Muziejaus ruduo: kūrėjai kviečia į susitikimus Jono Šliūpo salone

Siekdamas suburti į ramųjį metų periodą įžengusio kurorto gyventojus ir svečius, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pristato rudens renginių ciklą „Susitikimai Jono Šliūpo salone“. Iki pat Kalėdų tarpukario dvasia alsuojančiuose namuose – jaukūs ir atviri pokalbiai su kūrėjais, menu praturtintos popietės ir atkurta istorinių salonų dvasia.

Teatrologė Audronė Girdzijauskaitė. Organizatorių archyvo nuotr.
Teatrologė Audronė Girdzijauskaitė. Organizatorių archyvo nuotr.

Į pirmąjį susitikimą muziejus pakvies jau rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Svečių laukia susitikimas su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite ir šildantys pasakojimai apie teatro kūrėjus, kuriuos ji pažinojo ir tyrinėjo: Ireną Aleksaitę, Eimuntą Nekrošių, Juozą Miltinį, Rimą Tuminą ir kt. Susitikimo metu teatrologė skaitys ištraukas iš naujos knygos „Kovido meto užrašai“, kurioje proza, esė, publikuoti „Šiaurės Atėnuose“, cikle „Iš bloknoto“, taip pat dar niekur neskelbti tekstai.

„Kaip rašytiniu tekstu atkurti ir išsaugoti praėjusią epochą, jos liudininkų gyvenimus, nekuriant jiems didingo paminklo ir neužkeliant jų ant nepajudinamo postamento? Regis, šią paslaptį yra įminusi žymi Lietuvos teatrologė Audronė Girdzijauskaitė, meistriškai atkurianti praeitį per jautrius ir asmeniškus biografinius eskizus“, – šitaip viešnios kūrybą pristato Rašytojų sąjungos leidykla.

Pedagogė ir mokslininkė A. Girdzijauskaitė savo kūryboje siekia aprėpti įvairias meno sritis. Ji išleido keletą monografijų, skirtų XX amžiaus Lietuvos dramos teatro, scenografijos, lėlių teatro problematikai ir ryškiausiems tų sričių atstovams. Teatrologė tyrinėjo režisierių Kazimieros Kymantaitės, Jono Jurašo, Jono Vaitkaus, Vitalijaus Mazūro kūrybą, Henriko Ibseno dramaturgijos interpretacijas Lietuvos scenoje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus universitete A. Girdzijauskaitė dėstė Vakarų ir Rytų teatro istoriją. Literatūros ir meno leidiniuose paskelbė per 700 straipsnių. 2008 m. išleido pirmą savo atsiminimų knygą „Atminties salos“, vėliau memuarus sudėjo į knygą „Nutolę balsai“ (2011) ir biografinį romaną „Atminties šuliniai“ (2020). 2018 m. A. Girdzijauskaitė apdovanota Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Tęsdamas renginių ciklą, į kitą susitikimą Jono Šliūpo muziejus pakvies spalio 6 d. Pirmojo kurorto burmistro svetainėje kalbėsis du Lietuvos Nacionalinės premijos laureatai – fotomenininkas Remigijus Treigys ir eseistas Rolandas Rastauskas.

Susitikimai vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A, Palanga. Dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome registruotis iš anksto tel. (8 460) 54559 arba el. paštu: j.sliupo.muziejus@lnm.lt. Renginiai nemokami.

Jono Šliūpo muziejaus informacija

Parašykite komentarą