Kovo mėnesį kviečia XXVII Liepojos tarptautinių žvaigždžių festivalis

2019 m. kovo mėnesį Liepojos simfoninis orkestras jau 27-ąjį kartą rengs Liepojos tarptautinių žvaigždžių festivalį, tarp kurio kviestinių atlikėjų bus violončelininkas Miša Maiskis, pianistas Vestards Šimkus, kamerinis orkestras „Sinfonietta Rīga” ir choras „Latvija”.

Liepojos_simfoninis_orkestras

Liepojos simfoninis orkestras. Janio Vecbralio nuotr.

Šį kartą festivalio programa bus kompaktiškesnė – per savaitę koncertų salėje „Lielais dzintars” („Didysis gintaras”) numatyti penki koncertai, iš kurių du vyks kamerinėje salėje. Šeštadienį, kovo 9 d., festivalį didžiojoje salėje atidarys Liepojos simfoninis orkestras ir Rygoje gimęs violončelininkas iš Izraelio Miša Maiskis. Girdėsime jo atliekamą Ottorino Respighi „Adagio su variacijomis violončelei ir orkestrui” ir Piotro Čaikovskio Variacijas rokoko tema violončelei ir orkestrui, o antrąją koncerto dalį užbaigs Čaikovskio „Pirmoji simfonija”.

Misa_Maiskis_foto_Hideki_Shiozawa

Violončelininkas Miša Maiskis. Hideki Shiozawa nuotr.

Sekmadienį, kovo 10 d., Dzintaro Jurgelaičio salėje numatomas džiazo vakaras – trio iš Danijos „3X Hess” siūlys susipažinti su geriausiomis šios šalies džiazo muzikos tradicijomis.

Ketvirtadienį, kovo 14 d., didžiojoje salėje svečiuosis kamerinis orkestras „Sinfonietta Rīga” ir jo vyriausiasis dirigentas Normunds Šnē. Programoje skambės Richardo Štrauso kūrinys 23 styginiams instrumentams „Metamorfozės”, Rutos Paiderės kamerinė simfonija „And Nothing More” bei Sebastiano Fagerlundo Klarneto koncertas, kurį interpretuos solistas Guntis Kuzma.

Penktadienį, kovo 15 d., Dzintaro Jurgelaičio salėje skambės pianisto Vestardo Šimkaus solo koncertas, į kurio programą jis įtraukė devynis Johano Sebastiano Bacho choralinius preliudus – Ferruccio Busoni transkripciją pianinui bei savo kompoziciją „Svajonių reginiai. Devyni etiudai pianinui”.

Vestards_Simkus1

Pianistas Vestardas Šimkus. Aigaro Prusio nuotr.

Šeštadienį, kovo 16 d., festivalio uždarymas – grandiozinis koncertas, kuriame kartu su Liepojos simfoniniu orkestru, vadovaujamas estų dirigento Risto Joost, koncertuos ir Valstybinis akademinis choras „Latvija” bei solistai – Rihards Mačanovskis (bosas–baritonas), Tuuri Dede (mecosopranas, Estija) ir Mark Wilde (tenoras, Škotija). Bus atliekamas anglų kompozitoriaus Edward Elgar monumentalus kūrinys – oratorija „Gerontijaus sapnas”, kurios pagrindas yra John Henry Newman poema apie žmogaus dvasios kelią po mirties.

Festivalį remia Latvijos Respublikos kultūros ministerija, Valstybinis kultūros kapitalo fondas, Liepojos miesto taryba. Bilietai į festivalio koncertus parduodami „Biļešu paradīze” ir www.bilesuparadize.lv.

Daugiau informacijos – Liepojos simfoninio orkestro interneto svetainėje: lso.lv/en/home.

Parašykite komentarą