Mokslo metų sutiktuvės „Kultūros fabrike”: diskusija ir „Kino karavanas”

Rugsėjo 1-osios proga kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas” (KUFA) kviečia naujus mokslo metus atšvęsti ne tik su populiariausiais festivalio „Kino pavasaris” filmais, bet ir pasiklausyti įkvepiančių istorijų.

Rugsėjo 1 d., penktadienį, 17.30 val. susitikimas su startuoliu, “Maalka Inc.” įkūrėju ir vadovu Rimu Gulbinu. Vedamoje diskusijoje „Ateities darbas sumaniame mieste” kalbėsime apie tai, kas yra sumanus miestas bei ką šioje srityje planuoja Vilnius ir JAV. Pakalbėsime ir apie nuotolinių komandų darbo organizavimą bei kūrybinius hub’us Niujorke ir kituose miestuose. Kartu su Rimu atvyks „Maalka” bendra-įkūrėjas ir technologijų vadovas Clay Teeter, kuris kaip programuotojas ir jų vadovas daug metų dirbo Silicio slėnyje, o dabar dirba Boise mieste, Idaho valstijoje.

Pokalbis vyks lietuvių ir anglų kalbomis, jį moderuoja KUFA rezidentas ir „Maalka” darbuotojas Tadas Sugintas. Susitikimas vyks antrame aukšte, studijoje 2A. Renginys – nemokamas.

Iškart po pokalbio KUFA kino salėje – „Kino pavasario” inicijuojamas projektas „Kino karavanas” pristatys net du nemokamus geriausius 2017 metų festivalio filmus: „Bėgam iš Berlyno” ir „The Rolling Stones” turas po Lotynų Ameriką”.

Sugrįžimas į paauglystę

19.00 val. žiūrovai išvys talentingo turkų kilmės vokiečių kino režisieriaus Fatih Akino filmą „Bėgam iš Berlyno”. Jis sukurtas pagal populiarią paauglių literatūros žvaigždės rašytojo Wolfgango Herrndorfo knygą apie du jaunuolius, kurie vogta mašina leidžiasi į kelionę pažinti suaugusiųjų pasaulį. Režisieriaus F. Akino teigimu, šiame filme jis prisiminė savo paauglystės nuotykius ir kaip įstengdamas vaizdingiau perteikė juos žiūrovams.

Kol Maiko motina gydosi nuo alkoholizmo reabilitacijos klinikoje, o 200 eurų palikęs tėvas su savo asistente išvyko „darbo reikalais”, keturiolikmetis intravertas nuobodžiaudamas leidžia vasaros atostogas prabangioje tėvų viloje. Vieną dieną jo gyvenime pasirodo maištingas bendraklasis Čikas. Jis – rusų imigrantų sūnus ir visuomenės atstumtasis. Tik jų dviejų į gimimo dienos puotą nepakvietė žaviausia klasės mergina. Čiko pavogta mašina „Lada” du labai skirtingi draugai ištrūksta iš miesto ir leidžiasi į kvapą gniaužiančią kelionę. Prasideda patrakę laukiniai nuotykiai. Ši nepamirštama vasaros atostogų kelionė su galybe pirmųjų kartų amžiams pakeis jų gyvenimus.

Šiemet Lietuvos moksleiviai kartu su bendraamžiais iš visos Europos išrinko ir apdovanojo geriausią Europos jaunimo filmą, kuriuo ir tapo F. Akino „Bėgam iš Berlyno”. Nepaisant to, tai išties plačiai auditorijai skirta, į paauglystę be įsipareigojimų sugrąžinanti juosta.

Nesenstantis rokenrolas

21 val. bus rodomas filmas „The Rolling Stones” po Lotynų Ameriką”, pasakojantis apie legendinės grupės „The Rolling Stones” koncertinį turą po žemyną, kuriame ilgą laiką rokenrolas buvo uždraustas. Turo po Lotyną Ameriką ir, žinoma, filmo kulminacija tampa koncertas Kuboje, į kurį susirinko pusė milijono grupės fanų. Keletą dešimtmečių Fidelio Castro valdomoje komunistinėje Kuboje Vakarų muzika buvo nepageidaujama, tad klausytis jos buvo galima tik slapta, įsigijus įrašų juodojoje rinkoje. Tad galima tik įsivaizduoti, kaip jautėsi grupės gerbėjai sužinoję apie „The Rolling Stones” turo baigiamąjį koncertą jų geležiniuose gniaužtuose įkalintoje šalyje.

„Tai ne tik filmas-koncertas. Jame labai svarbi ir politinė žinutė: rokenrolas Lotynų Amerikos žmonėms buvo lyg protestas prieš sistemą, kaip kadaise mums „Antis”, – sako „Kino pavasario” meno vadovė Santa Lingevičiūtė.

Filmas įdomus tiek prisiekusiems fanams, menantiems pirmuosius „The Rolling Stones” pasirodymus, tiek jaunesniajai auditorijai. Režisierius Paulas Dugdale’as moka pavergti publiką. Jo kamera sekė jaunimo numylėtinius: Adelę, „Coldplay”, „One Direction”, „Ed Sheeran”, Lenny Kravitzą, „The Prodigy” ir kt. Kino kritikai pripažįsta, kad šis dokumentinio kino kūrėjas priverčia žiūrovus užsimiršti sėdint priešais ekraną ir pasijusti lyg koncertų salėje ar stadione. Taigi į P. Dugdale’o filmus–koncertus susirenka ne tik kino mėgėjai, bet ir prisiekę melomanai.

Renginiai nemokami.
Daugiau informacijos: www.kulturosfabrikas.lt arba „Facebook” paskyroje: Klaipėdos kultūros fabrikas

Parašykite komentarą