Klaipėdos koncertų salėje – „Efemeriniai sapnai”

Klaipėdos koncertų salėje 2019 m. sausio 16 dieną, trečiadienį, 18.30 val. vyks Rygos saksofonų kvarteto koncertas. Jaukioje I aukšto fojė erdvėje valandėlei įsikurs ne tik kvartetas, bet ir publika, pasiilgusi čia retokai skambančios klasikinės saksofono muzikos.

Rygos_saksofonu_kvartetas

Rygos saksofonų kvartetas. KKS archyvo nuotr.

Dauguma belgo Adolfo Sakso išrastą muzikos instrumentą įsivaizduoja skambantį dažniau džiazo ir lengvosios muzikos nei klasikos koncertuose. Jį dažnai girdime ir šokių aikštelėse. Kartais saksofonui skiriamas charakteringas solo simfoniniuose kūriniuose, nors į simfoninio orkestro sudėtį šis instrumentas nėra įtrauktas. Klasifikuojant saksofonus jie dažnai priskiriami prie klarnetų, tačiau iš tikrųjų tai yra klarneto ir obojaus junginys. Pirminę saksofonų šeimą sudarė 12 instrumentų, iš kurių šiandien labiausiai yra paplitę sopranas, altas, tenoras ir baritonas. Visais jais ir gros Rygos saksofonų kvarteto nariai: Katrīna Kivleniece (sopraninis saksofonas), Artis Sīmanis (altinis saksofonas), Ainars Šablovskis (tenorinis saksofonas) ir Baiba Tilhena (baritoninis saksofonas).

Savva_Zilis

Savva Zihs. KKS archyvo nuotr.

Pernai kūrybinės veiklos 25-metį paminėjęs kolektyvas už aktyvią koncertinę veiklą ir aukštą meistriškumą buvo įvertintas Latvijos Didžiuoju muzikiniu apdovanojimu (Liela Mūzikas Balva). Ansamblis koncertavo beveik visoje Europoje, taip pat Kanadoje, Kinijoje ir JAV. Jau keletą kartų rygiečiai pasirodė ir Klaipėdos koncertų salėje. Kvartetas taip pat yra pagrindinis Rygoje vykstančio tarptautinio saksofono muzikos festivalio „Saxophonia” dalyvis.

Šįkart Rygos saksofonų kvartetas pristatys programą kartu su savo tautiečiu, jaunosios kartos akordeono atlikėju Savva Zihsu. Talentingas solistas jaučiasi laisvai atlikdamas įvairių žanrų ir stilių muziką, pradedant baroko ir baigiant tango nuevo kūriniais.

Akordeonas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje nuo seno yra mėgstamas ir populiarus muzikos instrumentas. Dėl savo malonaus tembro jis buvo ir tebėra įvairių švenčių palydovas. Tačiau pastaruoju metu akordeonas išgyvena renesanso laikotarpį ir klasikinės muzikos scenose. Tam daugiausiai įtakos daro užaugusi stipri profesionalių atlikėjų karta, palaipsniui keičianti instrumento įvaizdį ir plečianti repertuarą.

„Efemerinių sapnų” programą sudarys originalios XX ir XXI a. autorių kompozicijos akordeonui solo ir su saksofonų kvartetu. Džiugu, kad Rygos saksofonų kvartetas įvairina savo repertuarą naujais lietuviškais kūriniais. Koncerte bus atlikta Vaidos Striaupaitės-Beinarienės Scherzo premjera. „Scherzo – tai nuotaikinga pjesė, kupina nenutrūkstančios energijos, džiazinių ritmų ir besiveržiančio polėkio”, – pasakoja kūrinio autorė.

Jeigu programoje dalyvauja akordeonas, tikėtina, kad skambės Ástoras Piazzolla. Išgirsime jo populiarųjį tango „Angelo milonga”. Šios ir dar daugiau intrigų jūsų laukia latvių atlikėjų koncerte „Efemeriniai sapnai”. Maloniai kviečiame!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą