Baigiamasis festivalio „EDIT STREET ART” akcentas

Gatvės meno festivalis „EDIT Street Art” pasiekė kulminaciją. Šeštadienio, liepos 1-osios, vakarą festivalio programoje – paskutinis akcentas: filmų apie strytartą peržiūra „EDIT: street art film fest” Klaipėdos kultūros fabriko lauko ekrane ir atlikėjos Kotori koncertas.

SEIKON_darbas_ant_parodu_rumu_Pauliaus_Sadausko_foto1

SEIKON darbas ant Parodų rūmų. Pauliaus Sadausko nuotr.

Festivalis „EDIT Street Art” jau įgyvendino šešis viešųjų erdvių projektus Klaipėdoje ir nežada sustoti. Po festivalio vėliava jau pristatytas menininko iš Pietų Afrikos Respublikos jūriniais motyvais išpaišytas keltas „Baltija”, „SPRIK architektų” sukurtas didžiausias Klaipėdos baseinas, italų menininko Fra Biancoshock netikėti objektai mieste, diskusijas sukėlęs TELLAS kūrinys ant Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos sienos, lenkų menininko SEIKON išdailintas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmų fasadas ir menininko iš Klaipėdos A. Bran Liepų gatvės gale atgaivintas „Namukas”.

Kitas festivalio žingsnis – filmų apie gatvės meną peržiūra „EDIT: street art film fest”. Festivalio programoje – 2 filmai, koncertas ir dūzgės klube „Raketa”.

„EDIT: street art film fest” skirtas supažindinti klaipėdiečius ir miesto svečius su gatvės meno kultūra, pasakoti, kaip jis gimsta, praskleisti jo kūrimo užkulisius.

Filmų festivalį 20 val. pradės atlikėjos Kotori koncertas. Elektroninis Elenos Neniškytės monoprojektas Kotori prisistato kaip teiginys, čia ir dabar atsiradęs kūrinys, kaip judesys ir transformacija. Tai nesibaigiantis bosinės gitaros, ritmo mašinos ir vokalo kuriamas procesas, todėl kiekvienas Kotori pasirodymas yra labai drąsus, gyvas ir nepažabotas nuotykis, kuris kas kartą kitoks. Pirmasis EP „Cage” (2016) ambicingai kuria savitą stilių, kuris keliais lygmenimis supina švelnų Elenos balsą, elektroniką, techno, lo-fi, soul ir repą.

Iškart po koncerto žiūrovų laukia pirmasis festivalio filmas „Girl Power”. 2016 m. Čekijoje sukurtas dokumentinis filmas pasakoja apie moterį, savo gyvenimą paskyrusią grafičiui – pasauliui, kuriame dominuoja vyrai. Filmo režisierė Sany, grafičių kūrėja iš Prahos, daugiau nei 8 metus kūrė šį filmą, leidžiantį iš kitos perspektyvos pažvelgti į gatvės meno pasaulį ir moterį jame.

Kitas filmas festivalio programoje – Lenkijos gatvės menininkų sukurtas „Rurales”, pristatantis Lenkijos grafičio kultūrą. Vienas filmo herojų menininkas Seikon – festivalio „EDIT Street Art” dalyvis, konceptualiais piešiniais pagražinęs Parodų rūmų fasadą.

Gatvės meno filmų festivalį tęs dūzgės klube „Raketa”.

Visos festivalio naujienos interneto puslapyje www.editstreetart.com.

Gatvės meno festivalį „EDIT Klaipėda Street Art” organizuoja leidykla „Lapas” ir VšĮ „Project Day by Day”. Festivalis yra Kultūros Uostas / Klaipėda Lietuvos kultūros sostinė renginių dalis ir yra dalinai remiamas Klaipėdos miesto savivaldybės.

Parašykite komentarą