„Salve Musica” sveikinasi ir kviečia

Klaipėdos koncertų salėje netrukus suskambės šventinės klasikos festivalio „Salve Musica” akordai. Visą gruodžio mėnesį jie skleis ramybę ir apgaubs palaima, bylos apie tekantį laiką ir tikrųjų vertybių ilgesį. Amžinai gyva klasikinė muzika pripildys mus visus šviesaus džiugesio ir vilties! Kviečiame gražiausias metų šventes sutikti ir švęsti su muzika!

Festivalio programa

Gruodžio 1 d., penktadienis, 18.30 val.
„Alternatyvos”
Evelyn Glennie (perkusija, Jungtinė Karalystė)
O/Modernt String Quartet (Jungtinė Karalystė / Švedija):
Hugo Ticciati (meno vadovas, I smuikas), Daniel Rowland (II smuikas), Gareth Lubbe (altas), Julian Arp (violončelė)
Programa: Henry Purcell, Ludwig van Beethoven, James Tenney, Leos Janacek, Arvo Pärt, Albert Schnelzer, Iannis Xenakis, Osvaldo Golijov, Askell Masson, Evelyn Glennie.

Lietuvoje pirmąkart svečiuojasi tik pernai susibūręs „O/ Modernt String Quartett”, vadovaujamas smuikininko Hugo Ticciati, kurį kompozitorius Arvo Pärtas apibūdino kaip turintį retą sugebėjimą perteikti muzikos gelmę. Kolektyvas novatoriškai ir drąsiai jungia senąją ir naują muziką, siekia praplėsti kvarteto žanro tradicijos ribas. Atlikėjai tikisi atverti dar nepatirtą kvarteto muzikos potencialą ir naujas, vaizdingas tokios muzikos erdves, todėl mielai bendradarbiauja su įvairių žanrų atlikėjais.

„O/ Modernt String Quartett” klausytojams pateikia intriguojančią programą, parengtą su netikėtomis idėjomis nuolat stebinančia perkusininke Evelyn Glennie (Jungtinė Karalystė). Ji yra grojusi su daugeliu pagrindinių Europos ir JAV simfoninių orkestrų, japonų būgnininkų ansambliu „Kodo”, įžymiąja popmuzikos atlikėja Björk, Javos salos gamelano, Brazilijos sambos ansambliais ir kt. Visame pasaulyje pripažinta perkusininkė turi daugiau nei 1300 instrumentų kolekciją, įskaitant namų įrankius ir automobilių detales. E. Glennie taip pat rašo muziką filmams ir televizijai.

Šiame koncerte bus atskleista neįtikėtinai plati ir originaliai traktuojama muzikos panorama – nuo XVII a. kūrėjo Henry Purcello iki XXI a. autorių.

Bilietai: 18, 24 Eur. Taikomos nuolaidos

Gruodžio 8 d., penktadienis, 18.30 val.
„Kalėdų oratorija”
Reformacijos 500-osioms metinėms
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Kamerinis choras „Brevis”
Meno vadovas Gintautas Venislovas
Solistai: Aija Veismane (sopranas, Latvija), Nora Petročenko (mecosopranas), Mikus Abaroniņš (tenoras, Latvija), Uku Joller (bosas, Estija)
Projekto meno vadovai: Alina Rotaru (Vokietija–Lietuva), Darius Stabinskas
Programa: Johann Sebastian Bach „Kalėdų oratorija”.

Baroko genijaus Johanno Sebastiano Bacho šešių kantatų ciklas, visuotinai vadinamas „Kalėdų oratorija”, ryškiai muzikos istorijoje iškyla, lyginant su kitomis genijaus kantatomis, skirtomis advento ar Kalėdų laikotarpiui. Kas nulėmė jų pasaulinį išskirtinumą? Pirmiausiai oratorijos tekstas yra fokusuotas į vientisą Kalėdų istoriją, kurio pagrindas – Biblijos pasakojimas apie angelų apreiškimą, piemenų adoraciją, Jėzaus gimimą ir trijų išminčių iš rytų atėjimą į Betliejų.

