Meno kieme – kūrybinės dirbtuvės „Tradiciniai žydų popieriaus karpiniai“

Agatos Szepe karpinys „Esteros knyga“.
Agata Szepe, „Esteros knyga“

2021 m. rugsėjo 17 d. 17 val. KKKC Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4) vyks kūrybinės dirbtuvės „Tradiciniai žydų popieriaus karpiniai“ su menininke Agata Szepe (Lenkija).

Dirbtuvių dalyviai sužinos žydų karpinių istoriją, simboliką ir sąsajas su žydų kultūra bei religija. Taip pat kurs savo popieriaus karpinius, įkvėptus tradicinio žydų meno.

Tradiciniai žydų popieriaus karpiniai buvo populiarūs žydų aškenazių liaudies mene prieškariu Vidurio ir Rytų Europoje. Kartu su tradiciniais lenkų liaudies karpiniais žydų karpiniai jau XX amžiaus pradžioje sulaukė tokių etnografų, kaip Regina Lilienthal, susidomėjimo.

Popierinių karpinių tradicija beveik visiškai išnyko Antrojo pasaulinio karo metu. Šią savitą tradiciją atgaivino nūdienos menininkai. Daugiausiai šių stebėtino grožio, reikalaujančių neįtikimo kruopštumo popieriaus karpinių kūrėjų – Izraelyje ir Lenkijoje.

Kūrybinių dirbtuvių trukmė iki 2 val. Reikalingomis priemonėmis aprūpins organizatoriai. Dirbtuvėse bendrausime anglų kalba, padedant vertėjai.

Dalyvių skaičius ribotas, būtina registracija: ruta.gotika@gmail.com.

Kūrybinės dirbtuvės „Tradiciniai žydų popieriaus karpiniai“ yra tarptautinių žydų kultūros dienų „Šalom visuos kraštuos“ dalis.

Parašykite komentarą