Klaipėdoje – dangiškasis Dublino gospelo choras

Nenumaldomai artėjantis 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato dar vieną šių metų festivalio svečią – dangiškąjį Dublino gospelo chorą. Galingas, paveikus, įdomus ir įkvepiantis vieno žymiausių Airijos chorų pasirodymas uostamiesčio Kruizinių laivų terminale – jau pirmąjį šių metų birželio savaitgalį.

Dublino_gospelo_choras

Dublino gospelo choras. Organizatorių archyvo nuotr.

„Jei kas galvojate, kad Dublino gospelo choras yra tik bažnytinės, evangeliškosios muzikos atlikėjas, smarkiai apsirinkate. Šis profesionalus, galingais nepriekaištingai tarpusavyje derančiais balsais prisotintas choras taip pat puikiai jaučiasi jazz, soul ir RnB repertuaruose, o skambant jų kūrybingoms šiuo metu populiarių muzikos hitų interpretacijoms net nepajauti, kaip imi šokti ir dainuoti drauge”, – sako Inga Grubliauskienė, Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė.

Ji pažymėjo, kad į Klaipėdos pilies džiazo festivalį Dublino gospelo choras atvyks pilnos – 30 atlikėjų ir muzikantų – sudėties. „Surengti sklandų tokios didelės sudėties kolektyvo atvykimą į festivalį yra tiek organizacinis, tiek ir finansinis iššūkis. Tačiau visada siekiame savo žiūrovams dovanoti išskirtinius, Klaipėdoje dar neregėtų atlikėjų ar muzikantų pasirodymus bei norime, kad mūsų žiūrovai pajustų visą festivalio scenoje pasirodančių kolektyvų „muzikinę galią”, – teigia I. Grubliauskienė.

Dublino gospelo choras – tai grupė atlikėjų, kuriuos vienija meilė muzikai ir džiaugsmas, kurį jų muzika atneša visiems klausytojams. Pastebėtina, kad choro sudėtyje dainuoja ir gerai žinoma lietuvaitė atlikėja Raimonda Masiulytė-Ramchurn. Intensyviai tiek savo šalyje, tiek užsienyje koncertuojantis Dublino gospelo choras scena dalinosi su tokiais muzikos industrijos sunkiasvoriais, kaip: Rod Stewart, John Legend, Kodaline, Outkast, Damien Rice ir Ennio Morricone. Taip pat choras kartu su Chris de Burgh pasirodė specialioje Naujųjų metų BBC programoje „Songs of Praise”, kurios transliaciją stebėjo daugiau nei 35 milijonai žiūrovų visame pasaulyje.

Plazdenančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta:

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

XXIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis, kaip ir dera prie jūros gimusiam bei augusiam festivaliui, ir vėl bus pagardintas plazdenančių burių prieskoniu. Mat pirmąjį šių metų birželio savaitgalį Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos „Baltic Sail” uostu.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms po plazdenančiomis burėmis.

www.jazz.lt

Parašykite komentarą