XX a. 7–8 dešimtmečiuose, prasidėjus istoriškai informuoto atlikimo praktikos erai, šis Bacho opusas tapo vienu populiariausių kūrinių koncertų salių ar bažnyčių erdvėse visame pasaulyje, be jo nebuvo įsivaizduojamas advento laikotarpis. „Kalėdų oratorijos” atlikimas tapo garbės reikalu visose Vakarų Europos šalyse. 2017-asiais, paskelbtais Reformacijos metais, kurie minimi ir Lietuvoje, oratorija yra atliekama visose Europos Sąjungos šalyse.

„Kalėdų oratorija” suburs Klaipėdos kamerinio orkestro ir kamerinio choro „Brevis” menines pajėgas, prie kurių prisijungs puikūs solistai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Projekto meno vadovai – Alina Rotaru ir Darius Stabinskas.

Bilietai: 10, 14 Eur. Taikomos nuolaidos

vario_vargonai_12_10Gruodžio 10 d., sekmadienis, 16 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
„Vario vargonai”
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Balys Vaitkus (vargonai)
Programa: Vincent Novello, Adolf Adam, Alec Rowley, Felix Mendelssohn, James Montgomery, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, kalėdinės giesmės.

Ši koncertinė programa į darnią visumą sujungs varinių pučiamųjų kvinteto ir vargonų skambesį. Sakralioje koplyčios erdvėje kartu muzikuos Klaipėdos brass kvintetas ir vargonininkas Balys Vaitkus. Pasak muzikologės Jūratės Landsbergytės, jis yra „bene ryškiausias akademinio vakarietiško vargonavimo atstovas Lietuvoje”. Aktyviai koncertuojančio atlikėjo, Nidoje vykstančio festivalio „Vargonų vasara” organizatoriaus repertuaras apima kūrybą nuo ankstyvųjų baroko meistrų iki šiuolaikinių užsienio bei lietuvių autorių kūrinių.

Vargonininko ir kvinteto atliekami pakiliai suskambės tiek originalūs kūriniai, tiek kalėdinių giesmių aranžuotės, suteiksiantys renginiui rimties ir sakralumo. Programa kvies susikaupti ir įsiklausyti į „Vario vargonų” gaudesį. Tai bus advento sekmadienio vakaras. Laikas neskubės ištirpti (kaip pirmasis sniegas), mintys ieškos ramybės, o siela – palaimos dangiškų harmonijų salose.

Nemokamai

Netiketi_susitikimai_12_12Gruodžio 12 d., antradienis, 18.30 val., I a. fojė
„Netikėti susitikimai”
Dalia Dėdinskaitė (smuikas)
Gleb Pyšniak (violončelė)
Robertas Lozinskis (fortepijonas)
Marius Šinkūnas (vibrafonas)
Programa: Anatolijus Šenderovas, Aaron Copland, Joseph Achron, George Gershwin, Benny Goodman, Leopold Godowsky,Viačeslav Ganelin.

Programa „Netikėti susitikimai”, kurią parengė keturi jauni, bet jau gerai žinomi mūsų šalies muzikai – Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Glebas Pyšniakas (violončelė), Robertas Lozinskis (fortepijonas) ir Marius Šinkūnas (vibrafonas) – iš užmaršties prikels Lietuvos žydų muzikinio paveldo klodus. Pasak atlikėjų, „daugiau kaip 600 metų Lietuvos žydai (litvakai) ženkliai prisidėjo prie Lietuvos ir kaimyninių šalių vystymosi, kol Holokausto tragedija sunaikino ar privertė pasitraukti beveik 95 % jų aktyvios bendruomenės. Nepaisant to, litvakų palikuonys iki šių dienų pasklidę po visą pasaulį. Apie juos ir jų kūrybą nemažai kalbėta ir rašyta, tačiau geriausias būdas muzikai išlikti gyvai yra jos skambėjimas, nuolatinis gyvas atlikimas. Tokiu būdu kūryba pasiekia klausytojų širdis ir protus.

