Klaipėdoje – pasaulinė muzikos legenda „The Original Blues Brothers”

Garsiausios pasaulio ir Lietuvos džiazo muzikos žvaigždės, šimtai jaunųjų džiazo atlikėjų iš visos šalies bei daug geros muzikos geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis” – visa tai jau XXI Klaipėdos pilies džiazo festivalis, tradiciškai pirmąjį birželio savaitgalį uostamiestį paskandinsiantis nenuilstamame džiazo ritme. O štai viena išskirtinių šiųmetinio festivalio publikai paruoštų dovanų – į Klaipėdą atvykstanti pasaulinė muzikos legenda grupė „The Original Blues Brothers”.

The Blues Brothers1

Organizatorių nuotr.

„Išties didžiuojamės, kad šią legendinę bliuzo ir ritmenbliuzo grupę iš Jungtinių Amerikos Valstijų galėsime šiemet išvysti festivalio scenoje, juolab kad derybos su „The Original Blues Brothers” dėl pasirodymo Klaipėdoje truko net kelerius metus, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

– Kartu verta pažymėti, kad birželio pradžioje uostamiestyje savo unikalius, nepamirštamus bei uždegančius pasirodymus surengs ir daugiau išskirtinių pasaulinio lygio muzikos žvaigždžių, apie kurias pranešime jau artimiausiu metu. Taip pat šiemet, po metų pertraukos, Klaipėdą vėl sudrebins ir džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga”, į miestą sukviesianti beveik du tūkstančius vaikų ir jaunimo chorų narių iš visos Lietuvos.”

„The Original Blues Brothers” savo gyvavimo istoriją skaičiuoja dar nuo 1976 m. Aktyvią koncertinę veiklą grupė pradėjo 1978 m., tais pačiais metais ji išleido ir pirmąjį savo solinį albumą „Briefcase Full of Blues”, kuris tapo net triskart platininiu. Nuo to laiko „The Original Blues Brothers” visame pasaulyje surengė šimtus anšlaginių koncertų bei bendrai išleido 14 albumų. Didžiausio populiarumo grupė sulaukė po 1980 m. kino ekranuose pasirodžiusios komedijos „The Blues Brothers”, kur pagrindinius vaidmenis sukūrė to meto grupės lyderiai. 2000-aisiais sukurtas ir šios kino juostos tęsinys „The Blues Brothers 2000″.

Šiandien „The Blues Brothers” sudėtyje iš viso yra 11 profesionalių bliuzo ir ritmenbliuzo muzikantų bei atlikėjų, didžioji dalis jų kartu su grupe yra nuo pat jos ištakų. Daugiau informacijos apie„The Original Blues Brothers”: www.jazz.lt.

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta

Dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

XXI Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu Lietuvos uostamiestis taps ir tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015″ (birželio 5–8 d.) starto uostu. Iš viso pirmąjį vasaros savaitgalį Klaipėdoje laukiama daugiau nei 20 įspūdingų laivų, pusė kurių – didieji, A ir B klasėms priskiriami burlaiviai. Tarp jų ir pats didžiausias Lenkijos burlaivis – 108 m ilgio „Dar Młodzieży”. Lietuvai šių metų regatoje atstovaus trys laivai – jachta „Lietuva”, škuna „Brabander” ir Visagino buriuotojų klubui atstovaujanti jachta „Tineke”.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – birželio 5–7 d. Kruizinių laivų terminale.

Parašykite komentarą