MUZIEJŲ NAKTIS 2022: renginiai LNDM muziejuose Klaipėdoje ir Palangoje

2022 m. gegužės 14 d., šeštadienį, vyksiančią Muziejų naktį kviečiame praleisti kartu LNDM šeimos muziejuose Klaipėdoje ir Palangoje! Jūsų lauks nemokamas parodų lankymas, ypatingos  ekskursijos – pasimatymai su meno kūriniais, edukacinės dirbtuvės mažiems ir dideliems, filmų peržiūros ir kt.

Muziejų naktis – tradicinė, nuo 2005 m. Tarptautinės muziejų dienos proga vykstanti akcija. Jos iniciatorius – Tarptautinė muziejų taryba (ICOM), bendruomenės akcijos „Europos muziejų naktis“ pagrindinis organizatorius – Prancūzijos kultūros ir ryšių ministerija.    

RENGINIŲ PROGRAMA

KLAIPĖDOJE  

PRANO DOMŠAIČIO GALERIJA (Liepų g. 33, Klaipėda). Darbo laikas 17–23 val.

17.00–23.00 val. Juozas Laivys / Polis Gogenas ir Prano Domšaičio galerijos aplinkos meninis tyrimas. Tai – įvadas į gegužės 27 d. atidaromą parodą „Nieko naujo“. J. Laivio meninė praktika apima skulptūras, objektus, instaliacijas, performanso meną, tekstus, videomeną ir fotografijas.  

17.00–23.00 val. Loterija. Atvykusius kviečiame dalyvauti galerijos loterijoje ir laimėti vertingą prizą!  

17.00–23.00 Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai. Galerijos lankytojai galės ne tik išvysti meno kūrinius, bet ir patys tapti meno kūriniu, personažu Prano Domšaičio paveiksle.   

17.30, 20.30 val. mažiausius galerijos lankytojus kviečiame į pasaką „Kaip asiliukas draugą surado” ir pasivaikščioti po Prano Domšaičio kūrybos ekspoziciją su pasakos veikėjais.    

18.00–20.00 val. kūrybinės  dirbtuvės „Pratęsk paveikslą”. Vaizdo filmukų kūrimo dirbtuvės kvies visus įsižiūrėti į Prano Domšaičio kūrinių siužetus ir sukurti jų pratęsimą su Stop Motion programa.   

18.00, 20.00 val. ekskursija po nuolatinę Prano Domšaičio kūrybos ekspoziciją.    

19.00, 21.00 val. sensorinė ekskursija šeimoms po Patricijos Gilytės parodą „Krašto kraštai“. Parodoje kalbama apie buvimą pakraštyje, ribas ir paribius, apie Klaipėdą, kuri visuomet buvo krašte, kitokia ir savita.  

21.30 val. Kinas kieme: „Beuys“ rež. Andresas Veielis (107 min., 2017 m., Vokietija, subtitrai lietuvių k.). Partneris – Goethe institutas Lietuvoje.  

Dokumentinis filmas apie vieną garsiausių vokiečių skulptorių, grafiką ir performansų kūrėją profesorių Josephą Beuysą (1921–1986). Jo kūriniai susiję su nauja, išplėsta meno samprata, įskaitant ir politinį visuomenės formavimą. Andreso Veielio filmas pradeda plačią įkalčių medžioklę, atskleidžiančią daugybę nežinomos archyvinės medžiagos bei taip suteikiančią galimybę pasisakyti šiandienos liudininkams, tokiems kaip vokiečių leidėjas, grafikos dizaineris Klausas Staeckas. Šis vaizdo ir garso dokumentų koliažas leidžia žiūrovams geriau pažinti sudėtingą J. Beuyso kūrybą.  

LAIKRODŽIŲ MUZIEJUS (Liepų g. 12, Klaipėda). Darbo laikas 17–23 val.

Renginio metu siūlome:  

Vakaroti muziejuje įžiebus savo telefono žibintuvėlius ir pritemdytoje bei paslaptingoje ekspozicijoje grožėtis senoviniais laikrodžiais.  

Parodų salėje stebėti edukacinio projekto „Laiko ritmu“ pristatymą. Šešiuose animaciniuose vaizdo filmukuose pasakojama, kaip žmonės laiką skaičiavo nuo priešistorinių iki mūsų laikų. Repo ritmu laiką skaičiuos įvairių epochų žmonės.  

Parodų salėje įdėmiai apžiūrėti laikrodžius, kuriuos Jūs patys ir padovanojote muziejui akcijos „Neišmesk manęs“ metu. Gal atraskite ir savo dovanotą laikrodį?  

Muziejaus parke visą vakarą tiek dideliems, tiek mažiems lankytojams pasiūlysime aktyviai žaisti lauko žaidimus laiko tema.  

PALANGOJE  

PALANGOS GINTARO MUZIEJUS (Vytauto g. 17, Palanga). Darbo laikas 11–23 val.; 18–23 val. lankymas nemokamas.

Kviečiame panaktinėti Palangos gintaro muziejuje ir paslaptingai apšviestame Birutės parke esančiuose Tiškevičių rūmuose visai kitomis akimis išvysti nuolatinę ekspoziciją bei parodas:  

Karinos Kazlauskaitės juvelyrikos ir objektų parodą „Organiniai žaidimai“;  

Vaizdo instaliaciją „Gyvas Tiškevičių šeimos albumas“. 

Lankytojų lauks „Istorijų stotelės“, kuriose muziejaus specialistai bus pasirengę atskleisti dar negirdėtų faktų ir papasakoti apie viešai nematomą muziejininkų veiklą.  

Cokoliniame aukšte įsikūrusioje šeimų erdvėje veiklos ras ir suaugusieji, ir vaikai: 

Visą lankymo laiką bus rodomas pažintinis-edukacinis filmas „Baltų pasaulėvaizdžio ženklai“ (scenarijus – Rasa Ambraziejienė, multimedija – Augustinas Našlėnas). Filmas šiuolaikinėmis multimedijos priemonėmis supažindina su esminėmis senosios baltų pasaulėvokos sąvokomis – Rėdos ratu ir Gyvybės medžiu, kurios aiškinamos susiejant jas su tradicine ornamentika ir ženklais.  

Mažieji ras atskirą kampelį su didelio formato stalo žaidimu „Gintaro kelias“ bei spalvinimo reikmenimis.

Lankymas ir dalyvavimas renginiuose nemokamas.
Visas išrinktųjų muziejų parodas rasite LNDM svetainėje www.lndm.lt
.

Parašykite komentarą