Koncertų salėje – pažintis su muzikos instrumentų karaliene

Viskas prasidėjo nuo paprasto medžioklinio lanko, o šiandien arfa – vienas sudėtingiausiai valdomų instrumentų. Tai viena iš priežasčių, dėl ko su ja gyvenimą susieja tokia maža muzikos atlikėjų dalis. Išgirsti arfos muzikai skirtą programą – taip pat labai reta galimybė. Jaunosios kartos atlikėja Liucilė U. Vilimaitė kviečia į jaukų arfos muzikos koncertą „Fantazijos, ir kur jas rasti”, kuris vyks lapkričio 14 d., antradienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės I a. fojė. Programoje taip pat dalyvaus Monika Boreikaitė (obojus).

Fantazijos

Liucilė U. Vilimaitė. KKS archyvo nuotr.

„Arfa išsiskiria savo melodingu tembru; ne veltui sakoma, kad tai – angelų instrumentas, ji net kartais pavadinama instrumentų karaliene”, – mintimis apie savo instrumentą dalinasi Liucilė U. Vilimaitė. Arfos garsų poveikis žmogaus protui ir kūnui buvo žinomas jau senovės Egipte, šiomis dienomis ji plačiai naudojama muzikos terapijai.

Retai kas susimąsto, kad groti arfa yra reikalingos ne tik labai išlavintos rankos, bet ir kojos! Instrumento apačioje yra septyni pedalai, skirti pakeisti stygos garso aukštį. Liucilės nuomone, „po arfos yra tik du sudėtingiau valdomi instrumentai koordinaciniu atžvilgiu – perkusija ir vargonai”.

Liucilė U. Vilimaitė pasakoja, kad arfa jos gyvenime atsirado galimai dėl to, kad šis instrumentas derėjo prie atlikėjos charakterio. Siekis tobulėti ją šiuo metu yra nunešęs į Nyderlandus, ten Liucilė studijuoja Karališkojoje Hagos konservatorijoje. Vilniuje augusi ir su arfa B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje susidraugavusi jaunoji muzikė jaučia artimą ryšį ir su Lietuvos uostamiesčiu. „Mano mama yra kilusi iš Klaipėdos, čia aš leidau savo kiekvieną vasarą nuo pat kūdikystės ir turiu begalę gerų prisiminimų apie šį gražų miestą”, – atvirauja ir galimybe groti Klaipėdoje labai džiaugiasi arfininkė.

Koncerto programoje – geriausių XX amžiaus kūrinių arfai rinkinys, papildytas pačios atlikėjos kompozicija mistišku pavadinimu „Gūdžiagirios”. „Bus ir romantiškų lyrinių arfos kūrinių, ir netradiciškų, tačiau labai žaismingų modernių pjesių”, – pasakoja arfininkė. Tarp kūrinių – ir koncerto pavadinimą pateisinanti nuostabi Fantazija Piotro Čaikovskio operos „Eugenijus Oneginas” temomis. Prie Liucilės prisijungs ir nuostabiu obojaus tembru vakaro skambesį praturtins kita talentinga jaunoji atlikėja Monika Boreikaitė.

Tikimės, kad jaunieji Lietuvos muzikos talentai ateityje žavės visą pasaulį taip, kaip tai daro Liucilės U. Vilimaitės autoritetas – arfininkė Catrin Finch. „Ji nepaprastai talentinga ir muzikali, turi nepriekaištingą arfos grojimo techniką; tačiau kas mane žavi dar labiau – koks šiltas ir visiems artimas žmogus ji yra”, – susitikimais su C. Finch pagrįsta patirtimi dalinasi jaunoji arfininkė.

Nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė Liucilė U. Vilimaitė Klaipėdos publikai suteiks progą iš arčiau pažinti gydančių galių turintį paslaptingą instrumentą. Kviečiame į koncertą „Fantazijos, ir kur jas rasti”!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Parašykite komentarą