Legendos atgyja: filmo apie Anikę iš Taravos premjera

2021 m. rugsėjo 15 d. 18 val. Kultūros fabrike (Bangų g. 5A, Klaipėda) meninės dokumentikos filmo „ANIKĖ. Meilės istorija“ premjera.

Prūsų kilmės poetas Simonas Dachas iš Memelio (Miumelio) ne tik pirmasis apdainavo savo gimtąjį miestą, bet ir sukūrė jį išgarsinusią poemą apie nuostabią mergaitę Anikę iš Taravos. Šią istoriją, virtusią legenda, savo filme „ANIKĖ. MEILĖS ISTORIJA” Klaipėdos žiūrovams pristato jos kūrėjai – režisierė Inesa Kurklietytė bei filmo idėjos autorius ir prodiuseris Kęstutis Meškys.

Daugiau nei 50 min. trukmės kino juostoje, skambant žinomo vokiečių kompozitoriaus Sven Helbig muzikai bei garsiajai Anikės giesmei, žinomi klaipėdiečiai, daugelio publikacijų autoriai Antanas Stanevičius ir Jovita Saulėnienė papasakos apie istorinius faktus, kuriuos lydės kino kronikos ir K. Meškio daugelį metų filmuoti Anikės papėdėje vykusių įvykių kadrai. Filmas ne tik pasakoja apie legendinę Anikės iš Taravos ir poeto meilės istoriją, bet ir apie užgimusią klaipėdiečių meilę Anikės skulptūrai,  tapusiai miesto simboliu.

Filmą kūrė Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus kūrybinė grupė: režisierė Inesa Kurklietytė, operatorius Aleksandras Brokas, montažo režisierius Ričardas Matačius, garso režisierius Ramūnas Jasutis.

Filmą dalinai finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė.

Parašykite komentarą