NAMOPI. Liaudies dainos iš archyvų

Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) 2020 m. lapkričio 6 d. 18 val. trys jaunos atlikėjos – Emilija Vaiginytė, Adelė Vaiginytė ir Milda Morkūnaitė – pristatys nedidelę, bet ypač gražią dalelę kompozitoriaus Juozo Tallat-Kelpšos surinktų liaudies dainų.

Namopi

Trio „Namopi”. Organizatorių archyvo nuotr.

Šios dainos bei jų rankraščiai, saugomi Lietuvos literatūros ir meno archyve, yra išties įdomūs ir mįslingi. Spėjama, jog rankraščiai siekia maždaug 1907–1916 metus, kuomet J. Tallat-Kelpša vasaromis grįždavo iš mokslų Sankt Peterburge ir itin aktyviai keliaudamas po Lietuvą rinkdavo dainas iš senųjų kaimo žmonių. Grupė pristatys liaudies dainas, kilusias iš Navininkų (Punsko raj.), Dusmenų (Trakų raj.) bei Palangos krašto.

Renginys nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija tel. (8 46) 312 113.

Koncertas yra vienas iš projekto „Etnoreidas” renginių. Projektas ,,Etnoreidas” – įvairių etnokultūrinių renginių ciklas, pristatantis autentiško ir modernaus folkloro projektus, įdomius naujus atlikėjus, kūrybiškas idėjas, iniciatyvas ar kitas etnoraiškas. Projektą ,,Etnoreidas” iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Primename, kad organizatorių patalpose vykstančių renginių metu privaloma laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Parašykite komentarą