Klaipėdoje – Gruzijos muzikos perlas Nino Katamadzė

„Vienatvės priešnuodis”, „streso panacėja”, „ekscentriškasis ir charizmatiškasis Gruzijos muzikos perlas” – tai tik keli iš daugelio įstabaus balso savininkei iš Gruzijos Nino Katamadzei kritikų ir žiūrovų dedikuojamų epitetų. Tad neabejotinai N. Katamadzės ir jos grupės „Insight” pasirodymas 21-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje taps ir vienu pagrindinių birželio pirmąjį savaitgalį uostamiestyje vyksiančios nenuilstamos džiazo fiestos perlų.

Nino_Katamadze

Nino Katamadzė. Organizatorių nuotr.

Pasak Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorės Ingos Grubliauskienės, N. Katamadzė vos uždainavusi pavergia ištisas gerbėjų minias, o bendri jos ir grupės „Insight” gyvi pasirodymai pasižymi išskirtinai stipria energija, dėl kurios klausytojai pasineria į dar nepatirtus išgyvenimus.

„Pasak pačios Nino, jos muziką reikia ne suprasti, bet įkvėpti didelėmis dozėmis. Išties, Nino kuriama bei scenoje atliekama muzika – tai lyg filosofinis žvilgsnis į žmogaus gyvenimą, verčiantis susimąstyti apie amžinąsias gyvenimo prasmes, pajausti dvasinį sukrėtimą bei kartu – ir naują viltį, – sakė I. Grubliauskienė.

– Nino kūrybą gerai pažįsta jau ne vienas Lietuvos melomanas, o kiek anksčiau Vilniuje jau surengti keli jos koncertai sulaukė didelio populiarumo. Todėl didžiuojamės, kad birželio pradžioje N. Katamadzės ir grupės „Insight” koncertą nemokamai galėsime padovanoti Klaipėdos pilies džiazo festivalio publikai.”

Verta pridurti, kad unikaliu talentu praminta N. Katamadzė savo pasirodymų metu dovanoja persimaišiusių džiazo, roko, lounge ir etnografinės muzikos stilių rinkinį. Jos improvizacijos labai savitos, o naujam gyvenimui prikelti folkloro motyvai tarsi primena, kad senųjų kartų šaknų yra kiekviename kūrinyje. Pasak pačios atlikėjos, ji dainuojanti ne žodžius, o jausmus, kurie lyg tinktūra, gelbstinti nuo agresijos, ir lyg skiepai, padedantys nuo skepticizmo.

Apie Nino Katamadzę

N. Katamadzė gimė 1972 m. rugpjūčio 21 d., dainuoja nuo ketverių metų. Profesionalioje scenoje Nino jau daugiau nei 15 metų, šiandien ji – išskirtinę šlovę pasaulyje pelniusi Gruzijos muzikos kūrėja ir atlikėja, daugelio apdovanojimų savininkė ir išskirtinai laukiamas tarptautinių festivalių svečias.

Grupės „Insight” sudėtis: Gosha Kasheishvili (gitara), Usha Gugunava (bosinė gitara), David Abduladze (būgnai).

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme. Šių metų festivalio programoje – „The Original Blues Brothers Band”, Saskia Laroo, Frank McComb, Sharrie Williams ir kitos pasaulinio lygio džiazo žvaigždės.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis – birželio 5–7 d. Kruizinių laivų terminale.

XXI Klaipėdos pilies džiazo festivalio metu Lietuvos uostamiestis taps ir tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos „Baltic Tall Ships Regatta 2015″ (birželio 5–8 d.) starto uostu. Iš viso pirmąjį vasaros savaitgalį Klaipėdoje laukiama daugiau nei 20 įspūdingų laivų, pusė kurių – didieji, A ir B klasėms priskiriami burlaiviai. Tarp jų ir pats didžiausias Lenkijos burlaivis – 108 m. ilgio „Dar Młodzieży”. Lietuvai šių metų regatoje atstovaus trys laivai – jachta „Lietuva”, škuna „Brabander” ir Visagino buriuotojų klubui atstovaujanti jachta „Tineke”.

Parašykite komentarą