„Klaipėdos muzikos pavasaris”: „Bachas ir Prancūzija” – barokinės muzikos gurmanams

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės retą progą paklausyti įkvepiančio barokinės muzikos koncerto, atliekamo autentiškais instrumentais. Toks bus balandžio 14 d., penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės scenoje vyksiantis ansamblio „Les Talens Lyriques” (Prancūzija) pasirodymas. Jo programoje „Bachas ir Prancūzija” bus mezgamas muzikinis dialogas tarp Vokietijos ir Prancūzijos. Ansamblio meno vadovas ir solistas Christophe Rousset skambins klavesinu, bus atliekami Johanno Sebastiano Bacho, Jean-Philippe Rameau, Jean-Marie Leclairo kūriniai.

Henkel France

Ansamblis „Les Talens Lyriques” (Prancūzija). Eric Larrayadieu nuotr.

Ansamblis „Les Talens Lyriques” („Scenos talentai”) susibūrė prieš dvidešimt penkerius metus klavesinininko ir dirigento Christophe’o Rousset iniciatyva. Instrumentalistus ir vokalistus vienijantis ansamblis buvo pavadintas pagal Jeano-Philippe’o Rameau operos „Hebės puotos” paantraštę.

Ansamblio nariai gilinasi į gausų vokalinės ir instrumentinės muzikos palikimą nuo ankstyvojo baroko iki romantizmo priešaušrio, siekdami klausytojus supažindinti su rečiau atliekamais ar mažiau žinomais muzikos istorijos šedevrais ir tokiu būdu užpildyti trūkstamas Europos muzikinio paveldo grandis. Kolektyvas daug dėmesio skiria atliekamos muzikos muzikologiniams tyrimams ir redagavimui, dėl to jo interpretacijos dažnai sulaukia itin aukštų klausytojų ir kritikų vertinimų.

„Les Talens Lyriques” repertuare – skirtingų epochų vokaliniai-instrumentiniai ir sceniniai kūriniai, nuo Monteverdi iki Händelio ir Lully, sykiu įtraukiant Mozarto, Salieri, Glucko, Beethoveno, Berliozo, Massenet, Saint-Saënso bei kitų kompozitorių kūrybą. Norėdami prikelti šių kompozitorių kūrinius naujam gyvenimui, ansamblio nariai neretai bendram darbui kviečiasi žymius teatro režisierius ir choreografus.

Šalia sceninio repertuaro „Les Talens Lyriques” į savo akiratį įtraukia ir kitus muzikos žanrus, tokius kaip madrigalas, kantata, simfonija ir didžiuliai sakralinės muzikos klodai. Kintančios sudėties ansamblis (nuo kamerinės grupės iki daugiau kaip šešiasdešimties įvairaus amžiaus narių) rengia pasirodymus ir dalyvauja sceninių kūrinių pastatymuose visame pasaulyje.
„Les Talens Lyriques” taip pat dažnai lankosi Paryžiaus priemiesčių vidurinėse mokyklose. Vykdydami ambicingą meninių veiksmų ir novatoriškų edukacinių iniciatyvų programą, ansamblio nariai supažindina jaunesniojo amžiaus moksleivius su jų atliekama muzika.

Christophe’as Rousset vysto sėkmingą karjerą kaip klavesino atlikėjas ir dirigentas, pasirodydamas su „Les Talens Lyriques” ansambliu Paryžiaus operos ir filharmonijos, Danijos nacionalinės operos, „Concertgebouw Amsterdam”, „Théâtre des Champs-Élysées”, Lozanos operos, „Teatro Real”, „Theater an der Wien”, Versalio karališkosios operos, „Wigmore Hall”, „Carnegie Hall” ir kitose salėse. Jis taip pat veda meistriškumo pamokas, dalyvauja „Les Talens Lyriques” edukacinėje veikloje.

„Les Talens Lyriques” programa „Bachas ir Prancūzija” bus itin gardus patiekalas muzikos gurmanams. Jis praturtins festivalio „Klaipėdos muzikos pavasaris” garsyno paletę autentišku barokiniu skambesiu. Maloniai kviečiame pasisemti įkvėpimo iš senosios muzikos meistrų!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Parašykite komentarą