Baroko muzikos vakaras: magiška garso šviesa

Barokinio griežimo specifiką ir repertuarą meistriškai įvaldęs smuiko virtuozas Dmitrijus Sinkovskis savo pasirodymų metu dažnai publiką nustebina, prabilęs unikalaus tembro balsu – kontratenoru, taip pat ir diriguodamas. Tai klaipėdiečiai jau patyrė praėjusių metų pavasarį. Visa tai vėl išgirsime naujoje Dmitrijaus Sinkovskio ir Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Dainuojantis smuikas II”, kuri kovo 17 d., penktadienį, 18.30 valandą skambės Klaipėdos koncertų salėje.

KKO_D_Sinkovskij_foto_V_Petrikas

Klaipėdos kamerinis orkestras ir Dmitrijus Sinkovskis. Vytauto Petriko nuotr.

Pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „tai vienintelis man žinomas smuikininkas ir kontratenoras viename asmenyje, koncertuojantis su žymiausiais pasaulio senosios muzikos kolektyvais”.

Dmitrijus Sinkovskis yra prestižinės Maskvos konservatorijos auklėtinis ir šiuometinis dėstytojas. Jis yra laimėjęs daug tarptautinių konkursų, tarp jų – J. S. Bacho konkursą Leipcige (Vokietija), „Musica Antiqua” konkursą Briugėje (Belgija), Biberio konkursą Austrijoje ir kt. Atlikėjas intensyviai koncertuoja Rusijos, Europos, Kanados ir JAV koncertų salėse, vadovauja ansambliui „La Voce Strumentale”, dirba su žymiausiais Europos baroko orkestrais.

Pradėjęs tarptautinę karjerą kaip smuikininkas, vėliau D. Sinkovskis atskleidė ir savo vokalinius sugebėjimus. Jis dainuoja kontratenoru – labai neįprastu balsu, kurio koloritas artimiausias moteriškam sopranui, o diapazonas – mecosopranui. D. Sinkovskio aukštas vyriškas balsas yra gana lankstus ir gerai tinka subtiliai baroko ornamentikai atskleisti. Savo pasirodymuose jis keri publiką magiška garso šviesa ir atlikimo kokybe.

Šio iškilaus solisto scenos partneriu vėl bus kūrybine energija ir polėkiu išsiskiriantis Klaipėdos kamerinis orkestras. Meno vadovo M. Bačkaus iniciatyva kolektyvas jau keletą metų nuosekliai gilinasi į baroko muzikos interpretaciją, dalyvauja meistriškumo klasėse su senosios muzikos atlikimo specialistais, į savo programas įtraukia istorinius instrumentus. Jo dėka Klaipėdoje jau išgirdome keletą ypatingų barokinių programų.

Apie vieną iš jų – D. Sinkovskio ir Klaipėdos kamerinio orkestro pasirodymą 2016 m. festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris” – muzikologė Danguolė Vilidaitė rašė: „Šio koncerto didžiausia vertybe, mano nuomone, tapo pasiektas nepaprastai geras ansambliškumo tarp orkestro ir solisto jausmas, priartėjimas prie barokinės artikuliacijos, kai dinamika – tarsi šviesos ir šešėlių žaismas, kai melizmos – tarsi pusbalsiu šnabždami žodžiai, o muzikai suteikiamas (arba bent to siekiama) kalbos išraškingumas.” (Kultūros ir meno žurnalas „Durys”).

Koncerte „Dainuojantis smuikas II” bus atliekami Antonio Vivaldi, Francesco Geminiani, Giuseppe Antonio Brescianello, Johanno Adolpho Hasse’s kūriniai. Beje, ši programa kovo 16 dieną skambės puikia akustika garsėjančioje Liepojos „Great Amber” koncertų salėje ir džiugins Liepojos tarptautinio žvaigždžių festivalio publiką. Kovo 18 dieną Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje jos galės paklausyti Vilniaus melomanai.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Parašykite komentarą