XLVIII festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“: programa

Klaipėdos koncertų salėje 2023 m. balandžio mėnesį jau 48-ąjį kartą skambės festivalio „Klaipėdos muzikos pavasaris“ akordai. Įspūdinga renginio programa melomanus intriguos garsių kolektyvų pavadinimais, pripažintų atlikėjų ir kompozitorių pavardėmis. Pajusk melodijos grožį, harmonijos darną ir formos tobulumą. Tegu didingas klasikos skambesys užvaldo nevaržoma energija ir dovanoja džiaugsmingo pakylėjimo akimirkas!

Programa

Enrico Onofri. KKS archyvo nuotr.

Balandžio 1 d., šeštadienis, 18.30 val.

ENRICO ONOFRI IR KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentas Enrico Onofri (Italija)

Programa: Johann Sebastian Bach, Gregor Joseph Werner, Franz Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Felix Mendelssohn.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Festivalį atveria Klaipėdos kamerinio orkestro programa, antrąkart rengiama kartu su pripažintu italų maestro Enrico Onofri. Šio menininko kūrybinė veikla yra ypač intensyvi. Žymus senosios muzikos specialistas nuolat pasirodo žymiausiose pasaulio salėse, tarp jų Vienos „Musikverein“, Zalcburgo „Mozarteum“, Berlyno filharmonijos, Amsterdamo „Concertgebouw“, Niujorko „Carnegie Hall“, Londono „Wigmore Hall“, Ciuricho „Tonhalle“, Paryžiaus „Théâtre des Champs-Elysées“ ir kitos. Jums nereikia taip toli vykti galite paklausyti E. Onofri muzikavimo Klaipėdos koncertų salėje!

Balandžio 5  d., trečiadienis, 18.30 val.

PLANETA – ORKESTRAS

Edukacinė programa šeimai

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Dirigentas Modestas Barkauskas

Koncertą veda Jomantė Šležaitė-Paukštė

Programa: Georges Bizet.

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos 

Kodėl simfoniniam orkestrui reikalingas dirigentas? Kaip koncerto metu jaučiasi orkestro nariai? Kodėl ragais vadinami instrumentai išdėstyti paskutinėse orkestro eilėse? Ar galiu padiriguoti? Šioje smagioje edukacinėje programoje papildysite savo žinias apie instrumentus, orkestrą, kūrinius, išgirsite įdomių istorijų iš atlikėjų gyvenimo. Sužinosite, kokios etikos laikosi orkestro nariai, kuo pasižymi specifinė jų kalba, kaip jie ploja, kai rankos užimtos, ką veikia pūtikai per pauzes… Iš arti pamatysite daug muzikos instrumentų, o smalsiausi ir drąsiausi galės netgi padiriguoti orkestrui!

Balandžio 12 d., trečiadienis, 18.30 val.

PHILIP GLASS IR KITI MINIMALISTAI

Mušamųjų grupė „Third Coast Percussion“ (JAV):

David Skidmore, Robert Dillon, Peter Martin, Sean Connors

Programa: Philip Glass, Steve Reich, Devonté Hynes, Jlin, David Skidmore.

Bilietai –18, 24 Eur | Taikomos nuolaidos 

Vieninteliam koncertui Lietuvoje iš Čikagos atvyksta perkusininkų kvartetas „Third Coast Percussion“. „Grammy“ statulėlės laimėtojai yra ne tik aukščiausio lygio profesionalai, bet ir melomanai, beviltiškai įsimylėję savo atliekamą muziką. Jų programos pagrindinis akcentas bus amerikietiško minimalizmo guru Philipo Glasso ciklinis kūrinys „Aguas da Amazonia“ / „Amazonės vandenys“. Kitoje koncerto dalyje skambės jo garsų magijos įkvėpta kitų minimalistų kūryba. Tarp jos bus garsaus amerikiečio Steve’o Reicho kūrinys, taip pat panardinsiantis į transo būseną.

„Third Coast Percussion“ pasirodymą Klaipėdoje iš dalies remia menų fondas „Mid Atlantic Arts“ per drauge su Nacionaliniu menų rėmimo fondu (National Endowment for the Arts) vykdomą programą „USArtists International“, taip pat privatūs fondai „Andrew W. Mellon Foundation“ ir „Trust for Mutual Understanding“.

Ričardas Šumila. Martyno Aleksos nuotr.

Balandžio 14 d., penktadienis, 18.30 val.

EKSPRESIONIZMO GENIJAI

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras

Vyr. dirigentas Ričardas Šumila

Solistės: Joana Gedmintaitė, Monika Pleškytė (sopranai), Evelina Volodkovič (mecosopranas)

Programa: Gustav Mahler, Richard Strauss.

Bilietai – 18 Eur | Taikomos nuolaidos 

Programos idėją suformavo noras ant scenos iškelti atsinaujinusį ir sparčiai tobulėjantį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninį orkestrą. Gustavo Mahlerio Penktoji simfonija – tai didelis iššūkis orkestrui bei ilgai brandinta dirigento Ričardo Šumilos asmeninė svajonė. 

Pasak R. Šumilos, „LNOBT neseniai praėjusi Richardo Strausso operos „Rožės kavalierius“ premjera įrodė, kad ne tik teatro orkestras, bet ir solistai yra pajėgūs atlikti tokio sudėtingumo muziką“. Koncerte skambės minėto kūrinio uvertiūra ir kitų kompozitorių operų ištraukos, suteiksiančios progą pasigėrėti puikiais solisčių balsais.

Maurice Steger. KKS archyvo nuotr.