Ši programa – prasmingas ir nuoširdus atlikėjų siekis sujungti praeitį ir dabartį, vaikštant Lietuvos žydų muzikinio paveldo pėdsakais. Tarp koncerte atliekamų kūrinių autorių – Anatolijus Šenderovas, Aaronas Coplandas, George’as Gershwinas, Benny Goodmanas, Viačeslavas Ganelinas ir kiti.

Vakaro metu bus pristatyta ir kompaktinė plokštelė, kurioje užfiksuoti Lietuvos ar su ja susijusių žydų kompozitorių kamerinės muzikos kūriniai smuikui, violončelei, fortepijonui ir vibrafonui.

Bilietai: 10 Eur. Taikomos nuolaidos

Amerikietiski_ritmai_12_14Gruodžio 14 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
„Amerikietiški ritmai ir keturi saksofonai”
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Saksofonų kvartetas „Signum” (Vokietija):
Blaž Kemperle, Erik Nestler, Alan Lužar, Guerino Bellarosa
Programa: Osvaldas Balakauskas, Bob Mintzer.

Lietuvos kultūros pasididžiavimo Modesto Pitrėno vedamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras po metų pertraukos KKS vėl muzikuos kartu su saksofonų kvartetu „Signum” (Vokietija).

Savo jaunatviška energija, įtaiga ir novatoriškomis idėjomis „Signum” jau keletą metų neša gaivų permainų vėją į Europos koncertų sales ir festivalius. Eksperimentavimo džiaugsmas ir įvairiapusiškumas atsispindi ne vien tik kvarteto atliekamose neįprastose programose. Keturis jaunus muzikus galima išgirsti atliekančius tiek klasikinius kūrinius kvartetui, tiek jų pačių sukurtas nuostabias gerai žinomų kūrinių aranžuotes, papildytas nauju įkvepiančiu skambesiu. Atlikdamas muziką nepaprastai lengvai ir dažniausiai be natų, šis jaunas ansamblis papildo savo pasirodymus sceniniu judesiu ir instrumentinio teatro elementais.

Puikių atlikėjų interpretacijoje šįkart ekspresyviai suskambės amerikiečių kompozitoriaus ir saksofonininko Bobo Mintzerio „Amerikietiškieji ritmai” saksofonų kvartetui ir orkestrui.

Pirmojoje vakaro dalyje išgirsime šiemet garbingą 80-metį mininčios iškilios Lietuvos kultūros asmenybės – kompozitoriaus Osvaldo Balakausko V simfoniją. „O. Balakauskas yra itin savitas balsas šiandieniniame simfoninės muzikos pasaulyje”, – teigia kritikas Göranas Forslingas. Pasak jo, paskutinė V simfonijos dalis „galėtų būti žavus bisas bet kokiam simfoniniam koncertui, kuris tikrai visus pakeltų ant kojų”.

Bilietai: 18, 24 Eur. Taikomos nuolaidos

karalius_gruodis_12_15Gruodžio 15 d., penktadienis, 12.00 ir 18.30 val.
„Karalius Gruodis”
Šiuolaikinio šokio ir muzikos spektaklis visai šeimai
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Agnija Šeiko (choreografė, režisierė), Artūras Šimonis (dailininkas, režisierius), Rimas Sakalauskas (vaizdo menininkas), Marius Pinigis (aktorius, šokėjas), Petras Lisauskas (aktorius)
Dalyvauja Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinys Jokūbas Sarulis
Spektaklyje skamba Peterio Michaelio Hamelio ir Michaelio Nymano kūrinių fragmentai.

