„Salve Musica”: „Šventiniai kaprisai” su Sergejumi Krylovu

Tik kartą per metus, o tiksliau – gruodžio 28-ąją, ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje klaipėdiečiai turi progą išgirsti smuiko virtuozą Sergejų Krylovą ir jo vadovaujamą Lietuvos kamerinį orkestrą. Šiemet festivalio „Salve Musica” koncerte „Šventiniai kaprisai” jie atliks Wolfgango Amadeuso Mozarto, Segejaus Prokofjevo ir Niccolò Paganini kūrinius.

Sergejus_Krylovas_foto_V_Petrikas

Sergejus Krylovas. Vytauto Petriko nuotr.

Su pastarojo autoriaus kūryba S. Krylovą sieja ypatingas ryšys. Smuikininkas mokėsi Kremonos muzikos akademijoje (Italija) pas pasaulinio garso atlikėją S. Accardo, išstudijavusį ir pagrojusį visą Paganinio kūrybą. Mokytojo patirtis S. Krylovui suteikė galimybę geriau susipažinti su žymiojo italų virtuozo grojimo subtilybėmis, griežti daug jo muzikos – net pajėgiausiems atlikėjams neįveikiamą Penktąjį koncertą. Beje, dvylika solinių N. Paganinio kaprisų S. Krylovas yra atlikęs savo rečitalyje KKS 2008 metais, o būsimo koncerto metu klausytojai turės galimybę išgirsti kelių šio autoriaus kaprisų transkripcijas smuikui ir orkestrui.

Kaip solistas S. Krylovas koncertuoja garsiausiose pasaulio salėse su žymiausiais orkestrais ir dirigentais, rengia solo rečitalius ir kamerinės muzikos vakarus. Legendinis Mstislavas Rostropovičius įvardijo jį kaip vieną iš penkių geriausių pasaulio smuikininkų.

Kitas S. Krylovo amplua – dirigento, kuriame jis pasirodo su įvairiais orkestrais: Anglijos kameriniu, „Magna Grecia” simfoniniu, „Accademia Orchestra Mozart” kameriniu, Novosibirsko akademiniu simfoniniu, „Orchestra del Teatro Lirico di Cagliari”, „Regionale Toscana” simfoniniu ir, aišku, su Lietuvos kameriniu orkestru.

2008 m. S. Krylovas tapo Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovu ir dirigentu. Įdomu tai, jog nuo šešerių metų koncertuojantis smuikininkas būdamas penkiolikos metų su LKO, diriguojamu maestro Sauliaus Sondeckio, įrašė vieną pirmųjų savo plokštelių.

Lietuvos kamerinis orkestras pelnytai laikomas vienu iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų, pelnęs publikos bei kritikų pripažinimą Lietuvoje ir toli už jos ribų. Jo gastrolių maršrutai yra išraižę beveik visas Europos šalis, pasiekę Šiaurės ir Pietų Ameriką, Kubą, Egiptą, Pietų Afrikos Respubliką, Jungtinius Arabų Emyratus, Japoniją.

Šiandien LKO ne tik stengiasi išlaikyti pasiektą aukštą meistriškumo lygį, bet ir ieško naujų kūrybinių išteklių, džiugina originaliomis programomis, gyvomis klasikinių kūrinių interpretacijomis. „Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių. 50 metų – ilga istorija. Europoje ne tiek daug orkestrų šiandien gali didžiuotis tokia praeitimi”, – taip apie LKO atsiliepia dabartinis meno vadovas. Platus tarptautinis S. Krylovo akiratis, ryšiai, puikus muzikinis išsilavinimas ir sukaupta sceninė patirtis prisidėjo pakeliant orkestrą į naują profesinį lygmenį. Kritikai pažymi gyvą kolektyvo ir jo vadovo muzikinę partnerystę: „darniai suokalbiškas bendradarbiavimas su orkestru”, „smuikininko–dirigento ir orkestro absoliuti dermė”, „aristokratiškai žavus tarpusavio flirtas neperžengiant familiarumo ribų, tačiau visiškai pasitikint vieni kitais” (atgimimas.lt).

Esame tikri, kad S. Krylovo ir LKO programa „Šventiniai kaprisai” suteiks Jums daug gražių ir įsimintinų akimirkų!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Parašykite komentarą