Balandžio 18 d., antradienis, 18.30 val.

ŠVEICARIŠKOS JUNGTYS

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistas Maurice Steger (išilginė fleita, Šveicarija)

Dirigentas Christian Knüsel (Šveicarija)

Programa: Othmar Schoeck, Felix Mendelssohn, Georg Philipp Telemann, Johann Pachelbel, Jean-Philippe Rameau, Jacob Van Eyck, Antonio Vivaldi.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Klaipėdos kamerinis orkestras puoselėja glaudžius kūrybinius ryšius su šveicarų menininkais. Kartu su jais parengtas programas kolektyvas pristato ne tik Lietuvoje, bet ir Šveicarijoje. Šis koncertas yra vienas tokio sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdžių. Orkestro scenos partneriu Klaipėdos koncertų salės ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenose bus pasaulinio pripažinimo sulaukęs barokinės muzikos interpretatorius Maurice Steger, grosiantis išilgine fleita. Beje, šių retų instrumentų savo kolekcijoje jis turi net 70! Programai diriguos maestro Christian Knüsel, su kuriuo orkestras pirmąkart koncertavo „Murten Classics“ festivalyje Šveicarijoje. 

Cyril Diederich. KKS archyvo nuotr.

Balandžio 20 d., ketvirtadienis, 18.30 val.

PRANCŪZŲ MUZIKOS ŠEDEVRAI

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Solistė Viktorija Miškūnaitė (sopranas)

Dirigentas Cyril Diederich (Prancūzija)

Programa: Maurice Ravel, Hector Berlioz

Bilietai – 18 Eur | Taikomos nuolaidos 

Muzikos kritikai Cyrilą Diederichą vadina vienu geriausių Prancūzijos dirigentų. Jo dirigavimas apibūdinamas kaip labai įtaigus, demonstruojantis įsigilinimą į atliekamą muziką, darantis poveikį kiekvienam klausytojui. Maestro diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras įtaigiai atliks prancūzų muzikos šedevrų programą. Interpretuojant vokalinius-simfoninius opusus virš kalnuotų orkestro faktūros masyvų kaip deimantas saulėje spindės žymios operos solistės Viktorijos Miškūnaitės soprano viršūnės.

Tomas Ambrozaitis. KKS archyvo nuotr.

Balandžio 23 d.,  sekmadienis, 17.00 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių  g. 4, Klaipėda)

DA PACEM…

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis

Programa: Arvo Pärt, Ēriks Ešenvalds, Vaclovas Augustinas, Algirdas Martinaitis. 

Nemokamai

Ramybės… To linkės Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas ir diriguojamas Tomo Ambrozaičio. Programa sujungs gražiausią Baltijos šalių kompozitorių chorinę muziką, kurią sukūrė žymiausi dabarties autoriai, jau pelnę ir pasaulinį pripažinimą. Pasak T. Ambrozaičio, „jų meninis vaizdinys yra dvasinio žmogaus pasaulio atspindys šiandienoje. Gyvendamas chaotiškame dabarties pasaulyje žmogus ieško dvasinės ramybės ir darnos“. Kviečiame apsilankyti „Aukuro“ koncerte ir pasisemti ramybės!..

Balandžio 26 d., trečiadienis, 18.30 val.

MOZARTO ŽAIDIMAI

Lietuvos kamerinis orkestras

Meno vadovas Sergej Krylov

Solistė Rūta Lipinaitytė (smuikas)

Dirigentas Adomas Morkūnas-Budrys

Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Arvydas Malcys.

Bilietai – 14, 18 Eur | Taikomos nuolaidos 

Lietuvos kameriniam orkestrui diriguos vienas ryškiausių jaunosios kartos dirigentų Adomas Morkūnas-Budrys. Šveicarijoje ir Norvegijoje studijavęs, Helsinkyje meistrystę toliau tobulinantis muzikas yra vienas pagrindinių Tarptautinio kompozicijų simfoniniam orkestrui konkurso „Future Symphony“ organizatorių.Solo partiją grieš daugelio tarptautinių konkursų laureatė smuikininkė Rūta Lipinaitytė. Programa pavadinta pagal joje skambėsiantį Arvydo Malcio kūrinį. Dar išgirsime šio autoriaus koncertą smuikui ir styginiams, taip pat Wolfgango Amadeuso Mozarto Simfoniją C-dur („Jupiterio“). Gražių įspūdžių mocartiškoje programoje!

Balandžio 28 d., penktadienis, 18.30 val.

INDŲ RAGOS

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai: Imran Khan (sitaras, Indija), Naim Khan (tabla, Indija)

Programa: indų ragos (Rimanto Giedraičio aranžuotės).

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Klaipėdos kamerinis orkestras stebina drąsiais ir unikaliais programų sumanymais. Festivalio baigiamajame koncerte kolektyvas kartu su iš tolimosios Indijos atvyksiančiais solistais Imran Khan (sitaras) ir Naim Khan (tabla) ners į indų klasikinės muzikos gelmes. Skambės indų ragos –išplėtotos indų klasikinės muzikos kompozicijos, kuriamos pagal tam tikra derme pagrįstą melodinį modelį. Meistriškai atliekama raga sukuria ypatingą emocinę atmosferą, padedančią klausytojui patirti vieną iš devynių estetinių emocijų – rasų. Pasinerkime į užburiantį egzotiškos muzikos skambesį!

Globėjas: Klaipėdos miesto savivaldybė. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Bilietus platina Bilietai.lt.

Išsamiau apie festivalį, taikomas nuolaidas – www.koncertusale.lt

Parašykite komentarą