Įkvepiančiam šventiniam laikotarpiui – populiariausi pasaulio miuziklai

Klaipėdos koncertų salėje (KKS) gruodžio 20-ąją vyks viena laukiamiausių festivalio „Salve Musica“ koncertinių programų – „Viva la Diva“. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO), diriguojamas ir vadovaujamas Gintaro Rinkevičiaus, pasirodys su vienomis žymiausių šalies vokalisčių Ona Kolobovaite, Ieva Prudnikovaite ir Evelina Sašenko. Į didžiulio klausytojų susidomėjimo sulaukusį koncertą bilietai buvo išparduoti jau lapkritį.

„Viva la Diva“. Gabrieliaus Jauniškio nuotr.
„Viva la Diva“. Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Koncerte skambės tokių žinomų kūrėjų, kaip Andrew Lloydo Webberio, Leonardo Bernsteino, Eltono Johno ir kitų kompozitorių žymiausių miuziklų muzika. Klausytojai išgirs ištraukas iš populiarių miuziklų „Katės“, „Vestsaido istorija“, „Mulen Ružas“, „Liūtas karalius“ ir kt.

Viena iš koncerte pasirodysiančių solisčių sopranas Ona Kolobovaitė baigė vokalo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorę Sigutę Stonytę. Dainininkė laimėjo pirmą vietą televizijos projekte„Triumfo arka“, sukūrė vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Giedriaus Kuprevičiaus miuzikle „Ugnies medžioklė su varovais“ ir kitur.

Ieva Prudnikovaitė – vienas žymiausių Lietuvos mecosopranų, koncertuojanti Lietuvos ir užsienio operos teatrų scenose. Atlikėja baigė vokalo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tapo Tarptautinio dainininkų konkurso Kelne (Vokietija) laureate. Vienas ryškiausių dainininkės vaidmenų – Karmen G. Bizet operoje „Karmen“, už kurį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ji buvo pripažinta Metų operos soliste.

KKS klausytojai taip pat išgirs Eveliną Sašenko. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigusi džiazo vokalą, dainininkė gerai žinoma kaip įvairių konkursų, festivalių ir projektų dalyvė, tarp kurių – „Meilės istorijos pagal Edith Piaff“, „Chopin Jazz inn“, „All that Cabaret“.

Kartu su atlikėjomis scenoje pasirodys LVSO. Kolektyvui nuo pat įkūrimo vadovauja ir diriguoja Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintaras Rinkevičius. Įvairias veiklas suderinantis, vietoje nenustygstantis orkestro vadovas puikiai atspindi ir paties orkestro veidą: pilnas jaunatviškų idėjų, neriantis į įvairias muzikines avantiūras, neapsiribojantis klasikiniu repertuaru, kuriame vyrauja šiuolaikinės viso pasaulio autorių muzikos, operos pastatymų ir bendradarbiavimo su populiariosios muzikos atstovais.

Vakaras su žymiausių miuziklų muzika publikos laukia koncerte „Viva la Diva“ 2022 m. gruodžio 20 d. 18.30 val.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą