Klaipėdos koncertų salės lapkričio repertuaras: nuo debiutų iki laiko patikrintų projektų

Paskutinį rudens mėnesį Klaipėdos koncertų salė (KKS) publikai paruošė septynias išskirtines programas. Klausytojai kviečiami ne tik pasimėgauti žinomų kompozitorių kūriniais, bet ir atrasti muzikos, šokio bei dailės derinius. Neįprasta Klaipėdos miesto erdvė atsivers projektui, kuris įkvėps ir praturtins klausytojus naujomis patirtimis. Koncertai šeimoms nukels į nuotykių kupiną džiazo ir įvairių šokio stilių pasaulį.

Skambės instrumentinių ansamblių muzika

Alexander Paley ir ansamblis „Paleasis“. KKS archyvo nuotr.
Alexander Paley ir ansamblis „Paleasis“. KKS archyvo nuotr.

Lapkričio mėnesio repertuarą atversiantis fortepijono virtuozas Alexander Paley (JAV) į KKS atvyksta su šiemet užgimusiu savo ansambliu „Paleasis“. „Klaipėdos publikai pristatysime tris stambius opusus bei vieną nedidelį siurprizą“, – atskleidžia A. Paley. „Paleasis“ koncerte suskambės retai šalies koncertinėse scenose atliekami Johanno Nepomuko Hummelio, Ignazo Moscheleso bei Nikolajaus Rimskio-Korsakovo kūriniai. J. N. Hummelis buvo Wolfgango Amadeuso Mozarto mokinys, nors atstovavo kitai epochai – romantizmui. J. Moschelesas sukūrė savitą fortepijoninės muzikos stilių. Trečiasis programos autorius – instrumentuotės meistru laikomas N. Rimskis-Korsakovas. Klausytojai kviečiami į išskirtinai gurmanišką programą su rečiau atliekamais kūriniais lapkričio 3 d.

Programą „Dėlionė orkestrui“ atliks Klaipėdos kamerinis orkestras. KKS archyvo nuotr.
Programą „Dėlionė orkestrui“ atliks Klaipėdos kamerinis orkestras. KKS archyvo nuotr.

Klausytojų pamėgta programa „Dėlionė orkestrui“ grįžta ir pristato jau 8-ąją seriją. Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, „Dėlionę orkestrui VIII: solissimo“ pristatys istoriniame uostamiesčio viešbutyje „Victoria“. „Sulig kiekviena nauja koncertine programa keliame sau naujus, didesnius meninius iššūkius. Vienas jų – „išeiti“ už Koncertų salės sienų ir surengti koncertus naujose, atvirose miesto erdvėse, kuriose įprastai galbūt nevyksta koncertai. Tokie projektai kaip „Dėlionė orkestrui“ padeda mums tapti labiau matomais mieste, o klaipėdiečiams tampa dar laisviau prieinami viešose miesto erdvėse”, – pasakoja KKS direktorius Tadas Grabys. Koncertinėje programoje „Dėlionė orkestrui VIII: solissimo” skambės Wolfgang Amadeus Mozart, Steve Reich, Ennio Morricone, Dragana Jovanovic kūriniai. Orkestras muzikos kūrinių dėlionę kurs lapkričio 10 d.

Michaelis Svoboda. Michael Fritschi nuotr.
Michaelis Svoboda. Michael Fritschi nuotr.

Pučiamųjų instrumentų muzikos mėgėjai koncerte „Trombono magas“ laukiami lapkričio 17-ąją. Klaipėdos brass kvintetas, vadovaujamas Sigito Petrulio, pasirodys kartu su pripažintu amerikiečių trombonininku, kompozitoriumi ir pedagogu Michaeliu Svoboda. Šveicarijoje gyvenančio talentingo menininko kūryba aprėpia žanrus ir stilius nuo klasikinės iki populiariosios, nuo tradicinės iki avangardinės muzikos. Klaipėdos brass  kvinteto ir trombonininko M. Svobodos koncertinėje programoje klausytojai išgirs paties trumbonininko kompoziciją ir vokiečių moderniosios muzikos atstovo Karlheinzo Stockhauseno kūrinį. Tango muzikos gerbėjai koncerte mėgausis netikėtais varinių pučiamųjų tonais skambančia Ástoro Piazzollos muzika.

