazą, durų rankenas ir jūreivių amuletus
Dalyvauja Kalvystės muziejaus įkūrėjas, kolekcininkas Dionyzas Varkalis.

Daugelį metų D. Varkalis renka Klaipėdos krašto gyvenimo ir buities liudininkus – keramikos, metalo dirbinius, neįkainojamą krašto, patyrusio tragiškąjį virsmą, kultūros istorijos palikimą, menantį Klaipėdos ir pamario žmonių kasdienį gyvenimą. Dar 1988 m. kolekcininko Lietuvos dailės muziejui perduotas rinkinys eksponuojamas Prano Domšaičio galerijoje. Net tokie funkcionalūs dirbiniai, kaip durų rankenos, baldų rankenėlės, iškalbingai byloja apie laikus, kai praktiškas dirbinys turėjo būti ne tik patvarus, bet ir gražus. Uostamiesčio specifiką atskleidžia originalūs žvejų ir jūreivių amuletai.
Kūrybinių dirbtuvių tema – amuletas.

2017 m. spalio 12 d., ketvirtadienį, 17.30 val.
Prano Domšaičio paveikslai-dvyniai
Dalyvauja tapytojas Juozas Vosylius, dailėtyrininkė Kristina Jokubavičienė

Nuolatinėje tapytojo ekspresionisto P. Domšaičio kūrybos ekspozicijoje karaliauja spalvų ir vaizdų magija. Tačiau tyrinėtojams dailininko kūryba kelia daug klausimų: kodėl jis tapė dvipusius paveikslus, kada ir kur jie buvo nutapyti, kodėl kai kurie paveikslų motyvai kartojasi. Pabandykime rasti atsakymus.
Kūrybinių dirbtuvių tema – atspindžiai.

2017 m. spalio 19 d., ketvirtadienį, 17.30 val.
Tapytojas marinistas Česlovas Janušas: „Nori piešti jūrą?”
Dalyvauja tapytojas Edvardas Malinauskas, dailėtyrininkė Kristina Jokubavičienė

Česlovas Janušas (1907–1993) yra vienas žymiausių XX a. Lietuvos tapytojų marinistų. Jis buvo populiarus ir tarpukario Lietuvoje, ir lietuvių išeivijoje JAV. Apie paveikslus, kuriuos 2010 m. Lietuvos dailės muziejui dviem dešimtmečiams deponavo Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis dailininko sūnus ir kolekcijos savininkas Saulius Janušas, kalbėsimės su kitu marinistu – klaipėdiečiu E. Malinausku.
Kūrybinių dirbtuvių tema – spalvų audros.

2017 m. spalio 26 d., ketvirtadienį, 17.30 val.
Kaip atsiranda kolekcijos
Dalyvauja Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugijos „Nidden” direktorė Ilona Motiejauskienė ir draugijos pirmininkas Aleksandras Popovas

Klaipėdiečio A. Popovo sukauptas unikalus Rytų Prūsijos dailės rinkinys, kuriame yra maždaug 1300 tapybos ir grafikos darbų, sugrąžina seniai užmirštų, Prūsų Lietuvoje ir Klaipėdos krašte kūrusių dailininkų vardus ir kūrinius. Rinkinį prižiūrinčios draugijos „Nidden” atstovai gali papasakoti daug įdomių istorijų, kaip vienas ar kitas paveikslas atkeliavo į Klaipėdą.
Kūrybinių dirbtuvių tema – kurėnų flotilė.

2017 m. lapkričio 3 d., penktadienį, 17.30 val.
Karalienės vizitui pasiruošę
Dalyvauja filologė Jovita Saulėnienė, Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugijos „Nidden” direktorė Ilona Motiejauskienė

Romantiška ir dramatiška Prūsijos karalienės Luizės (1776–1810) asmenybė audrino amžininkų, dailininkų ir eilinių žmonių vaizduotę. Prano Domšaičio galerijoje eksponuojami trys karalienės atvaizdai: du portretai – kamerinis ir reprezentacinis – parodoje „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje” ir portretinė miniatiūra XVI–XX a. miniatiūrų ekspozicijoje. Verta prisiminti laikus, kai Klaipėda buvo tapusi laikinąja Prūsijos karalių rezidencija.
Kūrybinių dirbtuvių tema – vėduoklė.

2017 m. lapkričio 10 d., penktadienį, 17.30 val.
Vakaras operoje, Vynerio promenada ir puodelis kavai
Dalyvauja muzikologė prof. Daiva Kšanienė, filologė Jovita Saulėnienė

„Apsilankę” operoje ir „keliaudami” Vynerio promenada vadintu senuoju pasivaikščiojimo keliu iš šiaurinės Klaipėdos miesto dalies į Tauralaukį, ne kartą sustosime pasižvalgyti, „paskanauti” kavos iš fajansinio ar porcelianinio puodelio, aptarti senosios Klaipėdos kasdienybę.
Kūrybinių dirbtuvių tema – indaujos lobiai.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.

Prano Domšaičio galerijos (Liepų g. 33, Klaipėda) informacija apie ekspozicijas, parodas, edukaciją, renginius, ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų užsakymas tel.: (8 46) 410 421, (8 46) 410 416, el. p.: menopazinimas.domsaitis@muziejus.ldm.lt.

Parašykite komentarą