„Vaikystė kartais būna gyvenimo pabaigoje. Jei netikite, paklauskite paties mažojo karaliaus Gruodžio. Beje, jo galima klausinėti apie viską. Galima gulėti su juo balkone, žvelgti į žvaigždes ir kalbėtis apie nemirtingumą. Galima duoti debesims vardus. Galima žiūrinėti dėžutes, kuriose karalius laiko savo sapnus. Arba išeiti į miestą ir pamatyti tai, ko iki šiol niekada nematei…” – rašoma Axelio Hacke’s ir Michaelio Sowa’s knygoje „Mažasis karalius Gruodis”. Ši knyga įkvėpė šokio ir muzikos spektaklio visai šeimai „Karalius Gruodis” atsiradimą. Spektaklyje kalbama apie fantazijos ir vaizduotės svarbą. Tai ypač aktualu tampa šiandien, kai auga kitokia, naujųjų technologijų paveikta karta.

Choreografės Agnijos Šeiko režisuotame spektaklyje pagrindinius vaidmenis atliks šokėjas Marius Pinigis ir aktorius Petras Lisauskas. Rimo Sakalausko vaizdo projekcijos KKS scenoje kurs nerealios fantazijos miestą, kurio gyventojus įkūnys Klaipėdos kamerinio orkestro atlikėjai. Personažų pokalbiai, istorijos, netikėti vaizdai lavins vaikų fantaziją, skatins interpretuoti ir kurti savas istorijas.

Bilietai: 6 Eur. Taikomos nuolaidos

Valsu_siuita_12_19Gruodžio 19 d., antradienis, 18.30 val.
„Valsų siuita”
Alexander Paley (fortepijonas, JAV)
Programa: Jean-Philippe Rameu, Franz Schubert.

Šaltą gruodžio vakarą skamba nuostabiai graži fortepijono muzika. Aplink viskas taip trapu, bet ir amžina: šerkšnas, žvaigždės, tobulas skambesys… Tolima artima muzika. Nauji seni susitikimai su fortepijono virtuozu Alexander Paley.

Jau daugiau nei trisdešimt kartų šio pianisto muzikavimas kerėjo ir stebino klaipėdiečius, skatindamas susimąstyti apie menininko aistrą muzikai, o ypač fortepijonui. „Prisilietimas prie klavišų man yra pats maloniausias dalykas gyvenime”, – sako pasaulyje pripažintas atlikėjas, kasmet noriai atvykstantis į Klaipėdą. A. Paley nuolat keliauja tarp namų Niujorke ir Paryžiuje bei koncertinių salių visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Jis savo repertuare turi daugiau nei penkiasdešimt koncertų fortepijonui ir orkestrui, kelis šimtus solinių ir kamerinės muzikos kūrinių.

Charizmatiškasis pianistas, puošnusis Jean-Philippe Rameu ir romantiškasis Franzas Schubertas – itin gurmaniškas patiekalas melomanams!

Bilietai: 10, 14 Eur. Taikomos nuolaidos

Dziaugsmingu_kaledų_12_22Gruodžio 22 d., penktadienis, 18.30 val.
„Džiaugsmingų šventų Kalėdų”
Klaipėdos choras „Aukuras”
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Lina Rastokaitė (aktorė, vokalas), Vilimas Norkūnas (klavesinas)
Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvintetas:
Angelė Čiuberkienė (I smuikai), Rimantė Agintaitė (II smuikai), Auksė Kaziukaitienė (altas), Jurgis Karbauskas (violončelė), Romas Grigaitis (kontrabosas)
Režisierius Alvydas Vizgirda
Programa: Nijolė Sinkevičiūtė „Kalėdų maldos”, Zita Bružaitė, Mykolas Natalevičius, Dieterich Buxtehude, pasaulio tautų kalėdinės chorinės giesmės.