Programas papildys scenografijos akcentai

Koncertinė programa „Duetissimo“. KKS archyvo nuotr.
Koncertinė programa „Duetissimo“. KKS archyvo nuotr.

Į KKS sceną sugrįš ir koncertinę programą „Duetissimo“ lapkričio 16 d. pristatys buvę Klaipėdos kamerinio orkestro atlikėjai – smuikų grupės koncertmeisterė Dalia Dėdinskaitė ir violončelių grupės koncertmeisteris Glebas Pyšniakas. V. Barkausko kompozicija „Duettissimo“ inspiravo jų dueto pavadinimą. D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas yra tarptautinių konkursų laureatai, koncertuojantys žymiose užsienio ir mūsų šalies koncertų salėse. Savo programoms atlikėjai dažnai renkasi mažiau žinomus, dar neatrastus XX–XXI a. kompozitorių kūrinius. Koncerte skambės autorių Zoltán Kodály, PēterisVasks, Bohuslav Martinů, Loretos Narvilaitės opusai. „Duetissimo“ programą papildys Mindaugo Juodžio paveikslai.

Pianistė Violeta Tamašauskaitė-Coutaz. KKS archyvo nuotr.
Pianistė Violeta Tamašauskaitė-Coutaz. KKS archyvo nuotr.

Lapkričio 25-ąją publikos lauks muziką ir tapybą sujungiantis Johanno Sebastiano Bacho fortepijoninis ciklas „Goldbergo variacijos“, kuris koncerte bus atliekamas klavesinu ir fortepijonu. H. Marchand ir J. S. Bacho kūrinius atliks pianistė Violeta Tamašauskaitė-Coutaz (Prancūzija) ir klavesinininkas Balys Vaitkus. Muzikos kūriniai skambės tapybos darbų fone. Videoprojekcijoje bus demonstruojami Juodkrantėje reziduojančių dailininkų Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko tapybos darbai, iliustruojantys menininkų vaizduotės žaismą klausantis J. S. Bacho „Goldbergo variacijų“. Jie nutapyti tarsi improvizuojant pagal M. K. Čiurlionio piešinio motyvą.

Teatralizuoti koncertai šeimai

Džiazo muzikos programa „Džiazolendas“. Dainiaus Čėplos nuotr.
Džiazo muzikos programa „Džiazolendas“. Dainiaus Čėplos nuotr.

Vaikai ir jų tėveliai kviečiami į džiazo muzikos nuotykį  „Džiazolendas“, kuriam įtraukiančias variacijas sukūrė kompozitorius Jievaras Jasinskis. Su mažaisiais klausytojais į muzikinius nuotykius mėnulyje, vandenyje, piratų laive ar net veidrodžių karalystėje leisis Kauno bigbendo atlikėjai bei aktorius Andrius Žiurauskas. Nenuspėjamoje džiazo kelionėje šeimos laukiamos lapkričio 4-osios vakarą.

Šokių mokyklos „Coda“ šokėjos. KKS archyvo nuotr.
Šokių mokyklos „Coda“ šokėjos. KKS archyvo nuotr.

Vienas populiariausių KKS koncertų šeimai „Žaismingos muzikos orkestras“ pristatys 27-ąją seriją. Kartu su šokių mokyklos „Coda“ šokėjomis klausytojai pažins klasikinį valsą, baletą, sambą, fokstrotą bei aiškinsis, kuo šie šokiai skiriasi. Šokis yra choreografės ir šokėjos Ingos Briazkalovaitės stichija, kuria ji nori sužavėti ir mažus, ir didelius koncerto klausytojus. Koncerte grieš Klaipėdos kamerinis orkestras, kuriam I. Briazkalovaitė taip pat yra numačiusi choreografinių užduočių. Koncertą ves Jonė Girdzijauskaitė. Į du spalvingus šokio pasirodymus vaikai ir šeimos kviečiami lapkričio 25-ąją, dienos metu ir vakare.

Daugiau informacijos apie lapkričio repertuarą – ČIA.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą