Kino emocijų pavasaris Klaipėdoje

Pirmą kartą „Kino pavasaris” vienu metu, balandžio 1–14 d., vyks penkiuose miestuose. Festivalį pradės islandų režisieriaus Benedikto Erlingssono filmas „Viskas dėl šou” („The Show of Shows”) – netipinė dokumentika, kurioje skamba kultinės islandų grupės „Sigur Ros” narių sukurta muzika, o ekrane keičiasi neįtikėtini vaizdai iš praėjusio amžiaus cirko pasirodymų. Daugelis jų anksčiau viešai nerodyti.

viskas_del_sou

Islandų režisieriaus Benedikto Erlingssono filmas „Viskas dėl šou” („The Show of Shows”) atidarys šiųmetį festivalį

Festivalio atidarymas vyks balandžio 4 d. Klaipėdos dramos teatre. Į žiūrovų klausimus atsakys ir atidarymo ceremonijoje dalyvausiantis režisierius B. Erlingssonas.

Balandžio 5 d. Klaipėdoje, kaip ir kituose miestuose, vyks Savanorių padėkos diena. Jos metu savanoriai žiūrės filmus, o už juos darbus atliks „Kino pavasario” komanda ir dažnai festivalyje besilankantys žinomi pramogų pasaulio atstovai.

Klaipėdoje festivalio metu bus galima išvysti „Kino pavasario” žiūrovų mėgstamo režisieriaus Jean Marc Vallée („Cafe de Flore”, „Dalaso klubas”) naujausią darbą „Praradimas” („Demolition”), kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė žymus aktorius Jake’as Gyllenhaalas.

Taip pat bus rodoma Thomaso Vinterbergo komiška drama „Komuna” („The Commune”). Ji pasakoja apie intelektualų šeimą, kuri nuosavoje užmiesčio viloje įsteigia komuną, tampančią išbandymu jų pačių santykiams. „Komunos” pagrindinė aktorė Trine Dyrholm Berlyne pelnė „Sidabrinį lokį” už geriausią moters vaidmenį.

Žiūrovų laukia ir „Oskarui” nominuota danų drama „Karas” („A War”, rež. Tobias Dyrholm), prancūzų-turkų „Mustangės” („Mustang”, rež. Deniz Gamze Ergüven) ir britų „Kerol” („Carol”, rež. Todd Haynes), taip pat geriausiu ispanišku filmu pripažintas tragikomiškas „Trumanas” („Truman”, rež. Cesc Gay) bei muzikali juosta „Didesni purslai” („A Bigger Splash”, rež. Luca Guadagnino), kurioje nusifilmavo tokie aktoriai kaip Tilda Swinton, Matthias Schoenaerts ir Dakota Johnson.

Klaipėdiečiai išvys ir juostą, kurioje skamba oficiali šių metų festivalio daina – grupės „Beach Boys” kūrinys „God Only Knows”. Tai šios grupės biografiją pasakojanti drama „Meilė ir malonė” („Love & Mercy”, rež. Bill Pohlad).

komuna

Thomaso Vinterbergo komiška drama „Komuna” („The Commune”)

Nebus pamiršti ir mažieji žiūrovai bei jų tėveliai. Jų lauks du filmai: animacija „Berniukas ir pasaulis” („Boy & The World”, rež. Alê Abreu) ir nuotykių kupina juosta „Gražuolė ir Sebastianas. Nuotykiai tęsiasi” („Belle & Sebastian, the Adventure Continues”, rež. Christian Duguay).

Eksperimentų savo darbe nevengiantis virtuvės mitų griovėjas, kulinaras Alfas Ivanauskas drauge su „Kino pavasario” komanda uostamiestyje pristatys filmą „Noma – mano ideali audra” („Noma My Perfect Storm”, rež. Pierre Deschamps). Tai dokumentinis pasakojimas apie vieną įtakingiausių pasaulio virtuvės šefų René Redzepi ir jo vadovaujamą restoraną „Noma”, kuris net keturis kartus buvo išrinktas geriausiu pasaulyje.

Klaipėdoje festivalio metu vyks ir daugiau renginių. Sekite informaciją www.kinopavasaris.lt ir socialiniame tinkle „Facebook”.

Atidarymo (kovo 31 d.) ir uždarymo (balandžio 14 d.) ceremonijų Vilniuje emocijas žiūrovai galės pajusti ir per televiziją – renginius tiesiogiai transliuos „LRT Kultūros” kanalas.

Bilietus į filmus galite įsigyti čia: kinopavasaris.lt/lt/repertuaras

Apie festivalį

21-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris” vyks 2016 m. kovo 31–balandžio 14 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs 107 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje” bus parodyta 130 pilnametražių ir 80 trumpametražių filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių.

Parašykite komentarą