„Kalėdinės giesmės yra gausiai paplitusios visame krikščioniškame pasaulyje. Koncerte skambės populiarios Kalėdų giesmės lietuvių, anglų, rusų, italų, lotynų kalbomis. Ypatingą vietą koncerto programoje užims Nijolės Sinkevičiūtės „Kalėdų maldos”, kurias choras atliks su Klaipėdos kamerinio orkestro kvintetu ir soliste, „Auksinio balso” konkurso laureate Lina Rastokaite. Klavesinu skambins Vilimas Norkūnas”, – apie būsimą programą pasakoja Klaipėdos choro „Aukuras” meno vadovas bei dirigentas Alfonsas Vildžiūnas.

Aktorė L. Rastokaitė ne tik vaidina, bet ir dainuoja. Iš žinomiausių miuziklų arba muzikinių kino filmų ji yra paruošusi dviejų dalių programą. „Aš noriu stovėti scenoje. Man patinka bet koks su kūryba susijęs procesas – nesvarbu, ar tai naujos dainos ruošimas, ar netgi filmavimasis seriale „Saldi nuodėmė”. Man patinka pats procesas. Ir kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad taip aš tenoriu gyventi…” – viename interviu teigia KKS festivalyje debiutuosianti dainuojanti aktorė.

Bilietai: 10 Eur. Taikomos nuolaidos

Gruodžio 25 d, pirmadienis, 16.00 val.
Gruodžio 31 d, sekmadienis, 23.30 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis
Kalėdinis ir Naujametinis Klaipėdos kariliono koncertai
Kęstutis Kačinskas, Stanislovas Žilevičius (karilionas)
Programa: kalėdinės giesmės, klasikinių kūrinių aranžuotės.

Varpai, pakabinti aukštuose bokštuose, nuo seno kviesdavo žmones susirinkti tiek drauge džiaugtis, švęsti, melstis, tiek gintis nuo priešų.

Kaip ir kasmet šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius vėl skambės Klaipėdos kariliono varpai. Per Kalėdas iš Klaipėdos centrinio pašto bokšto visus sveikins karilionininkas Kęstutis Kačinskas, o į Naujuosius klaipėdiečius palydės Stanislovo Žilevičiaus atliekama varpų muzika. Jos garsai sklis po švenčiantį miestą, skelbdami džiugią žinią. Sveikinkime vieni kitus, švęskime ir linksminkimės sulaukę!

Nemokamai

Sventiniai_kaprisai_12_28Gruodžio 28 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
„Šventiniai kaprisai”
Lietuvos kamerinis orkestras
Meno vadovas, dirigentas ir solistas Sergej Krylov (smuikas, Italija)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Segej Prokofjev, Niccolò Paganini.

Tik kartą per metus, o tiksliau – paskutinėmis jų dienomis, klaipėdiečiai turi progą išgirsti smuiko virtuozą Sergejų Krylovą ir jo vadovaujamą Lietuvos kamerinį orkestrą. Šiemet programoje „Šventiniai kaprisai” jie atliks Wolfgango Amadeuso Mozarto, Sergejaus Prokofjevo ir Niccolò Paganinio kūrinius.

Su pastarojo autoriaus kūryba S. Krylovą sieja ypatingas ryšys. Smuikininkas mokėsi Kremonos muzikos akademijoje (Italija) pas pasaulinio garso atlikėją S. Accardo, išstudijavusį ir pagrojusį visą Paganinio kūrybą. Mokytojo patirtis S. Krylovui suteikė galimybę geriau susipažinti su žymiojo italų virtuozo grojimo subtilybėmis, griežti daug jo muzikos – net pajėgiausiems atlikėjams neįveikiamą Penktąjį koncertą.

Klausytojai turės galimybę išgirsti kelių N. Paganinio kaprisų transkripcijas smuikui ir orkestrui, taip pat S. Prokofjevo „Akimirkų” orkestrines aranžuotes bei W. A. Mozarto simfonijas.
Esame tikri, kad „Šventiniai kaprisai” suteiks Jums daug gražių ir įsimintinų akimirkų!

