Mokomosios knygos „Šiaurės žemaičiai kretingiškiai“ pristatymas

Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) 2021 m. lapkričio 22 d., pirmadienį, 18.00 val. vyks mokomosios knygos su garso įrašais „Šiaurės žemaičiai kretingiškiai“ pristatymas.

Renginyje „Apie žemaitiškos kalbos ir kūrybos gražumą“ dalyvaus knygos teksto autorė Klaipėdos universiteto mokslininkė, kalbininkė doc. dr. Jūratė Lubienė. Renginio moderatorė – prof. dr. Dalia Pakalniškienė.

Šiaurės žemaičiai kretingiškiai, kaip ir šiaurės žemaičiai telšiškiai, yra tie žemaičiai, kurie populiariai vadinami dounininkais. Renginyje, remiantis vaizdingais ir šmaikščiais pavyzdžiais, bus pristatomi svarbiausi šiaurės žemaičių kretingiškių patarmės bruožai. Sužinosite, kokie iškiliausi rašytojai ir kalbininkai šnekėjo šia patarme.  Išgirsite autentiškų tarminių pasakojimų apie senojo Žemaitijos kaimo žmonių buitį ir papročius, apie vaikų žaidimus ir jaunimo lūkesčius, apie karo ir pokario laikus. Turėsite progos pasiklausyti dabartinės tarminės poezijos, kurią sukūrė savo kraštą ir gimtąją tarmę mylintys žmonės.

Dalyvavimas renginyje – su galimybių pasu.

Primename, kad įstaigos patalpose privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose; nuotraukos viešinamos socialiniuose tinkluose.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Parašykite komentarą