Latvių folkloro grupės „Vilki” koncerte – mitologinės karo dainos

2018 m. spalio 27 d., šeštadienį, 18.00 val. LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) koncertuos Lietuvoje folkloro festivaliuose labai laukiama, bet Klaipėdoje beveik 20 metų nematyta, viena ryškiausių Latvijos folkloro grupių „Vilki” („Vilkai”). Latvijos Nepriklausomybės 100-mečiui skirtame koncerte grupė pristatys programą „Latvių karys ir jo daina”.

VILKI

Folkloro grupė „Vilki”. Organizatorių archyvo nuotr.

Vyrų ansamblis „Vilki”, vadovaujamas Edgaro Liporo, atlieka karo dainas, kuriose atsispindi ir viduramžių kovos su riteriais, ir Latvijos Nepriklausomybės laikai, ir šaulių, ir legionierių lemtis. Dainose daug mitologijos elementų, įspūdingų vaizdinių ir dramatiškų motyvų. Ne atsitiktinai pasirinktas ir grupės pavadinimas – kario gyvenimas rūstus ir sunkus kaip girių vilko, kuris nuolat medžiojamas, pats turi medžioti, jis dažnai stiprus ir bauginantis, bet neretai ir liūdnas bei vienišas…

Kviečiame visus folkloro ir mitologijos mėgėjus, karius ir jų draugus, tuos, kurie domisi karyba ir istorija, visus vyrų balsų gerbėjus patirti įspūdingą laisvės gynėjų dainų poveikį.

Koncertas skiriamas Latvijos Nepriklausomybės 100-mečiui. Koncertą veda dr. Dalia Kiseliūnaitė.

Įėjimas nemokamas.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Parašykite komentarą