Bilietai: 10, 14 Eur. Taikomos nuolaidos

Clara_Schumann_Valso_trimf_12_29Gruodžio 29 d., penktadienis, 18.30 val., I a. fojė
„Claros Schumann salonas. Valso triumfas”
Guoda Gedvilaitė (fortepijonas), Joris Sodeika (fortepijonas)
Justė Jankauskaitė (mecosopranas), Laimonas Bendaravičius (tenoras)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Giuseppe Verdi, Franz Schubert, Felix Mendelssohn, Robert Schumann, Johann Strauss, Carl Maria von Weber.

XVIII amžiaus pabaigoje Vienoje pirmą kartą nuskambėjęs valsas užkariavo miestiečių simpatijas savo lengvumu, muzikalumu ir žavesiu. Nuo scenos jis netruko persikelti į pokylių ir šokių sales, sodų koncertus. Valsas ilgainiui pakerėjo visą Europą nuo Paryžiaus iki Sankt Peterburgo. XIX amžius atvėrė valsui kelią į visos Europos muzikinį gyvenimą, o Johanas Straussas jaunesnysis uždėjo jam karūną.

„Klaros Schumann salono” šeimininkė Guoda Gedvilaitė šiai šventinei programai į svečius pakvietė savo gerą bičiulį pianistą Feliksą Mendelssohną (vakaro metu juo taps Joris Sodeika), bene žymiausią XIX a. Vienos dainininkę Henrietę Treffz (Johanno Strausso II pirmąją žmoną, kurią vaidins Justė Jankauskaitė). Duetus su ja dainuos garsus to laikmečio austrų tenoras Aloisas Anderis (Laimonas Bendaravičius). Jei maestro Johanas Straussas II nebus išvykęs į gastroles, jis tikrai pamalonins vakaro dalyvius savo apsilankymu.

„Valso triumfas” publikai pateiks daug malonių netikėtumų!

Bilietai: 10 Eur. Taikomos nuolaidos

Aistringos_muzikos_naktis_12_31Gruodžio 31 d., sekmadienis, 18.30 val.
„Aistringos muzikos naktis”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Giuseppe Scigliano (akordeonas, bandonija, Italija), Vilhelmas Čepinskis (smuikas)
Programa: Ástor Piazzolla, John Rutter, Wojciech Kilar, Niccolò Paganini, Jenő Hubay.

Amžinosios klasikos gurmanus turėtų pradžiuginti žinia apie „Astringos muzikos naktį” – paskutinį senųjų metų vakarą vyksiantį koncertą. Jis žada publiką pavergti ypač išraiškinga, jausminga smuiko, akordeono ir kamerinio orkestro atliekama muzika.

Šiemet naujametinei programai Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus pakvietė drauge muzikuoti gerus orkestro draugus – smuikininką Vilhelmą Čepinskį ir akordeonininką Giuseppe Scigliano, atvyksiantį iš saulėtosios Italijos! Scenoje skleisis emocingas, temperamentingas ir nuoširdus muzikavimas, žavės aukščiausias solistų meistriškumas, orkestro profesionalumas ir darnus skambesys.

Šventinėje programoje derės Ástoro Piazzollos ir Johno Rutterio, Wojciecho Kilaro ir Niccolò Paganini bei Jenő Hubay’aus kūriniai. Prieš koncertą bei pertraukos metu, kaip ir kasmet, publikos lauks ypatingi šventiniai netikėtumai.

„Aistringos muzikos naktis” džiaugsmingai palydės Jus į Naujuosius metus. Tebūnie jie patys laimingiausi, kupini meilės, šviesos ir gražios muzikos!

Bilietai: 30, 40 Eur. Nuolaidos netaikomos

Bilietus platina BILIETAI.LT (taikomas 0,80 Eur aptarnavimo mokestis).
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

www.koncertusale.lt

Parašykite komentarą