Festivalis „Salve Musica”: šv. Kalėdų balsai

Kalėdinės giesmės kuriamos ir atliekamos visame pasaulyje, tad jų įvairovė – įspūdinga. Rinktinė jų dalis pateko į šventišką programą, pavadintą „Džiaugsmingų šventų Kalėdų”. Gruodžio 22 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje vyksiančiame festivalio „Salve Musica” koncerte pagrindinis dėmesys skiriamas vokalinei ir chorinei muzikai, kuri krikščioniškoje tradicijoje užima ypač svarbią vietą.

Aukuras_foto_V_Petrikas

Choras „Aukuras”. Vytauto Petriko nuotr.

Klaipėdos choro „Aukuras” skambesį papildys artistiška solistė Lina Rastokaitė, o instrumentais pritars Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvintetas bei klavesinininkas Vilimas Norkūnas.

Rastokaite

Aktorė Lina Rastokaitė. KKS archyvo nuotr.

Aktorė Lina Rastokaitė ne tik vaidina, bet ir dainuoja. Iš žinomiausių miuziklų ir muzikinių kino filmų ji yra paruošusi dviejų dalių programą. „Aš noriu stovėti scenoje. Man patinka bet koks su kūryba susijęs procesas – nesvarbu, ar tai naujos dainos ruošimas, ar netgi filmavimasis seriale „Saldi nuodėmė”. Man patinka pats procesas. Ir kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad taip aš tenoriu gyventi…” – viename interviu teigia KKS festivalyje debiutuosianti dainuojanti aktorė. L. Rastokaitė Klaipėdoje baigė dramos teatro režisūros ir vaidybos studijas, bet aktyviai reiškiasi ne tik teatro scenoje. Ji kaip prodiuserė ir režisierė kuria bei įgyvendina meno projektų ir visuomeninių renginių idėjas. Aktorė sukūrė kelis vaidmenis kino filmuose, dėmesio sulaukė ir televizijos projekte „Lietuvos balsas”, kurį net laimėjo.

„Kalėdinės giesmės yra gausiai paplitusios visame krikščioniškame pasaulyje. Koncerte skambės populiarios Kalėdų giesmės lietuvių, anglų, rusų, italų, lotynų kalbomis”, –pasakoja Klaipėdos choro „Aukuras” meno vadovas bei dirigentas Alfonsas Vildžiūnas. Jo vadovaujamo kolektyvo repertuare rastume įvairių epochų ir stilių pasaulietinės bei bažnytinės muzikos, džiazo kompozicijų ir spiričiuelų aranžuočių.

Už renginio režisūrą atsakingas žinomas Klaipėdos režisierius Alvydas Vizgirda. Solistei ir chorui akompanuos Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvintetas: Angelė Čiuberkienė (I smuikas), Rimantė Agintaitė (II smuikas), Auksė Kaziukaitienė (altas), Jurgis Karbauskas (violončelė), Romas Grigaitis (kontrabosas). Senosios muzikos entuziastas Vilimas Norkūnas koncerto skambesį praturtins klavesino tembru. Šios aktyvios asmenybės veikloje svarbią vietą dar užima vargonai, chorvedyba, vadovavimas senosios muzikos ansambliams bei seminarų vedimas.

Ypatingas koncerte skambėsiantis kūrinys – Nijolės Sinkevičiūtės „Kalėdų maldos”. Programoje dar išgirsite Zitos Bružaitės, Mykolo Natalevičiaus, Dietericho Buxtehude’s bei pasaulio tautų kalėdines chorinės giesmes.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Parašykite komentarą