„NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda’23“ kūrybinės kino dirbtuvės kviečia registruotis!

2023 m. rugsėjo 10–19 dienomis Klaipėdoje, LMTA fakultete, vyks Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII) organizuojamos tęstinės kūrybinės dirbtuvės „NordBaltic Incubator: Dokumentinė Klaipėda“. Save išbandyti kino kūrėjo vaidmenyje kviečiamos entuziastingos ir kūrybiškos asmenybės, o dalyvavimas šeštą kartą Klaipėdoje ir 11 kartą Lietuvoje vykdomame projekte yra nemokamas.

Kiekvienais metais projektą lydi įvairios temos, šiemet dalyvių kūriniuose bus siekiama pristatyti Klaipėdos spalvingumą. Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-ąsias metines, dalyviai raginami užfiksuoti ryškias Klaipėdos spalvas, kuriose atsispindi įvairūs daugiakultūrio miesto veidai. Tam, kad kūrybinių dirbtuvių dalyviai galėtų įgyvendinti savo kino sumanymus, projekto metu suteikiama profesionali filmavimo technika, kurios dėka įvairūs Klaipėdos krašto veidai ir atspalviai perkeliami į didįjį ekraną.

Kūrybinių dirbtuvių pradžioje jaunieji kino kūrėjai klausys viešų paskaitų apie dokumentinio kino kūrimo procesą ir jo pagrindus, vėliau dalyvaus praktiniuose seminaruose. Tam, kad kūrybiškos mintys ir sumanymai būtų įgyvendinti kuo geriau, projekto komanda dalyviams talkins visuose proceso etapuose: generuojant idėjas, rašant scenarijų, filmuojant, vaizdo ir garso montažo bei postprodukcijos procesų metu. Kūrybinėse dirbtuvėse sukurti trumpametražiai dokumentiniai filmai vainikuos projekto pabaigą – audiovizualiniai dalyvių sumanymai bus viešai pristatyti nemokamoje filmų peržiūroje „Klaipėdos kultūros fabrike“, „Arlekino“ kino salėje.

Jau antrą kartą projekte dalyvaujanti dokumentinio kino režisierė Marija Stonytė viešų paskaitų metu pristatys dokumentinio kino specifiką, o teorinius proceso pagrindus papildys žymi Lietuvos režisierė ir prodiuserė Inesa Kurklietytė. Klaipėdos krašte slypi neatrastos ir ypatingos kinematografiškos vietos, kurias gerai pažįstantis Klaipėdos kino biuro vadovas Tomas Jašinskas pristatys ieškantiems įkvėpimo dalyviams, o praktinio proceso sklandumą užtikrins iš patyrusių kino industrijos profesionalų sudaryta konsultantų komanda: vaizdo operatorius Paulius Orlovskis, fotografas ir montažo režisierius Modestas Endriuška, garso režisierius ir kompozitorius Ramūnas Jasutis. Projektą koordinuos Emil Borovik.

Kviečiame visus kinu besidominčius klaipėdiečius dalyvauti projekte ir išbandyti save dokumentinio kino kūrimo procese bei kūrybiškai užfiksuoti Klaipėdos krašto spalvas. Registruotis galima išsiuntus savo kontaktinius duomenis el. paštu: borovik.emil@gmail.com.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VšĮ „Culture Bridge“, Klaipėdos kino biuras, Klaipėdos kultūros fabrikas.

Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus informacija

Parašykite komentarą