Pasivaikščiojimas po epochų alėją Klaipėdos koncertų salėje

Aukštosiose muzikos mokyklose dažnai susiburia puikūs atlikėjų ansambliai. O jeigu jie susitinka Europos muzikos profesionalų kalvėje Vienoje, tai galima tikėtis pažinties su ypatingais talentais! Būtent toks yra „Xylos trio”, gimęs Austrijoje, bet turintis lietuviško, kroatiško ir japoniško kraujo. Lietuvė Ieva Pranskutė (smuikas), kroatas Mislav Brajković (violončelė) ir japonė Mayu Kotari (fortepijonas) kviečia klaipėdiečius pasivaikščioti po epochų alėją, kur skamba tikri fortepijoninio trio muzikos perliukai. Koncertas „Pasivaikščiojimas po epochų alėją” vyks 2019 m. vasario 5 dieną, antradienį, 18.30 val. jaukioje Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė.

Xylos_trio

„Xylos trio”. KKS archyvo nuotr.

„Xylos trio” – tai jaunas, dinamiškas ir charizmatiškas ansamblis iš Vienos, siekiantis įkvėpti naują gyvenimą klasikinio fortepijoninio trio repertuarui, kviečiamas į daugelį įdomių projektų. Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete studijuojančių atlikėjų trio susiburė tik prieš dvejus metus, tačiau begalinis atsidavimas ir sėkmė suteikė ansambliui progą koncertuoti vienoje prestižiškiausių Vienos koncertų salių. Visi trio nariai taip pat yra ir daug pasiekę jauni solistai.

Iš Vilniaus kilusi smuikininkė Ieva Pranskutė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių. Būdama penkerių pradėjo mokytis groti smuiku, o šešerių jau griežė kaip solistė su Lietuvos kameriniu orkestru. Nuo 2012 m. I. Pranskutė pradėjo koncertuoti su iškilaus smuikininko Gidono Kremerio vadovaujamu orkestru „Kremerata Baltica”. Smuikininkė taip pat yra ir styginių kvarteto „Doreen Quartet” narė, su juo griežė prestižinėse Vienos koncertų salėse (Konzerthaus, Musikverein). Nuo pat savo muzikinio kelio pradžios tarptautinių konkursų laureatė dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose bei koncertuose, yra griežusi su Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo, M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestrais, dalyvavusi meistriškumo kursuose pas žymius smuiko profesorius.

Mislav Brajković – violončelininkas iš Kroatijos. Daugelio konkursų lauretas taip pat yra ir nuolatinis styginių kvarteto „Doreen Quartet” narys. Violončelininkas net keturis kartus apdovanotas Kroatijos Mokslo ir švietimo ministerijos apdovanojimu „Žinių Oskaras” už išskirtinius pasiekimus tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose. Prieš studijas Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete atlikėjas mokėsi Zagrebo muzikos universitete ir Lichtenšteino tarptautinėje muzikos akademijoje. M. Brajkovič yra koncertavęs prestižinėse Vienos ir Kroatijos koncertų salėse, dalyvavęs žymiuose kamerinės muzikos festivaliuose.

Pianistė Mayu Kotari gimė Tokijuje, groti fortepijonu pradėjo mokytis būdama trejų. Kaip ir visi koncerto atlikėjai, šiuo metu studijuoja Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete. M. Kotari įvertinta tarptautiniuose pianistų konkursuose, o pastaruoju metu daug koncertuoja kaip solistė bei kameriniuose ansambliuose Japonijoje ir Austrijoje.

Pasak atlikėjų, koncerto programoje skambės išskirtiniai fortepijonio trio repertuaro perliukai: Vienos klasiko Josepho Haydno Fortepijoninis trio C-dur, impresionizmo meistro Claude’o Debussy Fortepijoninis trio G-dur ir kito su Viena susijusio kompozitoriaus Aleksandro Zemlinskio Fortepijoninis trio d-moll.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą