Muziejų naktis Prano Domšaičio galerijoje

2023 m. gegužės 13 d., šeštadienį, nuo 16 val. LNDM Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda) kviečia į Muziejų nakties renginius. Galerijoje jūsų lauks ne tik edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos po parodas, bet ir violončelių muzika bei filmo peržiūra. Ir visa tai – nemokamai!

LNDM Prano Domšaičio galerijos archyvo nuotr.
LNDM Prano Domšaičio galerijos archyvo nuotr.

MUZIEJŲ NAKTIES PROGRAMA

16–23 val. „Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“. Užsukę į galeriją galite ne tik grožėtis menininkų darbais, bet ir tapti meno kūrinio personažu Prano Domšaičio paveiksle.

16–18 val. kūrybinės dirbtuvės „Augalų labirintai“. Dirbtuvių metu komponuosite augalų motyvus ir pasitelkę iškiliosios grafikos techniką, atsispausdinsite ypatingą skirtuką knygai.

16.30, 18 val. ekskursija nuolatinėje Prano Domšaičio kūrybos ekspozicijoje. 

Susipažinsite su tapytojo P. Domšaičio (1880–1965) asmenybe, kūryba bei tuometiniu meno pasauliu. Koks kūrinys pakeitė menininko likimą, kas jį pastūmėjo tapti ekspresionistu? Pasakojama, kad lankydamasis Norvegijoje P. Domšaitis bendravo su žymiuoju Edvardu Munku. Kodėl jis emigravo ne į JAV, o į PAR? Kaip jam sekėsi tolimoje šalyje? Visa tai ir dar daugiau sužinosite pasivaikščiojimo metu.

17 val. Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis: violončelių kvarteto „PlaCello“ (Rumunija) koncertas.

Talentingų ir daug scenose pasiekusių violončelininkų kvartetas „PlaCello“ iš Rumunijos įrodo, kad tos pačios violončelės gali šėlti, džiazuoti, šokti ir panašia nuotaika atskleisti klasikos grožį. Răzvano Suma’os suburtas ansamblis parengė putojančių tarsi šampanas, trykštančių energija baroko ir klasikos operų uvertiūrų ir kitų įspūdingų kūrinių programą. Pasak kvarteto vadovo, „čia viskas sukasi apie naują pradžią. Operos prasideda uvertiūromis, tad tikimės, kad tai simbolizuos pasaulio sugrįžimą į ankstesnį būvį“. Tai puikus būdas pasiruošti sugrįžti į nauja energija papildytą gyvenimo ritmą ir pradėti naujų darbų savaitę.

Violončelių kvarteto „PlaCello“ atlikėjai: Răzvan Suma, Ștefan Cazacu, Ella Bokor, Mircea Marian.

Programoje: M. A. Charpentier, G. F. Händelio, W. A. Mozarto, P. Čaikovskio, G. Verdi, G. Rossini kūriniai.

Trukmė – 75 min.

Partneris – Klaipėdos koncertų salė

18–20 val. kūrybinės dirbtuvės „Nepaprastas portretas“. Muziejuje pastebėsite daug nuostabių tapytojo P. Domšaičio, skulptoriaus Vytauto Kašubos sukurtų portretų. Užsiėmimo metu patys piešite, klijuosite ir sukursite įdomų portretą.

19–20 val. kūrybinės dirbtuvės „Magnolijos žiedai“. Prano Domšaičio galerijos kieme kasmet pražystanti magnolija džiugina aromatu ir trumpalaikiu grožiu. Kūrybinėse dirbtuvėse kursime kaligrafinį piešinį. Žaismingai brėždami storas ir plonas linijas bei potėpius, laisvai taškydami dažus, išskleisime raudoną žiedą.

20 val. ekskursija A. Lukio fotografijų parodose „Ne tik šaknys. Pagal tėvo Juozo Lukio Sibire sukauptą archyvą“, „Ars Botanica“ ir „Scenos divos“ (kuratorė – dr. Ramutė Rachlevičiūtė). Parodoje „Ne tik šaknys. Pagal tėvo Juozo Lukio Sibire sukauptą archyvą“ eksponuojamos tėvo ir sūnaus fotografijų vaizdų paralelės. A. Lukys panaudojo savo tėvo J. Lukio (1927–2001) fotonegatyvus, darytus tremtyje Irkutsko srityje, Alzamajuje, ir kelerius metus grįžus į Lietuvą. „Ars Botanica“ kalba apie termino „natiurmortas“ etimologiją. „Scenos divos“ – tai scenos menininkių portretų kolekcijos paroda, kurioje pristatomi nematyti ar mažai žinomi muziejų rinkiniuose saugomi portreto žanro kūriniai.

21 val. Konrado Wolfo filmas „Goya“ (134 min., 1971 m., Vokietija, subtitrai anglų k.).

Ispanija XVIII a. pabaigoje. Francisco José de Goya y Lucientes pradeda sėkmingą tapytojo karjerą Karolio IV dvare. Jo paveikslai kabo daugelyje rūmų, jis netgi tapo karalienę ant žirgo, taip pat visą jos šeimą. Tai vyksta inkvizicijai terorizuojant šalį. Vedęs Goya palaiko aistringus santykius su Albos hercogiene. Jo paveikslai tampa vis tamsesni, o tai labai nepatinka Didžiajam inkvizitoriui, negailestingai kovojančiam su didėjančiu žmonių pasipriešinimu. Galiausiai Goya, kad išsigelbėtų, yra priverstas bėgti į Prancūziją. Šiame filme vaidina lietuvių aktorius Donatas Banionis. Konrado Wolfo filmas yra bene bangiausias DEFA kada nors sukurtas kūrinys, kuriame gausu šiais laikais aktualių karčių užuominų apie meno ir valdančiųjų santykį.

Partneris – Goethe’s institutas Lietuvoje.

Visi renginiai nemokami!

LNDM Prano Domšaičio galerijos informacija

Parašykite komentarą