Amatininkų kiemas – ir mažiems, ir dideliems

2019 m. balandžio 28 d., sekmadienį, 13–15 val. Dienovidžio skvere veiks Klaipėdos etnokultūros centro organizuojamas Amatininkų kiemas. Tai vienas iš projekto „Mažosios Lietuvos amatystė” renginių.

Amatininku_kiemas

Organizatorių archyvo nuotr.

Projektas „Mažosios Lietuvos amatystė” įvairiomis formomis populiarina tradicinius amatus bei ryškina regioninius tradicinių amatų bruožus. Šį kartą rengiamas Amatininkų kiemas siūlys veiklas, įtraukiančias jauniausią publiką – vaikus, jaunimą, mažylius auginančias šeimas.

Didelius ir reikšmingus darbus nuveikia tik kantriausi, darbščiausi. O kantrybės nuo mažumės moko įvairūs rankdarbiai. Susirinkusieji galės pasimokyti, kaip susirišti pirmąją lėlytę, išskaptuoti žvejo laivelį, susipažins ir žais su senoviniais žaislais iš medžio, kaulo, tošies, skiaučių. Keramikos mėgėjai lipdys iš molio naminių gyvulėlių ir paukštelių figūrėles. Vyresni mokysis delmonų komponavimo paslapčių, kalvystės, išbandys klumpių drožimo amatą bei sužinos, kuo išskirtinės Mažosios Lietuvos klumpės.

Renginio data sutampa su Vaikų Velykėlėmis, tad koks Atvelykis be margučių! Renginio metu veiks margučių dekoravimo mokyklėlė, kur įvairiomis tradicinėmis technikomis bus numarginti gražiausi margučiai, supažindinama su unikaliu marginimo būdu, žinomu Mažojoje Lietuvoje.

Renginį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti paskelbti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Parašykite komentarą