Sukaktis: Mindaugas Bačkus KKO vadovauja dešimtmetį!

Lygiai prieš 10 metų, 2009 m. birželio 19 d., įvyko pirmasis Mindaugo Bačkaus kaip kolektyvo vadovo koncertas su Klaipėdos kameriniu orkestru (KKO). Šių metų Klaipėdos koncertų salės sezono uždarymo koncertu „Saulėlydžio serenada”, kuris taip pat vyks birželio 19 d., M. Bačkus paminės savo darbo Koncertų salėje dešimtmetį.

Backus_photo_D_Matvejev

Mindaugas Bačkus. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Puikus neakademiško mąstymo muzikantas, drąsiai bandantis neįprastas spalvas ir sprendžiantis sudėtingas muzikines idėjas” (Beata Baublinskienė, „Lithuanian Music Link” Nr. 12).

„Pasitikėdamas kompozitoriais, jis intuityviai, bet jautriai paliečia tuos aspektus, kurie geriausiai tinka šiam nepaprastai originaliam „garsų teatrui”; būtent čia šio violončelininko asmenybė atsiskleidžia visa savo įspūdinga įvairove” (Edmundas Gedgaudas, „Lithuanian Music Link” Nr. 16).

Taip kultūriniame pasaulyje pristatomas vienas geriausių Lietuvos violončelininkų, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus.

Gimęs muzikantų šeimoje Vilniuje, ten baigė M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, o vėliau – Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Dvejus metus studijavo Karališkajame muzikos koledže Mančesteryje.

2009 metais M. Bačkus laimėjo Klaipėdos koncertų salės skelbtą konkursą Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo pareigoms eiti. Tuomet jis su šeima persikėlė gyventi į uostamiestį. Greta intensyvaus darbų maratono su kameriniu orkestru, jis taip pat dėstė ar iki šiol tebedėsto Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, Eduardo Balsio menų gimnazijoje ir LMTA Klaipėdos fakultete.

Pripažintas ir tapęs savu, Klaipėdos publikai M. Bačkus pažįstamas ir kaip jau įvykusių dviejų Tarptautinių Klaipėdos violončelės festivalių ir konkursų sumanytojas. Šie violončelei dedikuoti renginiai subūrė per šimtą pasaulio muzikos elito atstovų ir muzikos fanatikų iš visos Lietuvos.

Toliaregiškos meno vadovo idėjos pastaraisiais metais įkvėpė Klaipėdos kamerinį orkestrą ryškiems pokyčiams. Prasiplėtė kolektyvo koncertinė geografija: ne sykį aplankyti daugelis Lietuvos festivalių, Kauno ir Vilniaus filharmonijos, Vokietija, Lenkija, Ukraina, Latvija, Estija, Suomija, Italija, Šveicarija ir kitos. šalys.

Birželio 19 d. Klaipėdos koncertų salės sezono uždarymo koncerte „Saulėlydžio serenada” vienas iš skambėsiančių kūrinių bus Edwardo Elgaro „Serenada”.

„Per šį kūrinį aš pažinau Klaipėdos kamerinį orkestrą prieš dešimtmetį, kai atvykau iš Vilniaus gyventi į Klaipėdą. Tuomet, prisimenu, gavau orkestro atliekamų kūrinių kompaktinę plokštelę, kurioje buvo įrašyta ir būtent ši E. Elgaro „Serenada”. Todėl ją specialiai įtraukiau ir į šių metų programą”, – dalijosi prisiminimais M. Bačkus.

„Saulėlydžio serenados” koncerte M. Bačkus taip pat atliks solo partijas Roberto Molinelli kūrinyje „Twin legends” ir Balio Dvariono „Introdukcijoje ir rondino”.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą