Koncertų salė – šeimai: „Muzikinis blyksnis”

Į Klaipėdos koncertų salę kovo 22 d., penktadienį, 18.30 val. atvyksta smagus projektas visai šeimai „Muzikinis blyksnis”. Teatralizuotame koncerte skambės gražiausios kompozitorės Zitos Bružaitės dainos, kurias interpretuos žinomi ir puikiai dainuojantys aktoriai Aistė Lasytė, Dominykas Vaitiekūnas ir net trys Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės” chorai, pasitelkę šiam koncertui ir pritariančio instrumentinio ansamblio spalvas.

Aiste_Lasyte_Dominykas_Vaitiekunas

Aistė Lasytė ir Dominykas Vaitiekūnas. Romualdo Stonkaus nuotr.

Gausiam atlikėjų būriui diriguos Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas, Bronzine batuta tarptautiniame konkurse apdovanotas dirigentas Modestas Barkauskas.

„Nėra mano muzikos daug teatruose, tačiau esama teatro muzikoje…” – teigia kompozitorė Z. Bružaitė. Jos chorinės dainos vaikams patrauklios savo tekstais, muzikiniais vaizdais ir nuotaikomis. Glaudžiai bendradarbiaudama su „Liepaičių” mokykla kompozitorė atrinko populiariausius kūrinius ir juos aranžavo, įvesdama instrumentinį pritarimą ir dainuojančius aktorius. Pastarųjų dalyvavimą nulėmė teatrališkumo aspektas, ryškus daugumoje kompozitorės kūrinių. Aistė Lasytė ir Dominykas Vaitiekūnas – charizmatiški, ryškūs dainuojantys ir kuriantys aktoriai, žinomi veidai Lietuvos teatro ir muzikos pasaulyje, kartu muzikavę grupėje „Liūdni slibinai”.

„Profesionalumas ir jautrumas, dėmesys kūrinio detalėms ir išlygintas, neperspaustas jėgos, garsumo ansambliškumas”, – tokiais žodžiais Zita Bružaitė apibūdina Vilniaus chorinio dainavimo mokyklą „Liepaitės”. Šiame koncerte girdėsite net tris jos chorus: Trečios klasės chorą (vadovė Diana Mickevičiūtė), Jaunučių chorą (vadovė Edita Jaraminienė) ir Jaunių chorą (vadovė Audronė Steponavičiūtė-Zupkauskienė). Iš viso scenoje išvysime daugiau nei šimtą dainuojančių mergaičių ir merginų. Jų ir aktorių atliekamus kūrinius improvizacijomis praturtins pianistas Povilas Jaraminas, fleita muzikuos Jūratė Staškienė, grieš Šv. Kristoforo kamerinio orkestro styginių kvintetas. Koncerto režisierė – Eglė Storpirštienė.

Programoje skambės Z. Bružaitės dainos pagal Martyno Vainilaičio, Ramutės Skučaitės, Sigito Gedos, Henriko Radausko, Algimanto Baltakio ir kitų lietuvių poetų eiles. Šalia ryškių vaikiškų dainelių bus ir melodingas, filosofinių poteksčių dainos jaunimo chorui. Suskambės „Baigsis pilkas lapkritys”, „Pūga”, „Piešinys juodu pieštuku”, „Irias varna lytele”, „Bus ruduo”, „Apie akmenį”, „Elegija” ir kitos dainos. Jose išgirsite daug žiemos garsų, žaismingos ir elegiškos nuotaikos, aprengtos lengvai teatralizuotu rūbu.

„Savo muzikos atlikėjams bei klausytojams linkėčiau neatsitverti nuo dainos, o kaip tik – dėka jos jungtis, žaisti, improvizuoti, nes daina – tai ne tik kūrybos blykstelėjimas, bet ir bendruomeniškumo simbolis”, – sako Zita Bružaitė. Kviečiame paklausyti!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą